381 sport Bosch kan eindelijk aan Gouden speld vrijwilligers Regilio Pinas besluit toch bij Hoek te blijven La Porte D'or heeft de titel bijna binnen Achtste Paastoernooi judovereniging Clinge Hontenisse pakt nog punt tegen RIA W. Cornelissen redt een punt voor Corn Boys Doelman Wiegmans stapt over naar RCS EK JUDO Nederlandse judoka pakt derde Europese titel in carrière zaterdag 23 april 2011 OOSTBURG De zaalvoetballers van La Porte D'or hebben in de eerste klasse van de Orevo-competitie nog één over winning nodig om voor de derde keer op rij kampioen te worden. De formatie uit IJzendijke speelt donderdag de laatste wedstrijd van het seizoen, tegen Trendy Telecom. Bij een nederlaag kan 8cKids de ti tel nog pakken. Beide titelkandida ten kregen de zeges afgelopen week in de schoot geworpen, van wege personele problemen bij de opponenten. In de tweede klasse kan Time Out kampioen worden. CLINCE Judovereniging Clinge tekent van daag opnieuw voor de organisatie van het Paastoernooi. Bij de acht ste editie van het evenement, dat iedere jaar bijzonder goed bezet is, komen tientallen jeugdige judoka's in actie in verschillende leeftijdsca tegorieën en gewichtsklassen. De eerste partijen van het Paastoer- nooien worden vandaag om 10.00 uur afgewerkt. Plaats van hande ling is wederom gemeenschapscen trum Malpertuus, aan de Malper- tuuslaan 6 in Clinge. UITSLAGEN jupiler league: Cambuur - Fortuna 2-1, Alme- re-Helmond Sport 4-0, Eindhoven-Veendam 3-1, RBC-AGOW 2-2, Volendam-Sparta 3-1, Dordrecht - Go Ahead 1-1, MW-Telstar 2-1, Zwolle-RKC 0-3, Emmen - Den Bosch 0-3 FC Zwolle 32 20 8 4 67 66- 24 RKC Waalwijk 32 20 7 5 67 76- 39 Helmond Sport 32 16 7 9 55 56- 42 BV Veendam 32 15 10 7 51 52- 42' SC Cambuur 32 14 8 10 47 58- 48 FC Volendam 32 13 8 11 47 51 - 48 Go Ahead Eagles 32 12 10 10 46 55- 41 FC Den Bosch 32 10 13 9 43 55- 47 MW 32 14 8 10 42 43- 44 FC Dordrecht 32 11 9 12 41 48- 52 FC Eindhoven 32 10 9 13 39 39- 44 Sparta 32 10 7 15 37 67- 65 FC Emmen 32 8 10 14 34 45- 60 Telstar 32 8 9 15 33 41 - 48 AG OW 32 11 7 14 31 53- 74 RBC Roosendaal 32 6 8 18 26 35- 57 Fortuna Sittard 32 7 6 19 25 41 - 68 Almere City FC 32 8 6 18 24 45- 83 KLOOSTERZANDE Dankzij een rake vrije trap van Jeroen Verschuren hield Hontenis se een punt over aan het eerder ge staakte duel met kampioen RIA W (3-3). De resterende twaalf minu ten werden gisteravond in Kloos- terzande in een vervelende sfeer af gewerkt. Verschuren schoot al na vier minuten raak en daarna werd nog een treffer van Hontenisse af gekeurd. Beide ploegen speelden de twaalf minuten met tien man, omdat Tom Rijk en Shurandell van Uijtrecht (RIA W.) op 20 februari rood hadden gekregen. SAS VAN GENT Het inhaalduel in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal tussen Corn Boys en Groede leverde gister avond geen winnaar op (2-2). De be zoekers kwamen na vijf minuten op voorsprong via Ralf Kramer, maar Martijn Marcelis maakte voor rust gelijk (1-1). Via een treffer van Mels de Vos kwam Groede halver wege de tweede helft opnieuw op voorsprong, maar het kon die mar ge niet vasthouden. A-junior Den nis Cornelissen schoot tien minu ten voor tijd de 2-2 binnen. OOST-SOUBURG Rick Wiegmans speelt komend sei zoen voor RCS. De doelman maakt de overstap van VC Vlissingen, waar hij eerder dit seizoen stopte. RCS ziet Yannick Taniwel naar Zee- landia Middelburg vertrekken. Remco Felius, die ook door die club was benaderd, heeft besloten bij RCS te blijven. Lorenzo de Groot blijft de Souburgse club ook trouw. Dion Weug, die vanwege zijn studie in Rotterdam enkele ja ren niet voetbalde, behoort ko mend seizoen ook tot de selectie van trainer Dennis de Nooijer. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Regilio Pinas is terug gekomen op zijn besluit om naar RCS te vertrekken. De aanvaller lichtte gisteren trainer Dennis de Nooijer in dat hij komend seizoen toch gewoon weer in het shirt van Hoek zal spelen. Hoek maakte gisteren ook bekend dat Gilles Berckmoes zijn jawoord heeft gegeven. De 27-jarige Bel gische doelman komt over van Kemzeke en moet komend sei zoen de concurrentiestrijd aan gaan met Robbie de Moor, die de overstap maakt van Olsa Brakel. Raymond Wolff, die overkomt van VC Vlissingen, traint al mee bij Hoek. Op korte termijn hoopt technisch manager Jacky Lambert - de komst van meer nieuwe spelers bekend te maken. De nieuwe selectie speelt komend seizoen vrijwel zeker in de hoofd klasse. Degradatie uit de topklasse kan vandaag een feit zijn, als Hoek op eigen veld niet wint van FC Lis- se en Sparta Nijkerk punten pakt tegen Harkemase Boys. „De in- steek is niet anders vorige week", zegt trainer Ruud Pennings. „Het draadje waar we aan hangen is dun. Maar zolang dat nog het ge val is, kun je in dat touwtje klim men. Ik heb de spelers ook voorge houden dat ze na de nederlaag van vorige week in Harkema revan che moeten willen halen. En dan bedoel ik revanche op zichzelf." Giovanni Siereveld, Nick de Jong (beiden geblesseerd), lurgen Lan- duyt en Brecht Delbeke (beiden ge schorst) behoren vandaag niet tot de selectie. Stijn Mahieu en Regilio Pinas zijn tegen FC Lisse wel inzetbaar. Het zelfde geldt voor Dwayne Dildick, die zich vorige week vlak voor de reis naar Friesland ziek afmeldde. Pennings: „Hij heeft me verzekerd dat hij echt ziek was. Het was dus geen excuus om de verste reis van het seizoen te kunnen overslaan." Dildick mag vandaag weer in de basis starten. Hij is centraal achter in de vervanger van Siereveld. Na het thuisduel met FC Lisse vol gen nog duels met CSV Apel doorn (thuis) en ARC (uit). 'S-HEERENHOEK - Jan Baaijens, Kees Peeters en John Martens hebben gisteren de gouden speld van de Wielrenunie (KNWU) gekregen. Zij kregen de onderscheiding van wege hun verdiensten als vrijwilli ger voor de wielerkoers EPZ Om loop van Borsele. Het drietal kreeg de KNWU-speld uit handen van consul Jan van Ha- neghem. Baaijens, Peeters en Mar tens zetten zich al meer dan 25 jaar in vor de Omloop van Borsele. Baaijens is een drijvende kracht vanwege zijn kennis van de wieler sport, Peeters is secretaris van de organisatie, terwijl Martens verant woordelijk is voor het parkoers en de vele verkeersregelaars. Voor Jan Baaijens was er nog een verrassing. Hij kreeg uit handen van burgemeester Jaap Gelok de bronzen legpenning van de ge meente Borsele. Baaijens' verdien sten reiken verder dan alleen de Omloop van Borsele. Hij is al jaren vrijwilliger bij ZRTC Theo Middel kamp. Jan Baaijens begeleidt ver schillende teams bij vele koersen vanuit de volgwagen. Daarnaast is hij bestuurslid namens de rencom- missie van de vereniging. Na het eerbetoon begon de Om loop van Borsele met de eerste etappe voor de junior vrouwen. Die kende een afstand van 42 kilo meter. De zege ging naar Ashlynn van Baarle van Restore Cycling. De 16-jarige Zoetermeerse was de snelste in de sprint. Met een fiets- lengte verschil werd Kelly Markus tweede, voor de Deense Nina Niel- j sea Vandaag gaat de Omloop van Bor- 1 sele verder met de tweede en der- 1 de rit van de junior vrouwen. Hoofdmoot is echter de koers voor de elitevrouwen waarbij Ma rianne Vos aan de start komt. De winnares van de Waalse Pijl van woensdag had zich in eerste in stantie niet aangemeld voor de Zeeuwse koers, maar gisteren be sloot de ploegleiding van Neder land Bloeit haar alsnog in te schrij ven. Ina-Yoko Teutenberg start niet vandaag. De leidster van de KNWU Topcompetitie heeft deze week een ingreep aan haar gebit ondergaan en moet rust nemen. Edith Bosch schreeuwt het uit van vreugde nadat ze goud heeft gewonnen op het EK judo. door Arnold Aarts ISTANBUL - Of haar nieuwe vriend Rik maandag pindarotsjes mee neemt naar Schiphol. Daar is judo ka Edith Bosch na twee maanden vol training en discipline hard aan toe. Alle opoffering betaalde zich gisteren dik terug in Istanbul, waar ze haar derde Europese titel pakte. Het grootste verschil met haar eer dere titels? Misschien juist de op roep aan haar nieuwe partner op tweede paasdag voor chocola te zorgen. Want de 30-jarige Helder- se heeft veel in haar leven geleerd, maar intens genieten hoorde daar niet bij. Elke gewonnen prijs moest leiden naar nieuwe medail les, het inhaleren van succes kwam niet in haar op. Het resulteerde in een sportleven waarin altijd druk was. Zelfs toen ze in 2005 in Egypte wereldkampi oen werd, gaf het amper bevredi ging. Want er moest nog zoveel meer worden gewonnen. De trein mocht nooit eens vredig op een stationnetje stil staan in de zon, maar moest altijd maar doordende ren. En dat gaat vroeg of laat wrikken. Want judo is een sport waarbij vaak niet degene wint die fysiek het sterkste is, maar degene die mentaal het best in zijn vel steekt. Elke gedachtekronkel kan fataal zijn. Gisteren was Bosch overdui delijk de sterkste van het hele span. Ze had zich zelden zo goed gevoeld. De loting? Bosch keek er niet naar om. Zelfs over de twee klappen die de irritante Hongaarse Meszaros haar in het gezicht gaf in de halve fina le, haalde de Budokan-judoka haar schouders op. Bosch heeft bij het veranderen van zichzelf hulp ge kregen van Martijn Smit, die zij 'H-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66