Campinghoppen met pontjes Drank kopen? Eerst in 2E PAASDAG P GEOPEND 281 zeeland Maria Magdalenakerk krijgt nieuwe koepel ALLE TMC WOONWINKELS VAN - 10-17 UUR AGEVIEWER Slijterij controleert leeftijd met nieuw apparaat Stijlvolle badkamers tegels Meisje bekogeld met bloempot zaterdag 23 april 2011 door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Campinghoppen rond de Oosterschelde met de zo- merpontjes; met dat nieuwe pro duct willen de Oosterscheldecam- pings komend najaar naar de va kantie- en kampeerbeurzen. In samenwerking met de schip pers van de zomerpontjes brengen de kampeerbedrijven een rondreis- arrangement uit met overnachtin gen in tent of, chalet of stacaravan, waarbij de bagage en/of kampeer- spullen de gast achterna gebracht wordt. Het idee komt van Jeroen Verburg van camping Orisant in Colijnsplaat. „Dit is de manier om de bijzonderheid van de Ooster schelde te benutten, door als on dernemers de handen in elkaar te Volgens directeur Patrick Polie van Zeeland Promotie is het voor het eerst dat logiesverstrekkers zo gaan samenwerken met de pon tjes. „Er is wel een arrangement in combinatie met dagattracties, maar daarbij moeten mensen zelf hun accommodatie zoeken." De zeven campings te Kamperland, Colijnsplaat, Wemeldinge, Yerse- ke, Sint- Maartensdijk, Schérpenis- se en Ouwerkerk liggen allemaal min of meer weg van de meestbe- zochte stekken aan de Oosterschel de. „We willen samenwerking zoe ken met Zeeland Promotie", zegt Verburg. Met name waar het de bagagevervoerservice die Jan Gel dof uitvoert voor Zeeland Promo tie en de vw's. Zijn dienst ver voert behalve bagage ook vervoer middelen als scootmobiel en rol stoel door Nederland, Duitsland, België en Luxemburg. Verburg en zijn vader Jan richtten vijfjaar ge leden het verband van zeven, wat kleinere familiecampings rond het Nationaal Waterpark Oosterschel de op. door Frank van Cooten Campings en pontjes Colijnsplaat St.Annaland door Luc Oggel GOES - Het bestuur van de Heilige Maria Magdalena Parochie in Goes hoopt binnen afzienbare tijd te be ginnen met de restauratie van de Lantaarn, de karakteristieke koepel van het gebouw. Het bestuur heeft na jaren een sub sidie weten binnen te slepen, waar mee zestig procent van het totale benodigde bedrag van 480.000 eu ro is a^edekt. De kerk moet zelf nog 192.000 euro bijdragen, daar van heeft de het bestuur de afgelo pen jaren al 70.000 euro gespaard. Voor het resterende bedrag van 120.000 euro begint nu een inza- Wordt het prachtig modern of sfeervol klassiek? Laat u inspireren in onze showroom en raab ontvang advies op maat karcher Waldammeweg 2.4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 vnvw raabkarch6r.nl Een extern controlecen trum in Breda beoor deelt voortaan of ie mand een fles drank mag kopen bij Wijnko- perij Slijterij Philett in Sint-Maartensdijk. Deze slijterij is de eerste winkel in Zeeland die de zogeheten Ageviewer in bedrijf heeft. De naam zegt het al. De medewer ker van het controlecentrum, het Viewcenter Breda, controleert of de klant oud genoeg is bier, wijn of gedestilleerd te kopen. Bij twij fel moet hij of zij een identiteitsbe wijs overleggen. Aan de hand van een beeld van dit legitimatiebewijs kan met zekerheid vastgesteld wor den of het de koper is die zich legi timeert, en welke leeftijd de koper heeft. melingsactie. „We willen met de restauratie beginnen als de helft daarvan binnen is, hopelijk over anderhalve maand", zegt Kees van de Wouw van de kerk. Het idee is om de koepel ook weer open te maken, zodat hij weer fun geert als natuurlijke lichtbron. Hij is dichtgemaakt om overlast van in secten te voorkomen. Dat moet straks worden ondervangen met een heel dun net. De Maria Magdalenakerk is ruim honderd jaar oud. Een deel van het restauratieplan is al uitge voerd; scheuren in de muren, het priesterkoor en de zijaltaren zijn gerepareerd. Hettie Wouterse van Wijnkoperij Slijterij Philett gebruikt als eerste Zeeuwse slijter de Ageviewer; „Jongeren kiezen niet meer voor wat ze lekker vinden, maar letten alleen op de hoeveelheid alcohol." foto's Willem Mieras GOES - Een vijftienjarig meisje uit 's-Gravenpolder is donderdagmid dag rond half vier op de Vogel- zangsweg in Goes gewond geraakt doordat er een bloempot tegen haar hoofd werd gegooid. Het meisje fietste met twee vrien dinnen naast elkaar over de Vogel- zangsweg. Ze fietste aan de stoep- kant. Vlak voor de kruising met de M.D. de Grootstraat werd er plotse ling een bloempot tegen haar hoofd gegooid. Het is niet bekend door wie de bloempot is gegooid. Het meisje moest zich bij de huisarts laten be handelen aan een hoofdwond. De politie zoekt getuigen van het inci dent, zij kunnen bellen met 0900-8844. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52