261 zeeland Jaar van gedeelde wijnoogst TAX FREE Restauratie koepel RK kerk kan bijna beginnen Jan Stins Br 30% KORTING WISSELING VAN DE WACHT Zeven jaar dreven ze een bed&breakfast in een statige, Waalse kasteelboerderijDaarna toerden ze met een unimog en een 'pipowagen' naar Portugal. Nu is het tijd voor Wissenkerke. Bevelandse band jurywinnaar HooilKoorts Met 153 km/u over de N61 Kia Venga Seven Zeeuwse wijn 2E PAASDAG ALLES TAX FREE!* 2E PAASDAG ALLE FIETSEN, FITNESS EN ACCESSOIRES TAX FREE!* zaterdag 23 april 2011 uurwerkmaker/ instrumentmaker op Longines damplein 7, middelburg T. 0118-636635 www.janstins.nl SEROOSKERKE - De Zuid-Beveland- se progressieve rockband 'A Gene ration After' heeft; donderdaga vond de juryprijs veroverd tijdens de tiende finale van HooilKoorts. Ze winnen hiermee een cheque en een fotoshoot. Daarnaast mo gen ze, samen met de winnaars van de drie andere Zeeuwse band competities, meedoen aan de jaar lijkse competitie. 'De Zeeuwse Be lofte.' Funky-rockband 'Gor- kA27'kreeg de publieksprijs Het HooilKoorts-podium is inmid dels al ruim een decennium een opstap voor jonge pop-, rock- en hiphop muzikanten en inmiddels ook beginnende DJ's. U rijdt al een Venga mét 7jaë:r'§arantie voor slechts 16.195 - AutoVermeulen Goes 0113-561812 autovermeulen.nl 2e paasdag open! (kJA) door Claudia Sondervan Dorry Moes en Wou ter Freeling hebben tijdelijk domicilie ge kozen in Oosterland. Van daar is het een voudiger om naar Wissenkerke te komen, waar Niek en Lidy Reij- nen hun opvolgers dit wijnseizoen bekend maken met de karakteris tieken van hun Druivengaerde. „Ze hebben al geholpen met de wintersnoei van de 3.500 stokken; nu zijn we de knoppen aan het uit breken en de stammetjes aan het poetsen", vertelt de goedlachse Li dy. De uitlopende knoppen aan de wijnstokken die teveel zijn, of die op de verkeerde plek zitten - aan de onderstam - worden wegge plukt. Een comtemplatief werkje. In de kleine knopjes tussen het ontluikend blad zit het embryona le bloemtrosje, dat tot dikke vruchttros moet uitgroeien, al ver stopt. Maar voor wie de oogst - meestal goed voor vier- a vijfdui zend flessen - zal zijn, hangt in het midden. „We zijn nog niet uit het moment van overdracht", zegt Niek Reijnen. Maar hij is blij met de mensen die de besloten wijn- min met kunst van Paul Kamper en zicht op de molen De Onderne ming overnemen. Kunst blijft een plek houden tussen de wijnstok ken, beloven de nieuwe eigenaars. De twee paren zijn blij met de me dewerking van de gemeente. Niek: „We hebben heel veel mensen ge had die de gaard wilden overne men, maar met plannen die niet pasten bij Wissenkerke en bij wat ons voor ogen staat. Na een ge sprek met de gemeente hoorde je meestal niets meer." Het plan van de Freelings klopt wel met Wissenkerke. Ze zetten de biologische teelt voort met dag- recreatieve activiteiten. „We willen samenwerking zoeken met andere ondernemers in de omgeving. On ze lunchroom gaat om 17-18 uur dicht. Een restaurant is een andere tak van sport." Logies en diners ge noeg in de buurt, vindt het paar. Het huis annex proeverij en wijn kelder wordt dicht bij de Dorps- dijk gebouwd. „De architect is nu aan het tekenen. Daarna wordt de bouwvergunning aangevraagd. We willen graag volgend jaar bou wen", zegt Freeling. Hij is zeer be kend met vergunningen; als- juri disch specialist in het regelen van MEEST GELEZEN 1. Schaapskudde in de verkoop 2. Keerlus stropt bij open brug (f) 3. Boets tegen hondenoverlast www.pzc.nl/video Heeft u een goede tip? Mail 'm naar bevelanden@pzc.nl BIERVLIET - Een 18-jarige jongen uit Terneuzen is donderdag tegen mid dernacht zijn rijbewijs kwijtge raakt. Hij werd gepakt toen hij met 153 kilometer per uur over de Midden weg (rijksweg N61) bij Biervliet reed. Ter plaatse is tachtig kilome ter per uur toegestaan. Het rijbe wijs wordt ingenomen vanaf vijf tig kilometer te hard. Nu mei 1895,- voordeel én 7 luxe, handige en slimme exlra's. Niek (rechts) en Lidy Reijnen presenteren hun fruitige, speelse rode wijn 'Druivengaerde Rondo'. Zij ronden dit jaar hun loopbaan als Noord-Bevelandse vignerons en vinificateurs af. Maar in de tuin aan de Julianastraat in Wissen kerke staan nog een paar honderd wijnstokken. Wat daar mee gebeurt, is nog geen gedane zaak voor het echtpaar. foto Willem Mieras vergunningen voor grote bouw werken zoals de Betuwelijn. Moes en Freeling zijn blij met hun nieu we leven, al zijn hun zomers voortaan besproken door de gaard en de gasten. Ze zochten lang naar een wijngaard in Nederland om over te nemen. Zeeland trok. „Mijn ouders hadden lang een va kantiehuis aan de Nieuwe Haven in Zierikzee nadat mijn vader had gewerkt aan de bouw van het Ro de Kruis Ziekenhuis", vertelt Free- ling. De nieuwe gaardhouders willen ook tafeldruiven gaan telen. Maar het gaat zachtjes aan, zegt Free ling. „Dit is twaalf keer zo groot als wat we hadden. We moeten er ingroeien." Tot eind dit jaar wer ken beide paren naast elkaar in de Druivengaerde. Zeeuwse wijnproducenten zijn wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor, wijngaard het Vieren deel in Vrouwenpolder, wijngaard Hagemeier in Zaamslag, het Do mein van Hellemond in Nieuw-Haamstede, wijngaard De Oorsprong in Oudelande, wijn gaard Op de Bute in 's-Heer Arendskerke en wijngaard Wester hoeve te Oostkapelle. De meest geteelde druivenrassen in Zeeland zijn dornfelder, rondo, regent, joanniter, seyval blanc, si- rius, phoenix en bianca. De Druivengaerde staat vermeld in het Guiness Book of Records met de langste druivenpergola ter we reld: 40,44 meter. Het record werd meticuleus opge meten door toenmalig burgemees ter Cees van Liere, fervent fan van de Druivengaerde, op 22 augustus 2005. Het is nog niet gebroken. mmsBB8^gBm@sagB^m38ggsmB33B& memmssms? smmaaammmmtmBssi door Luc Oggel GOES - Het bestuur van de Heilige Maria Magdalena Parochie in Goes hoopt binnen afzienbare tijd te kunnen beginnen met de restaura tie van de Lantaarn, de karakteris tieke koepel van het gebouw. Het bestuur heeft na jaren einde lijk een subsidie weten binnen te slepen, waarmee zestig procent van het totale benodigde bedrag van 480.000 euro is afgedekt. De kerk moet zelf nog 192.000 euro bijdragen, daarvan heeft de het be stuur de afgelopen jaren al 70.000 euro bij elkaar gespaard. Voor het resterende bedrag van 120.000 eu ro begint nu een inzamelingsactie. „We willen met de restauratie be ginnen als de helft daarvan bin nen is, hopelijk over anderhalve maand", zegt Kees van de Wouw van de kerk. Hij coördineert de in zameling samen met Jan van den Hondel. „De koepel hoort bij het stadsgezicht van Goes, maar hij verkeert in zeer slechte staat. We gaan bedrijven, stichtingen society clubs en individuele personen be naderen om een steentje bij te dra gen", zegt Van de Wouw. Ook de parochianen hebben een brief ge kregen met het verzoek voor gelde lijke steun. Het idee is om de koepel ook weer open te maken, zodat hij weer fun geert als natuurlijke lichtbron. Hij is dichtgemaakt om overlast van in secten te voorkomen. Dat moet straks worden ondervangen met een heel dun net. De Maria Magdalenakerk is ruim honderd jaar oud. een deel van het totale restauratieplan is al uit gevoerd; scheuren in de muren, het priesterkoor en de zijaltaren zijn gerepareerd. GOES Van der Spiegelstraat 54 VLISSINGEN Troelstraweg 364 fietsplezier.nl fitnessplezier.nl Met uitzondering van N.F.P./B.F.N acties. Bulls en Flyer. Geldt alleen op bestaande voorraad. Geen inruil. fiets Si. fitness Jeremiasse ervaar de beste keuz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70