zeeland 127 dapper doorvaren op Kanaal Band Hillbilly Moon Tragel en Clavis bouwen dertig appartementen XX X vanavond in P&B 11 Hi Vastenactie in gemeente Hulst voor eilandbewoners Filippijnen Markt en rondvaarten watersportvereniging Alzheimercafé duikt in werking geheugen Rizzla-plaatjesalbums te zien in bibliotheek zaterdag 23 april 2011 Z door Wout Bareman TERNEUZEN - Tragel Zorg en woon- stichting Clavis in Terneuzen heb ben een akkoord bereikt over de bouw van een appartementencom plex voor mensen met een verstan delijke beperking. Het gebouw verrijst aan de Dok- weg in Terneuzen, waar tot voor kort buurtcentrum 't Schelpen hoekje was gehuisvest. Dat is ver huisd naar het multifunctionele centrum bij brede school De Ka meleon, verderop in de wijk Trini teit. De nieuwbouw telt dertig ap partementen, inclusief een kan toor en ontmoetingsruimte. De bewoners krijgen allemaal een eigen appartement met 'woonon- dersteuning'. De nieuwbouw kan naar verwachting in juli 2013 in ge bruik worden genomen. Clavis-directeur Robert de Ridder: „Wooncorporaties investeren met het oog op hun sociale doelstelling ook in maatschappelijk vastgoed. Dit project is aaar een voorbeeld van." Clavis tn Tragel werken al langer samen. Een voorbeeld daar van is het logeerhuis aan de Schel- dedijk. Tragel huurt ook eengezins woningen elders in de stad. De Ridder: „Tragel streeft ernaar cliën ten midden in de samenleving te huisvesten." AANNEMINGSBEDRIJF MOUPMME heroaj www.haers.net mado"g VEKA Tel. 0115-491282 HULST - De dertien parochies in de gemeente Hulst houden in de Vastentijd zoals gebruikelijk elk jaar diverse activiteiten om geld bij een te brengen voor het goede doel. Het gaat om uiteenlopende acties zoals boekenmarkten, schoolspaar- potjes, sponsorlopen, boterbabbe- laars bakken, wafels bakken, heitje voor een karweitje of een fiets-in. Deze week zijn ook de huis-aan- huis verspreide vastenaktiezakjes door collectanten opgehaald. De opbrengst van alle activiteiten teza men is bestemd voor een vooraf bepaald doel. Sedert 2005 zijn de lokale vasten- aktiewerkgroepen of Caritas-instel- lingen georganiseerd in de Regio nale Werkgroep Vastenakties. Van daaruit wordt gezamenlijk opge trokken voor het gemeenschappe lijke doel. Vorig jaar was dat het Afrikaanse land Malawi. Dit jaar is de opbrengst bestemd voor de bewoners van het eiland Mindoro, één van de ruim 7000 ei landen van de Filippijnen. Op dit eiland wonen acht inheemse groe pen die samen de Mangyan vor men. Iedere groep kent een eigen taal en cultuur. De Mangyan leven in en van het bos op Mindoro. De overvloedige houtkap en de mijnbouw bedrei gen niet alleen de bossen, maar ook de unieke leefwijze van de Mangyan. Het behoud van het bos en de Mangyancultuur vormen dan ook de inzet van de vastenak ties. De Zwitserse fïftiesrockabilly- en hillilly-band The Hillbilly Moon Ex plosion treedt vanavond op in Por- gy Bess in Terneuzen. Het kwar tet Zwitserse cowboys trakteert de bezoekers vanaf half tien op 'een avond op de Amerikaanse prairie', belooft de stichting Roots. De Zwit sers staan een dag later op Paaspop in Schijndel. SAS VAN GENT De watersportvereniging Sas van Gent viert vandaag, zaterdag, het 35-jarig bestaan met een snuffel- markt rond de jachthaven en het zwembad van Sas van Gent. Lief hebbers kunnen gratis rondvaarten maken met verschillende boten. Ook rijdt er een paardenhuifkar rond. De activiteiten zijn van 10.00 tot 16.00 uur. ZAAMSLAG Bianca van Haelst, werkzaam bij de geheugenpoli .van ZorgSaam, is maandag 2 mei gastspreker in het Alzheimercafé van Zeeuws-Vlaan- deren. Zij vertelt over wat het ge heugen is en hoe het werkt. Het ca fé is in restaurant De Kraaghof aan de Terneuzensestraat 89 in Zaam- slag. De deuren zijn om 19.00 uur open. De toegang is gratis. TERNEUZEN Mare Pauwels stelt tot 10 mei een deel van zijn verzameling albums met Rizzla-vogel- en visplaatjes ten toon. Al zo'n 45 jaar geleden is Pauwels door deze hobby gegrepen op een boekenmarkt in België. Hij heeft inmiddels een collectie van enkele honderden albums. In de bi bliotheek is onder een album met Zeeuwse gemeentewapens te zien. MEEST CELEZEN 1Ontsluitingsweg Dow weer dicht 2. Verzet tegen verhuur woningen 3. Pont Sluiskil vaart alleen op afroep KELDERBLOG Ook voetballen tijdens het Paasweek einde? Of twee keer zelfs? Stuur je bevindingen naar kelder@pzc.nl TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl TTTTT Veer Langerbrugge op het Kanaal Gent-Terneuzen. foto's Mark Neelemans en Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61