281 zeeland Recreant looft Veerse Meer Melkschapen lopen Twaalf auto's afgepakt om belastingschulden ivolle badkamers tegels zaterdag 23 april 2011 TOERISME Waterschap krijgt gemiddeld 7,9 door Maurits Sep arnemuiden - Wensen zijn er na tuurlijk altijd, maar recreanten blij ken bijzonder tevreden over het Veerse Meer. De recreatiegebieden langs en op het water krijgen ge middeld een 7,9. Belangrijkste min punten: sommige toiletten zijn te vies en er ligt te veel hondenpoep. Waterschap Scheldestromen liet vorig jaar voor het eerst onderzoe ken hoe tevreden recreanten zijn over de voorzieningen op en rond het Veerse Meer. Wat dagelijks be stuurder Willem Ginjaar betreft is het hoge rapportcijfer een compli ment voor het beleid van de afgelo pen jaren. Genoegzaam achterover leunen is er toch niet bij. „Onze medewerkers hebben al gezegd dat ze over vijf jaar bij het volgende onderzoek een 8,5 willen halen." En dat is haalbaar, denkt Ginjaar. De grootste klachten - vieze toilet ten en hondenpoep - zijn immers op te lossen door vaker en beter schoon te maken. „De toiletten worden nu eens per week gereinigd. We gaan kijken of we dat op sommige plekken vaker moeten doen. Steigers met veel ganzen- en meeuwenpoep kun- nen we vaker afspuiten." Scherpe stenen zorgen her en der voor pro blemen en het waterschap gaat be kijken of er matten langs de oever gelegd kunnen worden. Maar met oesters en kwallen, waar sommige recreanten over klagen, moeten ze 'leren leven', meent hij. De wens om 's nachts ook langs het Veerse Meer en op enkele eilanden te mo gen overnachten wil Ginjaar zeker niet inwilligen. Juist niet omdat uit het onderzoek ook blijkt dat veel recreanten vaste bezoekers van het gebied zijn: eenderde komt er zelfs meerdere keren per week. Lang niet in alle gevallen is het wa terschap de aangewezen instantie om tegemoet te komen aan wen sen van recreanten, benadrukt Gin jaar. Hij wijst op de vraag om meer horeca, EHBO-posten, een speeltuin voor kinderen, overlast van hangjongeren aanpakken, diepgang van het water bij steigers vergroten. Daar zijn bijvoorbeeld gemeenten, ondernemers of Rijks waterstaat voor. Niet alles hóeft ook gehonoreerd te worden. „Het Veerse Meer is een natuurgebied, et moet geen vijver worden." I zie ook de video op www.pzc.nl door Claudia Sondervan tholen - Bij een grote controle ac tie van politie en Belastingdienst op Tholen zijn donderdag negen auto's in beslaggenomen om uit staande belastingschulden. Nog drie auto's zijn afgevoerd om beta ling zeker te stellen. Twee mensen betaalden ter plekke en contant 1291 euro. Zeventien mensen kregen een be keuring voor het niet dragen van autogordels. Een bestuurder werd bekeurd omdat die niet handsfree belde in de auto. Er werden ook bonnen geschreven voor te donke re autoruiten, ontbrekende kente kenplaat en een snelheidsovertre ding. Er zijn bij de actie 2439 auto's ge controleerd op de Eendrachtweg, de Philipsdam en de Bergse-diep- sluis. Passerend verkeer werd ge scand door voertuigen met appara tuur voor automatische kenteken plaat-herkenning. Motorrijders van de verkeerspoli tie begeleidden de auto's naar de parkeerplaats op industrieterrein Welgelegen voor de verdere afhan deling. Rens Duvekot, Yvonne Nijssen en Marjan Bosgoed (vlnr) met de melkschapen die op de bloemdijken rondom de Kom onze koeien in de wei bekijken, doe mee aan de rondleiding van onze boeren en geniet van onze heerlijke Campina producten. Op de Campina Open Boerderijdag kom je dus alles te weten over echte Nederlandse melk, WWW.campina.nl Het beste van ons land proef J« ZEEUWSE SCHAAPSKUDDE Herder Marjan Bosgoed, Yvonne Nijssen en vormden, staan in een weiland. Te wachten: om verkocht te worden. Het bestuur van de gelijknamige stichting heeft dat besloten omdat De Zeeuwse Schaapskudde geen zuivere kudde meer was. „De kudde bestond uit zowel Suf- folks als Vlamingen. Dat is geen raszuivere kudde conform de nor men van het stamboek, je mag daar niet mee rommelen", zegt Rens Duvekot van De Schaaps kooi. Dit wordt bevestigd door Wim Ha verslag, hoofdinspecteur van Suf- folkstamboek Nederland na het be- studereren van enkele foto's van de kudde. „Het zijn weliswaar ras zuivere Suffolks en raszuivere Vla mingen. De kudde is echter een mengelmoes omdat beide rassen door elkaar lopen. Dus is er inder daad geen sprake meer van een ras zuivere kudde." De 'oude' kudde wordt te vens verkocht om de bio logische certificering van de schapenboerderij niet in gevaar te brengen. De Zeeuwse Schaapskudde is im mers met ingang van 1 april door De Schaapskooi overgenomen van de stichting. Het stichtingsbestuur door Frank van Cooten Herder Marjan Bos goed loopt al met de kudde Zeeuwse melkschapen over de bloemdijken rondom de schaapskooi in Hein- kenszand. Deze dieren zijn van schapenboerderij De Schaapskooi, voorheen de Zwaakse Weel. Ze is begonnen met vijftig melk schapen en daar komen er nog een kleine vijfig bij. De 108 Suffolk schapen, die tot afgelopen woens dag de Zeeuwse Schaapskudde Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72