buitenland 19 Misrata is hel op aarde In woestijn Libië lonkt het moeras MISRATA Rebellen zijn omsingeld door het leger. Beveiligers Blackwater vervolgd om bloedbad Israël vreest voor aanslag Hezbollah Termieten verslinden geld Indiase bank V 100.000 huizen voor slachtoffers Japan Weer massaal protest in Jemen Unieke aanbieding! zaterdag 23 april 2011 Tripoli F™ Zawiya 0 Een opstandeling loopt door de zwaargehavende Tripolistraat in Misrata. door onze correspondent Harald Doornbos BENGHAZI - Kapitein Ali heeft zee benen. Vanuit Benghazi doet hij er 36 uur over om Misrata te berei ken. Volgens de kapitein schiet het leger op elk schip dat de haven van Misrata wil bereiken. „Mortie ren, granaten, raketten, kogels - je kunt het zo gek niet bedenken of ze proberen je ermee te raken." Misrata is omsingeld en de 150.000 bewoners zitten als ratten in de val. Granaten en sluipschutters af gewisseld met offensieven en hon ger. Misrata wordt al wel het nieu we, kleinere Sarajevo genoemd, naar de Bosnische hoofdstad die in de jaren '90 jarenlang werd om singeld en beschoten. Het leger van Kaddafi heeft de zui delijke buitenwijken van de stad in handen, de opstandelingen het centrum en de weg naar de haven. Het rebellengebied meet 20 vier kante kilometer. Het grenst in het noorden aan de zee. Afgezien van de zeekant, hebben de Libische troepen dat rebellenge bied omsingeld. Tanks, mortieren, en kanonnen vuren hun dodelijke projectielen bijna dag en nacht af op de stad. Hierdoor durft bijna niemand over straat te lopen. „Omdat ik suikerziekte heb, moest ik naar het ziekenhuis", vertelt een huilende Afiya Muhamad, inwoon ster van Misrata. „Mijn dochter van twaalf wilde met me mee. Dus we renden naar het zieken huis. Maar vlak voordat we er wa ren ontplofte er een granaat. Mijn dochter was op slag dood en ik werd geraakt in arm en been." Zulk soort verhalen zijn al 'ge woon' geworden. Vanwege de bele gering is er steeds minder voedsel en elektriciteit. Hierdoor moeten burgers wel de straat op om eten te zoeken en hout te sprokkelen. Als ze niet op straat zijn, houden de burgers zich schuil in kelders. Het hevigst is de strijd nabij de Tripolistraat. Het leger heeft daar de controle over een aantal toren flats. Net zoals destijds in Sarajevo, gebruikt de belegeraar veelvuldig sluipschutters. Burgers worden door hun hoofd geschoten wan neer ze zich op bepaalde plekken wagen. Tot nu toe zijn er al zeker vierhonderd doden gevallen. Zo'n tweeduizend mensen raakten ge wond. Sluipschutters hebben men sen verminkt door neuzen en oren af te schieten. Hoelang de rebellen en de burgers het nog vol kunnen houden tegen het voortdurend aanvallende leger, weet kapitein Ali niet. „Het is ho pen op een wonder." Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B.J. Meijering d.d. 14 april 2011 blijkt, dat t.v.v. Monique Sentina Wentelina Compeer, wonende te Westkapelle aan PIETER IZAK HOUTERMAN zonder bekende woon- of verblijf plaats, er (opnieuw) bevel is gedaan om binnen 2 dagen aan de inhoud van het op 06-01-2011 door de rechtbank te Middelburg gewezen vonnis te voldoen. Van dit exploot kan P.l. Houterman een afschrift krijgen op één van onder staande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 WASHINGTON Vijf medewerkers van het Ameri kaanse beveiligingsbedrijf Blackwa ter worden alsnog vervolgd. In 2007 richtten zij een bloedbad aan in.de Iraakse hoofdstad Bagdad. Ze ventien Irakezen kwamen om. JERUZALEM Israël heeft concrete informatie over een op handen zijnde aanslag van Hezbollah tegen Israëlische toe risten in het buitenland. Er werden geen details bekendgemaakt, maar Israëliërs in het buitenland kregen het advies voorzorgsmaatregelen te nemen. Tienduizenden Israë liërs vieren op dit moment Pasen in het buitenland. LUCKNOW Termieten hebben in een bank in de noord-Indiase deelstaat Uttar Pradesh voor omgerekend ruim 152.000 euro aan Indiase roepies verslonden. Het geld lag opgebor gen in een stalen kast in het bank gebouw. Het is de politie vooralsnog een raadsel hoe termieten bij de stapels bankbiljetten in de stalen kast heb ben weten te kómen. ;T ripolistraat belangrijk slagveld aanvallen van [tussen de rebellen en pro-Kaddafi [Kaddafi-aanhangers strijders foto Yannis Behrakis/RTR haven van Misrata vlucht-/ en tevens enige bevoorradingsroute verzekerings- bezet gebied gebouw Rebellen v|uchteljngen. People's Hall ~s H AWATÏ',fcanipén Misrata BEZET GEBIED PRO-KADDAFI strijders. staalfabriek hoge gebouwen door Kaddafi's scherpschutters gebruikt om op inwoners te schieten Nakl al Thaqeel Road Kaddafi's troepen voeren aanvallen uit om de rebellen bij de haven weg te houden infographic CRW, CN bron Wire agencies, feb! 7voices door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Nu kan de EU eindelijk laten zien waartoe zij militair in staat is, en dan mag het niet. We kenlang zijn EU-planners in Brus sel al bezig met het voorbereiden van een militaire missie om de hu manitaire hulp aan de Libische burgerslachtoffers te beschermen. De parate EU-strijdgroep onder Nederlands bevel staat als het wa re startklaar om uit te rukken. Maar de VN willen er niet van we- ten.Met EU-militairen in hun na bijheid, dreigen ook de hulpverle ners doelwit te worden. Intussen duurt de patstelling tus sen Kaddafi en de rebellen voort. De Navo bombardeert dag na dag eenheden die steden en dorpen be schieten, maar het leger lijkt wei nig aan slagkracht in te boeten. Volgens de Navo omdat het zijn tanks, pantserwagens en geschut in diezelfde steden en dorpen ver bergt. Ze uitschakelen zal daar door gepaard gaan met veel burger slachtoffers, en dat is dan ook geen optie. Ondanks al haar militaire kracht straalt de Navo dan ook vooral machteloosheid uit. Dat wordt ook de VS verweten, die hun Aio- en Ai30-vliegtuigen, die wél van dichtbij met grote precisie grond doelen kunnen vernietigen, heb ben weggehaald. De Amerikaanse president Obama vindt, met de meeste van zijn landgenoten, Libië geen Amerikaanse prioriteit, en meent dat de Europese partners het maar moeten opknappen. Dat zijn vooral de Britten en Fran sen, die het leeuwendeel van de operaties voor hun rekening ne men. Londen, Parijs en Rome stu ren militaire adviseurs naar Libië om de rebellen te adviseren. Dus toch 'voeten op de grond', al wordt bezworen dat zij niet mee vechten. En Frankrijk zei gisteren de aanvallen op het leger bij Misra ta te zullen opvoeren. Ook zijn commandocentra gebom bardeerd die ver weg liggen van het strijdgebied, met als reden dat van daaruit operaties worden ge coördineerd die burgers treffen. Zo wordt steeds openlijker partij geko zen en worden de grenzen van het VN-mandaat steeds verder opge rekt. Waar het eindigt weet nie mand, maar het wordt onont koombaar een zaak van lange adem. Zelfs in de woestijn van Li bië lonkt het moeras. TOKIO Japan zal honderdduizend tijdelij ke huizen bouwen voor overleven den van de aardbeving en tsunami die het land vorige maand troffen. Van het fonds voor de wederop bouw van 34 miljard euro worden ook wegen en havens gerepareerd. De Japanse premier Kan zei ge raakt te zijn door de gesprekken met slachtoffers in opvangcentra. SANAA Op diverse plaatsen in Jemen wa ren gisteren weer honderdduizen den betogers op de been. Ze eisen het vertrek van president Ali Ab dullah Saleh. De demonstranten worden be schermd door legereenheden die Saleh, die al 32 jaar aan de macht is, de rug hebben toegekeerd. Bij de protesten in Jemen zijn tot dusver 130 mensen gedood. 8-daagse vliegreis Hart van Italië Rondreis Toscane Reiscode: BE37911 Ga met Peter Langhout Reizen mee naar T0SC3nG, het hart van Italië. Groene heuvels, indrukwekkende bergketens en rotspartijen vormen het decor bij de eeuwenoude dorpjes. Tijdens deze reis bezoeken we Pisa met haar Plein der Wonderen, Florence, een openluchtmuseum en Lucca. Inclusief vlucht, transfer, excursies, ontbijt en reisleiding. Profiteer dus snel, want OP=OP. Retourvlucht Amsterdam - Pisa met Transavia.com Transfer van en naar uw hotel Rondreis per comfortabele touringcar inclusief treinkaart Florence Verblijf in goed 3 sterren hotel o.b.v. halfpension in Montecatini Kamer met douche en toilet Nederlandssprekende reisleiding Vertrek 14 en 28 juni, 30 augustus en 13 september COfOV ,\e<* De meest complete reis voor een eerlijke prijs! x peterlanghout.nl of 0900-0991 (0.15 pm) \w'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9