slijterij camera kijken Recreant looft Veerse Meer zeeland 29 Twaalf auto's afgepakt om belastingschulden TOERISME Waterschap krijgt gemiddeld 7,9 Bedreiger moet naar inrichting 1E PAASDAG: PAASMARKT BOULEVARD VLISSINGEN 10.00-17.00 UUR zaterdag 23 april 2011 trrj Agovt&wcr? t^ï'irwonnci-5 Hettie Wouterse van de slijterij ziet alleen maar voordelen. Geen gezeur meer met de klant aan de kassa en een uitstekend middel om het alcoholgebruik onder jon geren tegen te gaan. „Wat mij opvalt is dat jongeren niet meer kiezen voor wat ze lek ker vinden maar puur letten op de hoeveelheid alcohol. Hoe hoger het alcoholpercentage, hoe beter, Dat baart me zorgen. Dat is voor mij de belangrijkste reden de Age- viewer aan te schaffen. Natuurlijk blijf ik zelf ook beoordelen maar aan veel meisjes kun je tegenwoor dig niet meer zien of ze veertien of zestien zijn." Wouterse beseft dat het apparaat een drempel kan zijn voor de klant. Zijn of haar gezicht staat im mers even op het scherm van de controleur in Breda. „Kijk, je moet het natuurlijk wel een beetje aankleden. Ik heb het apparaat nu drie weken in gebruik en krijg tot nu toe louter positieve reacties." Het apparaat is gekoppeld aan de kassa. „Bij het afrekenen moet de klant op een knop drukken. Dan gaat een luikje open. Onze mede werker in Breda ziet het gezicht op de terminal en weet binnen twee seconden of de klant oud genoeg is. Dan gaat het luikje weer dicht en wordt de transactie voltooid", zegt woordvoerder Sander Sciaro- ne van de Hollandsche Exploitatie Maatschappij in Breda, de leveran cier van de Ageviewer. „De priva cy is niet in het geding. Wij bewa ren de gegevens van de klant niet en staan onder toezicht van het College Bescherming Persoonsge gevens." Niet op de knop drukken kan ook. Maar dan blijft de fles drank in het schap staan. „Als de klant niet mee wil werken, dan kan niet worden afge rekend. Zo werkt het systeem nu eenmaal", zegt Sander Sciarone. Op honderd plekken in Nederland zijn of worden de Ageviewers geïn stalleerd. Enkele tientallen zijn al in gebruik. De grotere supermarktketens doen nog niet mee, met uitzondering van enkele plaatselijke supers. „On derhandelingen zijn wel gaande." De gemeente Tholen juicht het initiatief toe. Het project sluit immers aan bij het regionale project voor vermindering alcoholgebruik: Laat ze niet (ver)zuipen! Deze campag ne is een samenwerking tussen al le Zeeuwse gemeenten, GGD Zee land, Indigo preventie, Politie Zee land en andere maatschappelijke partners. Het doel van deze campagne is om het alcoholgebruik onder jongeren tegen te gaan. Hettie Wouterse van de slijterij in Sint-Maartensdijk wil gewoon haar verantwoordelijkheid nemen. „Het coma-zuipen onder jongeren baart me echt zorgen. En ik weet dat klanten best agressief kunnen reageren als de aankoop van een fles drank door de kassamedewer ker wordt geweigerd. Ik heb daar geen last van hoor, maar kassame dewerksters van supermarkten wel." De Thoolse wethouder Jan Oude- sluijs stelt de Ageviewer woensdag 27 april officieel in werking. arnemuiden - Wensen zijn er na tuurlijk altijd, maar recreanten blij ken bijzonder tevreden te- zijn over het Veerse Meer. De recreatie gebieden langs en op het water krijgen gemiddeld een 7,9. Belang rijkste minpunten: sommige toilet ten zijn te vies en er ligt te veel hondenpoep. Waterschap Scheldestromen liet vorig jaar voor het eerst onderzoe ken hoe tevreden recreanten zijn over de voorzieningen op en rond het Veerse Meer. Wat dagelijks be stuurder Willem Ginjaar betreft is het hoge rapportcijfer een compli ment voor het beleid van de afgelo pen jaren. Genoegzaam achterover leunen is er toch niet bij. „Onze medewerkers hebben al gezegd dat ze over vijf jaar bij het volgende onderzoek een 8,5 willen halen." En dat is haalbaar, denkt Ginjaar. De grootste klachten - vieze toilet ten en hondenpoep - zijn op te los sen door vaker en beter schoon te maken. „De toiletten worden nu eens per week gereinigd. We gaan kijken of we dat op sommige plek ken vaker moeten doen. Steigers met veel ganzen- en meeuwen- poep kunnen we vaker afspuiten." Scherpe stenen zorgen her en der voor problemen en het water schap gaat bekijken of er matten langs de oever gelegd kunnen wor den. Maar met oesters en kwallen, waar sommige recreanten over kla gen, moeten ze 'leren leven', meent hij. De wens om 's nachts ook langs het Veerse Meer en op enkele eilanden te mogen over nachten wil Ginjaar zeker niet in willigen. Juist niet omdat uit het onderzoek ook blijkt dat veel recre anten vaste bezoekers van het ge bied zijn: eenderde komt er zelfs meerdere keren per week. door Claudia Sondervan tholen - Bij een grote controle-ac tie van politie en Belastingdienst op de Philipsdam en op de Een- drachtweg en bij de Bergsediep- sluis in Tholen zijn donderdag ne gen auto's in beslaggenomen om uitstaande belastingschulden. Nog drie auto's zijn afgevoerd om beta ling zeker te stellen. TVvee mensen betaalden ter plekke en contant 1291 euro. Zeventien mensen kregen een be keuring voor het niet dragen van autogordels. Een bestuurder werd bekeurd omdat die niet handsfree belde in de auto. Er werden ook bonnen geschreven voor te donke re autoruiten, ontbrekende kente kenplaat en een snelheidsovertre ding. Bij de actie zijn 2439 auto's gecontroleerd. Passerend verkeer werd gescand door voertuigen met apparatuur voor automatische ken tekenplaat-herkenning. Motorrijders van de politie bege leidden de auto's naar de parkeer plaats op industrieterrein Welgele gen voor de verdere afhandeling. De Ageviewer controleert of klanten oud genoeg zijn om alcohol te kopen. De beelden komen binnen bij een controlecentrum in Breda. Kom orize koeienin de wei bekijken, doe mee aan de rondleiding van onze boeren en geniet van. onze heerlijke-Campina producten. Op de Campina Open Boerderijdag kom je dus alles te weten over echte Nederlandse melk. www.campina.nl middelburg - Een 33-jarige man uit Arnemuiden is donderdag door de rechtbank in Middelburg ontslagen van rechtsvervolging. De Arnemuidenaar moet wel voor de periode van een jaar worden opgenomen in een psychiatrische inrichting. Het vonnis dat de rechtbank uit sprak was gelijk aan de eis van de officier van justitie. De man had enkele medewerkers van Emergis met een mes be dreigd. Volgens de gedragsdeskun digen is de man volledig ontoereke ningsvatbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53