61 binnenland 'Geldnood leidt tot fouten bij PIANO'S rRACTIWOOD® Weggepest homostel wil toch rechtszaak ACUSTICA 2C PAASDAG OPEN De oorlogsheld is vrijgesproken van het bezit van cocaïne. Hij is wel veroordeeld tot een boete en een voorwaardelijke zie onze website:binnenland werkstraf voor bezit van en handel in stroomstootwapens. '"J van de Arnhemse rechtbank Baby Jayla weer terecht ONDLRNOUD5VRIJ TE.RRA5 UITZONDERLIJKE PAASACTIE zaterdag 23 april 2011 Korte Huifakkerslraat 2. Breda - 076 560 24 23 www.acustica.nl VONNIS MARCO KROON Video: de volledige uitspraak ROTTERDAM - Baby Jayla is gister avond in Rotterdam gevonden en is gezond. Dat meldde een politie woordvoerster. De kinderrechter besloot donderdag dat de baby on der toezicht moest worden ge steld. Toen jeugdzorgmedewerkers haar kwamen halen, was zij niet in het ouderlijk huis aanwezig. De 25-jarige moeder en de 62-jarige oma van Jayla zijn aangehouden, ook een broer van de moeder zit vast. Waarvan ze verdacht wor den, is onbekend. Het kindje is overgedragen aan Jeugdzorg. ARNHEM - Namens de twee homo seksuele mannen die vorig jaar moesten Verhuizen uit de Utrecht se wijk Leidsche Rijn vanwege langdurige pesterijen, zal advocaat Yehudi Moszkowicz eind volgende maand bepleiten dat de daders als nog moeten worden vervolgd. Op 27 mei moeten de verdachten voor het gerechtshof verschijnen. De Utrechtse politie hield een aan tal verdachten aan die het stel gere geld treiterde. Maar deze zaken werden allemaal geseponeerd. De homo's zijn een artikel 12-pro- cedure begonnen om alsnog een strafrechtelijk onderzoek tegen de verdachten af te dwingen. Behalve deze zaak is het stel ook een civie le procedure begonnen om schade vergoeding af te dwingen van de gemeente, de politie en de Staat. De mannen vinden dat gemeente en politie adequater hadden moe ten reageren op de acht aangiftes die ze in de loop van de tijd heb ben ingediend. In een jaar tijd werd onder meer hun auto meerdere malen bekrast en zijn er stenen door de ruiten van hun woning gegooid. Omdat de politie hier naar eigen zeggen niet tegen kon optreden, zagen de mannen zich genoodzaakt hun huis ver onder de taxatiewaarde te verkopen. De gemeente vindt dat de klach ten van het homostel altijd 'zeer serieus' zijn genomen. Wel erken de burgemeester Aleid Wolfsen dat de klachten efficiënter hadden moeten worden afgehandeld. De zaak leidde in Utrecht tot veel onrust, omdat dit geval niet op zichzelf stond. Uiteindelijk nam de raad unaniem een motie aan te gen homohaat, waarin het college opgedragen werd actie te onderne men tegen discriminatie vanwege seksuele' geaardheid. zie onze websiterbinnenland Fragment P&W waarin het ho- mostel het hele verhaal vertelt Rechtsongelijkheid, noemt advocaat Geert-Jan Knoops van Marco Kroon het, dat niet elke verdachte dure getuigen-deskundigen kan laten inhuren. door Marc Brink en Henk Mees Op de burelen van advo caat Geert-Jan Knoops liggen zo'n twintig dos siers die hij graag zou willen heropenen. „Dat betreft alle maal zaken waarin wel eens van gerechtelijke dwalingen sprake kan zijn. Maar om het hiervoor vereis te onderzoek te kunnen laten uit voeren, zijn fondsen nodig. Daar voor is helaas geen geld beschik baar", stelt Knoops. De advocaat van Marco Kroon zegt dat kort nadat de drager van de Militaire Willemsorde is vrijge sproken van drugsbezit. Kroon ont komt daarmee aan ontslag uit mili taire dienst. Het drugsdelict was de kern van de beschuldiging waar in Knoops gaten wist te slaan tij dens de rechtszaak. „Als wij geen fondsen hadden gekregen van sym pathisanten, hadden we nooit een beroep kunnen doen op een inter nationale topexpert in de toxicolo gie als dr. Kintz. Gelukkig waren de middelen daarvoor in deze zaak wel beschikbaar." Nu voor het tegenbewijs in de zaak Kroon wel dure wetenschap pers konden worden ingehuurd, rijst de vraag of dit wellicht een vorm van klassejustitie is, ten gun ste van een militair die tot oorlogs held is uitgeroepen. „Rechtsonge lijkheid noem ik het, een groot manco in onze rechtspraak", stelt Marco Kroon neemt op het terras van men in ontvangst na de uitspraak. Knoops. „Ik heb vorig jaar bij de Tweede Kamer aandacht gevraagd voor dit probleem. Ik hoop dat de ze zaak de overheid er opnieuw van zal doordringen dat er geld moet worden vrijgemaakt voor herziening-gevoelige dossiers." Donaties van belangeloze zaken mensen waren het vooral, zegt Knoops, waarop hij in de zaak Kroon een beroep kon doen. „Dat geeft je als advocaat een goed ge- zijn café Het Harnasch een bos bloe foto Mare Bolsius voel. Het toont aan dat Kroon niet alleen stond. Hetzelfde gold voor Eric O. (marinier vrijgesproken na een schietincident in Irak). Ook bij het proces Ina Post (bejaarden verzorgster, vrijgesproken van do den van patiënten) hebben we veel baat gehad bij de financiële steun van buiten." Hoeveel geld voor de onderzoeken in de zaak Kroon is gefourneerd, wil Knoops niet zeggen. Terloops heeft hij het wel over 'duizenden euro's'. Hij zelf zegt ook financieel een steentje bij te dragen. „Marco Kroon kan een beroep doen op een toelagebeschikking van defen sie, maar daar zit een limiet aan. Ik ben zelf door defensie benaderd om kapitein Kroon bij te staan. Ik ben zelf reserve-officier, indirect dus een collega. Dan wordt geld ondergeschikt. Bepaalde zaken doe ik gewoon pro deo." De zaak loopt nu vrijwel zeker met een sisser af, tenzij het Open baar Ministerie nog in beroep gaat. Het beste composiethout met 1 5 jaar garantie! za 23, zo 24 en ma 25 april van 12 tot 16 uur! &ASIC De voordelen van PRACTIWOOD -Geen alg aangroei -Kleur- en vormvast -Antisiip en antirot -Onderhoudsarm en splintervrij -Gratis levering en 15 jaar garantie -Eenvoudig te monteren -Montage door Practiwood mogelijk FILIALEN 4881 BB Zundert Veldstraat 55 4567AG Hulst (Clinge) Gravenstraat 283A 5334LE Velddriel De Geerden 2 2245XB Wassenaar Adrianastraat 10 3920 Lommei Michiel Jansplein 43 Ook gevestigd in Brugge, Brasschaaf, Schelle.^ Bezoek van de showrooms buiten openingstijden is mogelijk op afspraak. Bel voor een afspraak op 076-5963401 of kijk op www.practiwood.com Vraag naar de voorwaarden in de winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6