Zeeland Weinig kans op molens bij Hoofdplaat Proef met gratis ov verlengd 26 en 27 26 WINDTURBINES Meerderheid van Sluise gemeenteraad wil niet alle plannen bij voorbaat afserveren ZEEUWS-VLAANDEREN 'Band met toekomst' Cork A27 wint eerste editie Steenworp intratuin www.intratuin.nl Zaterdag 23 april 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl wMmmmmwmwÊwmmmmmmmmm Vlaamse veren blijven dapper doorvaren op het Kanaal Koper is zelf opdracht gever voor woningen aan Haven Aardenburg door Martijn de Koning sluis - Het plan van energiebedrijf Nuon en grondeigenaren bij Hoofdplaat voor de bouw van windmolens ten oosten van het dorp lijkt weinig steun te krijgen van de Sluise gemeenteraad. De voltallige oppositie en coalitie partij Dorpsbelangen Toerisme gaven donderdagavond aan nooit akkoord te gaan met zo'n plan. Zelfs al zouden de andere partijen (CDA, PvdA, WD en D66) dat wel doen, dan zou er nog geen meerderheid ontstaan. WD-raads- lid Philip Thomaes kan in deze zaak niet meestemmen, omdat hij één van de initiatiefnemende grondeigenaren is. Die betrokkenheid is voor inwo ners van Hoofdplaat overigens re den om Thomaes in een kwaad daglicht te stellen. In een brief aan de gemeenteraad, ondertekend door twee actiegroepen ende dorpsraad, staat dat 'de raakvlak ken met deze familie ons op zijn zachtst gezegd grote zorgen baren'. Inspreker Doppegieter deed daar donderdag nog een schepje boven op door Thomaes er van te be schuldigen een dubbele pet op te hebben en te spreken van 'vestzak, broekzak'. Het leverde felle reac ties op van andere raadsleden". „Dit past niet", vond Sjaak Quaak (CDA) en Albert de Bruijn (D66) sprak van 'achterbakse insinua ties'. Thomaes zelf bemoeide zich, als belanghebbende, niet met de discussie. Inwoners van Hoofdplaat zijn nog niet gerust op een goede afloop, bleek tijdens en na de vergadering. Zij vrezen voor 'handjeklap' en zijn bang dat Nuon straks besluit de al bestaande vijf windmolens in de Hoofdplaatpolder te moder niseren, waardoor ze mogelijk nog hoger zouden worden. De fracties hoefden overigens nog niet het achterste van hun tong te laten zien. Het windmolenplan van Nuon stond tenslotte niet op de agenda; het is nog niet eens in gediend bij de gemeente. Het on derwerp kwam ter sprake door twee ingediende moties. Lijst Ba- bijn stelde de raad voor geen enke le windmolen meer toe te staan in Sluis. De coalitie vond dat te ver gaan, omdat er ook bedrijven zijn met minder grootschalige plannen en 'die moeten niet vooraf worden afgeschoten'. Een PvdA-voorstel om de gemeente een visie op duur zame energie te laten ontwikkeien haalde het wel, dankzij de steun van alle collegepartijen. TERNEUZEN -Gork A27 heeft de eerste editie van de Zeeuws-Vlaamse poptalentenjacht Steenworp gewonnen. Juryvoorzitter Peter de Graaf kwam bijna woorden tekort om de for matie te prijzen. „Heel dynamisch, weergaloze zanger, machtige saxofonist, Gork A27 is echt een band met toekomst." Veel lijkt daar niet op af te dingen. Gork A27 werd al tweede bij de Zuid-Bevelandse evenknie van Steenworp, 2ndlnfluenz, en donderdagavond wonnen de Zeeuws-Vlamingen de publieksprijs op het Walcherse HooilKoorts. De finale van Steen worp was gisteravond in jongerencentrum De Pit in Terneuzen. De winnaars van de drie voorrondes, Zebrapad, Gork A27 en The msmmmmmmmmemm m.7^ i Black Key, en publiekslieveling Mindstone 'streden' tegen elkaar. Evert de Beleir, één van de organisatoren van Steenworp, was stik en thousiast. „Steenworp komt terug." foto Mark Neelemans wmimBmimmMmmm&mmiBimmmssmmmmtmMmmBi! door Martijn de Koning sluis - De proef met gratis open baar vervoer voor 65-plussers uit Zeeuws-Vlaanderen wordt ver lengd tot 1 maart volgend jaar. Na de gemeenteraden van Hulst en Terneuzen ging donderdag ook die van Sluis akkoord met dat voor stel. De gemeenten besloten vorig jaar, op initiatief van de PvdA-fracties in de drie raden, tot invoering van de proef. Die was onder meer be doeld om vereenzaming te voorko men en gebruik van het (dure) wmo-vervoer terug te dringen. Dat is gelukt, bleek uit een evalua tie. Sluis is zelfs goedkoper uit: de bijdrage aan de proef beslaat 22.750 euro, terwijl er dik 35.000 euro op het wmo-vervoer werd bespaard. Hulst betaalt overigens hetzelfde bedrag als Sluis, Terneuzen het dubbele en de provincie ongeveer 75.000 euro. De raden in Hulst en Terneuzen gingen eerder unaniem akkoord met verlenging van de proef. In Sluis stemde alleen Adri Rosendaal (Nieuw Gemeentebe lang) tegen. Hij wees erop dat 'gra tis openbaar vervoer niet bestaat'. „De gemeenschap draait op voor de kosten die ouderen maken. Ik vind dat de gebruiker gewoon moet betalen." Bovendien kunnen ouderen die in het buitengebied wonen, niet profiteren van de proef, stelde Rosendaal. Kijk voor openingstijden en de dichtsbijzijnde Intratuinvestiging op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59