titel levend ZEEUWS Bedankt! s»iort|37 Het uur U nadert voor Johnny Hoogerland Logus-De Hoop ESaa VLAANDEREN RKC verslaat Zwolle in topper Jupiler League Rutten rekent op Toivonen en Pieters Schoorel opnieuw finalist in Italië Scarponi wint Ronde van Trentino Ijshockeyers verliezen ook van Koreanen l/l/ie zien u allemaal graag terug tijdens de vierde editie op 12 mei 2012! BiuTst PZC g)DfYgotisw®i]f"Q®®gj®[iflca] U S?®{iw6g§<sD<soïi(i zaterdag 23 april 2011 door Leon ten Voorde den haag - Ze waren al door velen afgeschreven na twee remises op rij. Maar gisteravond, op een heer lijke voetbalavond in Den Haag, stond FC Twente op. Dankzij een 2-i-zege bij ADO heeft de lands kampioen de leiding weer in han den. En dat niet alleen: tegelijker tijd zette de ploeg ook de concur renten PSV en Ajax weer onder druk. Het signaal naar de concurrentie was er eentje dat luid en duidelijk overkwam. Waar velen geen reke ning meer mee hadden gehouden, gebeurde gisteravond in een even bijzondere als spectaculaire voet balavond in Den Haag. FC Twente, zo luidt de conclusie, doet nog steeds volop mee in de krankzinni ge, nauwelijks te voorspellen titel race. Een zege, iets anders werd er op voorhand niet gevraagd van Twen te bij het bezoek aan de stunt- ploeg van dit seizoen ADO Den Haag. Twente begreep die bood schap een stuk beter dan op De Vijverberg. Daarnaast zat het de ploeg ook eindelijk weer eens een keer mee. De bevrijdende 2-1 viel vlak voor tijd en kwam op naam van Luuk de Jong, de spits die zich een week geleden nog verantwoor delijk voelde voor de late gelijkma ker. Gisteravond werd die kater wegge spoeld. Twente blies zijn kansen weer nieuw leven in op een avond, die alles in zich had wat een zenuwslopend slot van de competitie nodig heeft. Moordend was het tempo, groot de spanning. Twente-doelman Nikolay Mihay- lov onderscheidde zich voor rust bij inzetten van Danny Buijs en Charlton Vicento, terwijl aan de andere kant Bryan Ruiz en Doug las de Haagse zomeravond bijna in brand staken. Na 35 minuten had Ruiz ook de pech dat scheidsrech ter Jan Wegereef als enige in het stadion een duw zag toen de Cos- taricaan de bal binnenkopte. Typerend voor de wedstrijd vol grilligheden was de openingsfase na rust. Twente had heel even de regie te pakken, maar na een slor digheid van Bart Buysse had Buijs een paar seconden later de ope ningstreffer voor het binnentik- ken. Zijn inzet werd echter op de lijn gekeerd door Douglas. Meteen kreeg ADO weer de adem om er een offensief uit te persen, daarbij fel aangevuurd door het thuispu bliek. Maar in de wedstrijd die nooit tot stilstand kwam, viel na een uur spelen de treffer aan de an dere kant. Theo Janssen en Denny Landzaat hielden rond het straf schopgebied de rust en vonden el kaar een in prima combinatie. Jans sen speelde vervolgens Nacer Chadli vrij en die gaf de voorzet die Ruiz eindelijk dat moment -van glorie bezorgde: 0-1. In het duel van de wisselende kan sen kwam ADO tien minuten la ter op gelijke hoogte toen Douglas zich wel heel simpel in de luren liet leggen door Dmitry Bulykin: 1-1. Twente opende daarna opnieuw de jacht op de voorsprong, die de deur naar het titel weer wagen wijd zou openduwen, maar de Haagse counters waren minstens zo dreigend. Vijf minuten voor tijd rolde de hoop echter weer rich ting Enschede toen de net ingeval len Emir Bajrami al half struike lend de bal op het hoofd van Luuk de Jong deed belanden. Die speel de een ongelukkige wedstrijd, maar wat deed dat er verder nog toe? Zijn inzet - in twee keer trou wens - bracht het kampioensgeluk weer bij Twente: 1-2. T ohnny Hoogerland is raomen- I teel wat meer gespannen dan normaal. Da's niet raar, want het uur U nadert. Luik-Bastena ken-Luik is een van de wedstrij den waarin de Vacansoleil-renner echt wil pieken. Ondanks een paar valpartijen en griep in het voorsei zoen lijkt hij er klaar voor. „Ik voel de me gisteren en vandaag heel erg goed", vertelde Johnny giste ren vanuit Yerseke. De laatste drie wedstrijden bewe zen dat hij morgen heel ver kan ko men. In de Brabantse Pijl (vierde), Amstel Gold Race (twaalfde) en in mindere mate de Waalse Pijl (48e) streed Johnny tot in de finale mee en offerde hij zich op voor Björn Leukemans. Het zou best wel eens kunnen dat de Belg hem morgen een wederdienst gaat bewijzen. „Als ik in de finale super voel, dan zwolle - RKC Waalwijk heeft de topper in de Jupiler League bij FC Zwolle met 3-0 gewonnen. Fred Benson, Derk Boerrigter en Don- ny de Groot maakten de doelpun ten voor de Brabanders. Beide ploegen hebben nu 67 punten met nog twee wedstrijden te gaan. Zwolle blijft koploper met een be ter doelsaldo. Boerrigter, die Vol gend seizoen waarschijnlijk voor Ajax speelt, was de grote man bij RKC. „Het was een vervelende avond. We werden weggespeeld", was het veelzeggende commen taar van routinier Arne Slot. Onderin de Jupiler League haalde Almere City verrassend uit in de strijd tegen degradatie. Nummer drie Helmond Sport werd met 4-0 verslagen. De hekkensluiter nader de nummer zeventien Fortuna Sit- tard tot op een punt. De Limbur gers gingen onderuit bij Cambuur: 2-1. Ook voor RBC Roosendaal is het gevaar nog niet geweken. Te gen tien man van AGOW kwam de nummer zestien niet verder dan 2-2. zal Björn me zeker helpen. Het zou mooi zijn als we tot het eind twee of drie man mee hebben. Ik kan er eigenlijk wel vijf noemen die dat kunnen: Lagoetin, Poels, Leukemans, Marcato en ik. Kansen zat." Morgen vertrekt Johnny naar Luik, waar de renners om 14.30 uur aan het publiek gepresenteerd worden. Wie de grote favoriet is? Hooger land tipt opnieuw Philippe Gil bert, de winnaar van de laatste drie klassiekers. Hij heeft zich woensdag weliswaar tot gort gere den, de Waal is zo sterk dat hij mis schien wel voor de vierde keer kan pieken. Het mooie is dat Gilbert in het peloton nauwelijks vijanden heeft. Johnny: „Het liefst win ik natuurlijk zelf, maar ik misgun Gil bert niets. Hij heeft absoluut geen dikke nek. Een Waal die zijn best doet Nederlands te spreken, dat zie je niet zo veel." Koen de Vries EINDHOVEN PSV maakt zich met een nagenoeg volledig fitte selectie op voor de be laden uitwedstrijd morgen tegen Feyenoord. Trainer Fred Rutten verwacht dat hij in De Kuip kan be schikken over Ola Toivonen en Erik Pieters, die op de weg terug zijn na blessures.Toivonen kampte de afgelopen weken met een ham stringblessure, terwijl Pieters al we kenlang last heeft van zijn knie. Wilfred Bouma keert na een schor sing terug in de selectie. NAPELS Thomas Schoorel heeft voor de tweede keer op rij de finale van een challengertoernooi in Italië be reikt. De Amsterdamse tennisser was in Napels met 6-4 6-7 (4) en 6-4 te sterk voor de Tsjech Ivo Mi- nar. Schoorel won afgelopen week in Rome zijn eerste challenger. Schoorel had een zware kluif aan Minar, die vier plaatsen hoger staat op de wereldranglijst (122 om 126). Na bijna tweeënhalf uur was het verzet van Minar gebroken. MADONNA Dl CAMPIGLIO De Italiaanse wielrenner Michele Scarponi (Lampre) heeft de 35e edi tie van de Ronde van Trentino op zijn naam geschreven. De leider strui van Scarponi kwam in de vier de en laatste etappe niet meer in ge vaar. De Tsjech Roman Kreuziger (Asta- na) zegevierde in de bergrit over 161,5 kilometer van Andaio naar Madonna di Campiglio. Hij ver sloeg op de meet de Italiaan Ema- nuelle Sella. BOEDAPEST De Nederlandse ijshockeyers hou den aan het WK in de divisie 1 zeer waarschijnlijk geen bronzen me daille over. Directe concurrent Zuid-Korea bleek in Boedapest te sterk voor de ploeg van bonds coach Tommie Hartogs: 6-3 (1-1 4-2 1-0). Oranje, dat in de Hongaarse hoofdstad alleen van Spanje won, had tot halverwege de tweede pe riode uitzicht op een goed resul taat tegen de Aziaten. Daarna ging het mis. Stichting Marathon Zeeuws-Vlaanderen bedankt alle deelnemers, sponsoren, vrijwilligers en toeschouwers aan de LOGUS-De Hoop marathon. Ruim 1140 hardlopers schreven zich in om de hardloopschoenen onder te binden en deel te nemen aan ons evenement. 16 april was een prachtige dag. RegioBank" CegelécJ de Zeeuwse DeSmet CfeyterÏ accountants tJ LVJU U ff mmmmm ZEELAND SUPPLY MAMMOET (ook estafettemarathon)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65