erliefd op cultuur i5 reizen Tf Zaterdag 23 april 2011 jjjj reizen@wegener.nl 024-3650360 kunstbezit bevat vooral werken van de modernen zoals opmerke lijk veel Warhols, Klee's en Picas so's. Maar ook de 'eigen' sterren Beuys en de kunstfotografen van de Düsseldorfer Schule rond Bernd Bercher, worden veel geëx poseerd. Elke vier jaar komen be zoekers uit de hele wereld naar de Quadriennale, waarmee Düsseldorf een serieuze concur rent is van het vierjaarlijkse kunst walhalla Documenta in Kassei. Behalve de beeldendekunstpalei zen, stuk voor stuk ook nog eens prachtige gebouwen, gebeuren op de kunstas ook grootse zaken op het gebied van de toonkunsten. De Deutsche Oper am Rhein en de Tonhalle onderhouden de erfe nis van onder meer Felix Mendels sohn en Schumann, die er beiden een aantal jaren muziekdirecteur waren. De Tonhalle is de thuiszaal van de Düsseldorfer Philharmoni- ker. Sinds de verbouwing in 1974 geldt het als een van de mooiste concertzalen van Europa. De Deutsche Oper am Rhein is de thuishaven van de Deutsche Oper am Rhein én het Ballet am Rhein. De laatste viert momenteel succes sen met onder meer de Nederland se choreograaf Hans van Manen. Zoveel aandacht voor cultuur kan mede omdat Düsseldorf een rijke stad is, waaraan de economische crisis voorbij lijkt te zijn gegaan. Door de gunstige ligging hebben veel multinationals er hun hoofd kwartier. De stad heeft, op Lon den na, de grootste Japanse ge meenschap ter wereld. Die ban den zijn dit jaar al 150 jaar oud en dat wordt gevierd met een Japan Woche. De geplande grootse fina ledag van dat festijn is uitgesteld naar oktober vanwege de aardbe ving en tsunami. Door de welva rendheid van de stad hebben diver se kunstinstellingen recent prachti ge renovaties ondergaan, zoals Kunstsammlung K20 die haar ex positieruimte verdubbelde. Wie de stad nu bezoekt, wordt wel geconfronteerd met een flink aantal bouwputten. In het stads centrum wordt een nieuwe metro lijn aangelegd die in 2015 klaar moet zijn. Zelfs de wereldberoem Een jaar vol hoogtepunten Het Eurovisie Songfestival is een van de activiteiten die dit jaar op het programma staan. Maar er gebeurt veel meer. Een overzicht: Metro Group Marathon 8 mei Halve finales Eurovisie Songfestival 10 en 12 mei Finale Eurovisie Songfestival 14 mei Japan-Woche, viering van 150 jaar vriendschapsband Düsseldorf-Japan 21 tot en met 28 mei Bücherbummel auf der Kö 9 tot en met 12 juni Düsseldorfer Jazz Rally 10 tot en met 12 juni Radschlager-Turnier 10 juli Kermis aan de Rijn 15 tot en met 24 juli Vuurwerk 22 juli Frankenheim Kino juli en augustus Caravan Salon Düsseldorf 27 augustus tot en met 4 september Altstadtherbst Kulturfestival 14 september tot en met 2 oktober Japan-Tag 15 oktober Weihnachtsmarkt 17 november tot en met 23 december de winkelstraat de Königsallee, kortweg de Kö, is deels veranderd in een bouwput. En als je genoeg hebt van alle cul tuur en het shoppen op de Kö, heb je voldoende keus om ergens je dorst te lessen. Düsseldorf noemt zich niet voor niets de lang ste bar van Europa. In de Altstadt lijken de 260 kroegen inderdaad één groot café te vormen. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Foto links boven: Overal in de stad zie je opvallende kunstwerken, zoals dit werk Flossis van kunstenares Rosalie, aan een gebouw in de Medienhafen. Foto rechts boven: Moderne kunst in het moderne ge bouw van de Kunstsammlung K21. Foto links: Ontspannen in de zon aan een druk bezochte Rijnboulevard, foto's Marcha van Schijndel, Düsseldorf Tourismus DUITSLAND A Düsseldorf p-d* Deutsche Oper K20 Kunstsammlung 500 m 4-}- e --ny Tijdens de eerste twee weken van mei staat Düsseldorf geheel in het teken van allerlei speciale songfestivalactiviteiten. Er zijn meer dan vijftig voorstellingen, exposities en feesten die Düsseldorf als 'Grand Prix'-stad zullen laten bruisen. Zie voor alle informatie www.eurovision.tv Düsseldorf is goed te bereiken per auto. Het ligt op ongeveer 100 kilometer van de grens. Vergeet niet het verplichte milieuvignet, verkrijgbaar bij onder meer de ANWB. Parkeren is lastig, maar de meeste hotels beschikken over een aantal plaatsen in nabu rige garages. Vliegen kan ook. Vanaf Schiphol ver trekken dagelijks diverse vluchten met verschillen de vliegmaatschappijen naar Düsseldorf. Het Eurovisie Songfestival is slechts een van de acti viteiten die dit jaar op het programma staan. Alle festiviteiten staan op www.duesseldorf-tourismus.de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 93