Zeeland PZCI 13 Welzijnswerk anders en goedkoper PRIJSPLUKKER n* 'Hou vol, man, hou toch vol!' [ïIEEl intratuin Raam WALCHEREN 14 en 15 14 ONDERZOEK Gemeente Vlissingen studeert met stichting Palladium op nieuw beleid Rescue maakt kans op prijs almanak Dinsdag 26 april 2011 Koopjesjagers slaan hun slag op de Paasmarkten Het echtpaar van de paardentram is zestig jaar getrouwd Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep vlissingen - Het welzijnswerk in Vlissingen bereikt veel inwoners, maar de gemeente wil nu wel eens weten of er ook de juiste mensen mee worden bediend. Het ant woord is nodig om te komen tot een 'welzijn nieuwe stijl'. De gemeente gaat met welzijnsor ganisatie Palladium de komende maanden de eerste stappen zetten op weg naar dat nieuwe welzijns werk. In juli zal duidelijk worden wat dat voor de Vlissingers gaat be tekenen, kondigt wethouder Marin de Zwarte aan. Bij 'welzijn nieuwe stijl' gaat het straks nog steeds om 'welzijn', be nadrukt hij. De veranderingen zijn er bijvoorbeeld op gericht beter te beoordelen wie welzijnswerk no dig heeft. „Het is leuk dat sómmi ge mensen veel gebruik maken van activiteiten. Maar zijn dat mis schien mensen die toch al via vere nigingen actief zijn? En wie berei ken we nu niet? Zijn dat mensen die het- eigenlijk juist wel nodig hebben?" Daarnaast zal het werk voor de professionals van Palladium en an dere organisaties veranderen, denkt De Zwarte. Die zullen meer ondersteunend moeten werken en minder leidend zijn in het aanbie den van activiteiten. Er komt een grotere verantwoordelijkheid te lig gen bij de Vlissingers zelf om voor hun welzijn te zorgen. „Maar zoals ik al zei: wat de gevolgen precies zijn, moet nog blijken." Dat de gemeente uitgerekend met Palladium praat over een nieuw be leid, leidde binnen de gemeente raad wel tot gefronste wenkbrau wen bij GroenLinks. De Zwarte noemt het juist logisch. Palladium is de grootste partner voor de ge meente bij het welzijnswerk, heeft ook de meeste ervaring én moet het meeste geld inleveren van de Vlissingse welzijnsorganisaties: 400.000 euro per jaar vanaf 2012. Volgens de wethouder is dat welis waar een 'forse bezuiniging', maar zit die een nieuwe werkwijze niet in de weg. „Vooralsnog is het de ambitie van de gemeente én van Palladium om eraan te beginnen binnen de financiële kaders die door de raad zijn gesteld. We gaan niet op voorhand al ruimte wegge ven." door Wendy van den Hurk grijpskerke - Hrieps kan welhaast door als feestdorp van Walcheren. De bevolking was er nog maar nau welijks bekomen van Surrender of de spierballen druppelden alweer binnen voor de grootste krachtme ting van Walcheren. En dan is het volledige dorp ook alweer volge hangen met roodwitblauwe vlagge tjes voor Koninginnedag. Op het Surrenderveldje, waar een week eerder Mooi Wark werd ge speeld, trokken afgelopen zaterdag krachtpatsers aan een vrachtwa- gen en sjouwden zij 185 kilo we gende husafeld stones, 140 kilo we gende boomstammen en 100 kilo wegende bierfusten over de finish lijn. Bier, dat ging er met die hoge tem peraturen goed in bij het publiek dat met vele tatoeages en afgeknip te t-shirtmouwen aardig bij de ge legenheid paste. De mierzoete Sky Radio-muziek dan weer niet, maar dat leek geen mens te deren. Dank zij Muis Leeuw, een enorm springkussen en biervat stoten voor kinderen klonk ook van de kleintjes geen enkele wanklank, het was prachtig weer, de Achter- hoekse band The Heinoos sloten de dag af en ach, d'r was weer eens wat te doen op het dorp. Aan 'sterkste man van Walcheren', afgelopen zaterdag in Grijpskerke, deden niet alleen Zeeuwen mee. De deelnemers kwamen uit het hele land. De man op de foto is Rick van der Torre uit Vlaardingen, die eerder sterkste man van Zuid-Nederland werd. foto Ruben Oreel vlissingen - Rescue Vlissingen heeft de nominatie voor beste re gionale evenement van 2010 in de wacht gesleept. De Stichting Nationale Evenemen ten Prijzen in Den Haag, die de competitie heeft uitgezet, maakt op vrijdag 13 mei bekend of het hulpverleningsevenement wint van de Dordtse 'Dag van mens en dier' en het kampioensfeest van FC Twente. Met diverse vliegshows was de Res cue vorig jaar grootser dan ooit. Tip? redactie@pzc.nl Een hele poos geleden werd de redac tie var. deze krant gebeld door bewo ners van de boulevard in Vlissingen. Uit hun flat vielen zomaar ramen versplinterd naar beneden. Levensge vaarlijk, werd gezegd, je zou er maar netje wandelingetje maken... Een verslaggeefster reed er meteen naartoe. Het trottoir was intussen af gezet met hekken. Ze glipte naar bin nen en belde bij wat mensen aan om met eigen ogen te zien wat er aan de hand was. Een dame adviseerde om het eens bij haar bovenbuurman te proberen. Zo gezegd, zo gedaan. De man was gast vrij en legde uit hoe fijn het juist is datje met dit systeem geen kozijnen nodig hebt. Maar hoe het glas plotse ling kon versplinteren? Hij haalde zijn schouders erover op. Suffe architect, concludeerde de ver slaggeefster. De man zei niets terug. Pas wen hij een keer kuchte, bedacht ze ineens welke bekende, naam er ook alweer prijkte naast de deurbel. Deze week: Bacopa en Petunia, potmaat 10,5 cm, diverse kleuren. Van €1,79 NU PER STUK Druk- sz i'/TgiteoiVoorbehouden. Geldig t/m zaterdag 30 april 2011. Koopavond donderdag en vri|dag Intratuin Koudekerke - Gaigeweg 5 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13