5 spectrum Weerbericht van schokbeton RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE paasbest Zaterdag 23 april 2011 Samen met mijn oudste kleindochter, zes tien jaar oud, naar Carré, naar 'lek Hans Liberg', de nieuwe muzikale show van de virtuoze muzikale duizendpoot. We lieten ons voor deze gelegenheid in een taxi rij den, een avondje uit is een avondje uit, en om dat de taxichauffeur ook in een opperbest hu meur verkeerde was de opmaat naar het ver maak helemaal in orde. En vanaf het ogenblik dat de maestro de eerste akkoorden uit de vleugel ranselde, hebben wij bij voortduring huilend van het lachen tegen el kaar gehangen! Niet na te vertellen hoe grappig het allemaal was, bliksemsnelle verbale en muzi kale grappen die ons in de pauze uitgeput, met mondhoeken die helemaal richting oor getrok ken zaten, naar de foyer in dat heerlijke theater joegen waar wij de dorst lesten. Na de pauze ga loppeerde het programma in volle vaart voort, waarbij Liberg op meesterlijke wijze werd geas sisteerd door Daan Boom, een jongeman, wiens uitstraling het midden hield tussen die van een kobolt en een elfl Ach, wat een heerlijke onbekommerde avond, waarbij Liberg in staat bleek het publiek te be trekken bij het ophalen van de raarste liedjes, die blijkbaar in ons collectief muzikaal geheu gen wonen. Vooral het lied van de ongestelde kalkoen bracht de heer aan mijn linkerzijde tot zulk intens hik-lachen dat ik vreesde dat hij er in zou blijven...! Gaat dat zien. De pre-paasweek was weer een ratjetoe van raar nieuws. In Steenwijkerland viel geruime tijd de stroom uit, omdat een ooievaar in het lichtnet vastraakte. En het nieuws van de zeven Ameri kaanse vliegverkeersleiders, die tijdens hun dienst in slaap vielen, was ook bijna sprookjes achtig. Alsof ze allemaal door een slaapvlieg wa ren gebeten. Daarnaast is met dat heerlijke lente weer de wereld veranderd in een grote bloeien de bloesemparty! Overal bruidsboeketten van hysterisch bloeiende bomen, ik word er waar achtig een beetje opgewonden van. Omdat het morgen Pasen is en het goed-weerbe- richt van schokbeton, misschien zelfs wel uit zicht biedend op een lange lange ouderwets mooie zomer, krijgt U van mij een prachtig zo- merversje van Ester Naomi Perquin, de winna res van de tweejaarlijks uitgereikte J.C.Bloem- poëzieprijs voor een tweede bundel, getiteld 'Na mens de ander'. Grote broer. 'Geen vader of moeder om ons uit de bomen te halen voor eten of slaap, de klim- rijkste zomer in jaren. Ik wilde geen staart, scheurde jurken aan flar den, raakte met haren In takken verward - jij haalde een schaar en ik werd een soldaat maar het zwaard was zo zwaar en het schild kreeg ik niet van de grond. Je schreeuwde me hoger - ik klom dus en klom. Warmte trok in de bomen, tot diep in de nacht lag jij als een dier op de onderste tak. Er konden geen leeuwen of moordenaars ko men. Ik hield, voor een meisje, uitstekend de wacht' Lieve lezer, ik wens U een vrolijk Paasfeest!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83