al op bloemdijken ALLE TMC WOONWINKELS 29 3: Bouw windmolens bij Hoofdplaat stuit op verzet Rens Duvekot vol goede moed bezig met nieuwe toekomst kudde Er staat een hert in de tuin. ^PAASDAG: PAASMARKT BOULEVARD VLISSINCEN 10.00 -17.00 UUR Interculturele reis door Goes zaterdag 23 april 2011 houdt zich alleen nog maar bezig met de subsidiestromen, die overi gens alsmaar minder worden. De Suffolk schapen zijn niet biolo gisch. De schapenboerderij zou het certificaat dus kwijt kunnen ra ken met alle gevolgen van dien. De Suffolks worden niet verkocht omdat ze ziek zouden zijn, bena drukte voorzitter Jaap Gelok van de stichting deze week. Yvonne Nijssen en Rens Du vekot kregen vorige week vrijdagochtend een tele foontje van iemand die zich voor deed als een medewerker van de GGD Zeeland met de mededeling dat de schapen wel eens ziek zou den kunnen zijn. Alle alarmbellen gingen rinkelen bij het stichtings bestuur. Besloten werd de ge plande informatieavond in het dorpshuis van Nisse af te gelasten. Later bleek het om een neptele- foontje te gaan. Momenteel wordt onderzocht wie daar achter zit. Ge- lok overweegt aangifte te doen. „Dit is toch niet normaal", is het enige dat Rens Duvekot over deze affaire kwijt wil. Hij kijkt samen met Yvonne Nijssen en herder Marjan Bosgoed liever vooruit. Naar een nieuwe toekomst met de schaapskooi in Heinkenszand te zien zijn. foto Willem Mieras melkschapen die voortaan de Zeeuwse Schaapskudde zullen vor men. Om te beginnen zijn de schapen drie dagen per week op de dijken te vinden, maar herder Marjan wil toe naar vijf dagen per week. Ze beseft dat de melkschapen nog moeten wennen aan hun nieuwe omgeving. „De Suffolks wisten op welke dijken ze wel en welke ze niet konden grazen. De melkscha pen moeten dat nog leren. Ook moeten ze nog leren dat ze in zes uur tijd hun hele buik vol moeten eten. Maar dat komt allemaal Marjan Bosgoed was zeven tien jaar geleden ook met een kudde schapen op de Zuid-Bevelandse dijken te vinden. Tien jaar geleden stopte ze met dit werk om andere dingen te doen, maar het begon bij haar toch weer te kriebelen. En nu is ze als ZZP-er (Zelfstandige Zonder Personeel) in dienst bij de schapen boerderij. De beesten die op de dijken gra zen, zijn die schapen die geduren de twee maanden geen melk ge ven. De herder vertelt dit soort wetens waardigheden ook aan de belang stellenden die met haar een praat je komen maken of die gebruik gaan maken van een speciaal arran gement. Op afspraak mogen mensen mee met de herder. „Het is wel heel leuk dat ik weer allemaal beken den tegen kom als ik met de scha pen op de dijken te vinden ben." In de Schaapskooi is 29 april van 16.00 tot 18.00 uur een inloopmid dag waar belangstellenden worden geïnformeerd over de nieuwe situa tie. Kinderen kunnen morgen (zon dag eerste paasdag) tussen 12.00 en 15.00 uur paaseieren komen zoeken op de schapenboerderij. Een echte paashaas vermaakt de kinderen en helpt bij het zoeken naar de paaseieren. De entree is gratis. De Schaapskooi is gevestigd aan de Nieuwkamerseweg 3 in Heinkens zand. Meer informatie over de acti viteiten op www.schapenboerde- rij.nl. www.tmcwoonwlnkels.nl DE STELLING Reageer op de stelling 'Boete voor hondenoverlast gaat te ver' op www.pzc.nl/bevelanden EN VERDER Bekijk het Zeeuwse nieuws in beeld en lees weblogs via www.pzc.nl/video en pzc.nl/blog STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto DEN OSSE - De verbazing was groot toen Simone Boots uit Den Osse uit haar raam keek. Ze keek recht op vier damherten die in haar pas aangeleg de tuin aan het gras stonden te knabbelen. „En ze zitten er nog", zegt Boots. Boots denkt dat de herten aan de wandel zijn gegaan om voedsel te zoeken nu de duinen droog zijn. foto Simone Boots ■HBHHKHK SS5S3SSS door Martijn de Koning SLUIS - Het plan van energiebedrijf Nuon en grondeigenaren bij Hoofdplaat voor de bouw van windmolens ten oosten van het dorp lijkt weinig steun te krijgen van de Sluise gemeenteraad. De voltallige oppositie en coalitie partij Dorpsbelangen 8c Toerisme gaven donderdagavond aan nooit akkoord te gaan met zo'n plan. Zelfs al zouden de andere partijen (CDA, PvdA, WD en D66) dat wel doen, dan zou er nog geen meerderheid ontstaan. WD-raads- Iid Philip Thomaes kan in deze zaak immers niet meestemmen, omdat hij één van de initiatiefne- mende grondeigenaren is. Die betrokkenheid is voor inwo ners van Hoofdplaat overigens re den om Thomaes in een kwaad daglicht te stellen. In een brief aan de gemeenteraad, ondertekend door twee actiegroepen en de dorpsraad, staat dat 'de raakvlak ken met deze familie ons op zijn zachtst gezegd grote zorgen baren'. Inspreker Doppegieter deed daar donderdag nog een schepje boven op door Thomaes er van te be schuldigen een dubbele pet op te hebben en te spreken van 'vestzak, broekzak'. Het leverde felle reac ties op van andere raadsleden. „Dit past niet", vond Sjaak Quaak (CDA) en Albert de Bruijn (D66) sprak van 'achterbakse insinua ties'. Thomaes zelf bemoeide zich, als belanghebbende, niet met de discussie. Inwoners van Hoofdplaat zijn nog niet gerust op een goede afloop. Zij zijn bang dat Nuon straks be sluit de al bestaande windmolens te moderniseren, waardoor ze mo gelijk nog hoger zouden worden. wmsmmmm. GOES - Leerlingen van de oplei ding Zorg en Welzijn van het ROC Zeeland maken woensdag een interculturele reis door Goes. In dit project maken de leerlingen nader kennis met andere culturen en nationaliteiten. In kleine groepen worden de We reldwinkel, de moskee en een Turks restaurant bezocht. De leer lingen krijgen rondleidingen en uitleg over Fair Trade, over de is lam en over eetgewoonten in ande re culturen. Dansschool Janvier geeft een gastles in Zuid-Ameri kaanse dans. Vier sprekers op ver schillende plaatsen in de stad ver tellen over afschaffing van de sla vernij, over teven in een Afrikaans land en over vluchteling zijn. De tocht is georganiseerd door Stich ting Variant Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73