81 buitenland 2e PAASDAG OPEN CSI «..Garden Life Style Doden bij geweld Syrië Aantal lijken in Mexico opgelopen tot 177 'Geldzorgen oorzaak familiedrama Nantes' ER KAN ER MAAR 1 DE GROOTSTE ZIJN! Bestel voor inspiratie de prachtige 72 pagina's Tuinmeubelenfolder www.gardenlifestyle.nlt BREDA Grenssteen 13 TILBURG Veldhovenring 73 WEERT Roermondseweg 119-123 NUENEN Duivendijk 4 LOKEREN(B) Kleine Dam 36 KALMTHOUT (B) Brasschaatsesteenweg 320 zaterdag 23 april 2011 PROTEST Politie schiet op betogers Politie doodt burgers bij massale protesten in diverse steden. Getuigen melden schietpar tijen in Damascus, Horns en in provincie Daraa. Syrisch regime heeft journalis ten het land uitgezet. BEIROET - De Syrische veiligheids diensten hebben gisteren met scherp geschoten op de tiendui zenden demonstranten die op ver schillende plaatsen in het land op de been waren. Ook hebben ze traangas ingezet tegen de betogers. Volgens de Syrische Nationale Or ganisatie voor Mensenrechten zijn 49 betogers omgekomen. Een on bekend aantal mensen is gewond geraakt. Onder de doden is een u-jarige jongen. Volgens de getuigen werd er ge schoten in Douma, een buitenwijk van Damascus, in Homs, de op twee na grootste stad van Syrië, en in de provincie Daraa. De demon stranten in Damascus scandeerden 'Het volk wil de val van het regi me', dezelfde leus die door demon stranten werd gescandeerd bij de opstanden in Tunesië en Egypte. Ook in de noordelijke havenstad Banias en in de Koerdische regio in het noordoosten van het land werden weer massale protesten ge houden. De ooggetuigenverslagen konden niet bevestigd worden. Het Syrische regime heeft journa listen het land uitgezet en de toe gang tot onrustige plekken in het land bemoeilijkt. De opstand in Syrië begon vorige maand in Daraa. Veiligheidstroe pen hebben hard ingegrepen om de onrust de kop in te drukken, maar dit lijkt de demonstranten al leen maar te hebben gesterkt in hun overtuiging dat het regime het veld moet ruimen. De Syrische president Bashar As sad probeerde vergeefs door mid del van een aantal concessies de fel le protesten tegen zijn bewind te kalmeren. Zo heeft hij deze week een eind gemaakt aan de noodtoe stand die al 48 jaar van kracht was. De afgelopen weken zijn er bij betogingen meer dan tweehon derd mensen omgekomen. zie onze website:buitenland Beelden van de betogingen in verschillende Syrische steden MEXICO-STAD - Het totaal aantal li chamen dat deze maand in Mexico in massagraven is aangetroffen, is opgelopen tot 177. Van deze 177 li chamen zijn 122 vermoedelijk van buspassagiers die in maart ont voerd werden, aldus het Openbaar Ministerie van de noordoostelijke staat Tamaulipas. In totaal zijn tus sen 1 en 19 april in Tamaulipas 34 massagraven gevonden. Vrijdag werd ook bekend dat negen ver dachten, onder wie Martin Omar Estrada alias 'El Kilo', veertig da gen preventief zullen worden vast gehouden. Estrada zou de leider zijn van .de cel van drugskartel Los Zetas in San Fernando en het brein achter een groot aantal van de moorden. Alio aaribiedngon cn webshop: www.gardenlifestyle.nl NANTES - De Franse politie heeft gisteren'de auto aangetroffen van Xavier Dupont, de vader van het gezin dat lange tijd vermist was. Dat meldt een politiebron. Don derdag werden de lijken van vijf gezinsleden aangetroffen onder een terras van de woning van het gezin in Nantes. Van de vader ont brak nog ieder spoor. De auto werd gevonden op de par keerplaats van een hotel in het zuid-Franse Roquebrune-sur-Ar- gens. „Deze plek werd al enkele da gen in de gaten gehouden", zo meldde de woordvoerder. De 50-ja- rige Dupont verbleef enkele dagen in het hotel en heeft zijn auto daar achtergelaten. Hij heeft tevens re cent geld opgenomen bij een geld automaat en werd voor het laatst gezien op 15 april. Een dag voordat Dupont voor het laatst werd gezien, verdween een vrouw uit het dorpje Lorgues, waar het gezin Dupont voor de verhuizing naar Nantes heeft ge woond. De politie onderzoekt of de verdwijning van de vrouw in verband kan worden gebracht met de vader. De abrupte verdwijning van het ge zin stelde de politie voor een raad sel. In een brief die in het huis werd gevonden, stond dat het ge zin is vertrokken naar Australië. Een familielid heeft echter een e-mail gekregen waarin de vader schrijft dat hij een geheim agent van de Verenigde Staten is. Hij zegt in een getuigenbeschermings programma te zitten, omdat hij heeft geholpen bij een drugszaak. Na deze e-mail heeft de familie geen contact meer gehad met het gezin. Onderzoekers denken dat geldproblemen de aanleiding zijn geweest voor het familiedrama.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8