261 zeeland Rechter moet oordelen over wooncomplex Bijstand is voor mensen, Wandeltocht voor Jan Stins 30% KORTING Snelheidsduivel REGENBOOCSTRAAT Plan loopt vertraging op Welzijnshuis krijgt nieuw management zaterdag 23 april 2011 uurwerkmaker/ instrumentmaker op Longmes DAMI'LEIN 7, MIDDELBURG t. 0118-636635 WWW. JAN STINS. NL biervliet - Een 18-jarige jongen uit Terneuzen is donderdag tegen mid dernacht zijn rijbewijs kwijtge raakt. Hij werd gepakt toen hij met 153 kilometer per uur over de Midden weg (rijksweg N61) bij Biervliet reed. Ter plaatse is tachtig kilometer per uur toegestaan. door Joeri Wisse zierikzee - De bouw van een ap partementencomplex voor acht tien jonge cliënten van Het Gors loopt forse vertraging op. Reden is een rechtszaak die in gang is gezet door 23 bewoners van de Regen boogstraat in Zierikzee, waar wo ningbouwvereniging Zeeuwland het woongebouw wil realiseren. De door de gemeente verleende bouwvergunning is inmiddels on herroepelijk. Toch wacht Zeeuw- land eerst de rechtszaak af „We kunnen op z'n vroegst na de bouwvak beginnen", verwacht ma nager nieuwbouw Hans van der Zwet. „Dat is jammer voor Het Gors, want die zitten ernstig verle gen om nieuwe woonruimte." De bezwaarmakers, woonachtig op vijftien adressen, vinden dat het geplande gebouw te massaal wordt. Ook zijn ze er op tegen dat de gevel drie meter verder naar vo ren komt dan de rooilijn van de huidige bebouwing, verouderde duplexwoningen uit de jaren vijf tig. „In relatie tot de rest van de straat is het gebouw te groot. Dat doet afbreuk op de ruimtelijke er varing", zegt Willem van Anraad namens de groep omwonenden. Het gebouw is zo ontworpen dat de bovenste verdieping, die als een 'doos' achter de puntgeveltjes ver scholen gaat, vanaf de straat nau welijks te zien is. „Maar vanaf de Wandeling is dat wel goed te zien", zegt Van Anraad. Volgens Van de Zwet heeft Zeeuwland al een aantal wijzigingen ter gunste van de omwonenden doorge voerd. Zo is een wand van glazen bouwstenen vervangen door een normale muur en zijn de parkeer voorzieningen aangepast. Het beroep dat door de bewoners is ingediend, wordt in juni behan deld door de rechtbank in Middel burg. Die buigt zich dan ook over een beroep van Frederika Steenber- gen-Verdoorn, die voor de zaak een advocaat heeft ingeschakeld. Haar woning ligt pal naast de ge plande nieuwbouw. „Wij worden helemaal ingebouwd, ik krijg een muur van 10,5 bij 14 meter naast mijn huis. Ik zie niks meer en het neemt veel licht weg." Ze bena drukt dat het haar om de grootte van het gebouw gaat en niets te gen het plan van Zeeuwland en de cliënten van Het Gors heeft. zierikzee - Oud-wethouder Gert- jan van der Salm wordt algemeen directeur van het Welzijnshuis. Hij krijgt twee directeuren naast zich: Bianca Noomen voor de sec tor welzijn en Corina van de Vliet voor kinderopvang Koos. Volgens Van der Salm waren de veranderingen nodig om slagvaar diger te worden en om de verant woordelijkheden lager in de orga nisatie te leggen. De twee sector directeuren opereren vrijwel auto noom; Van der Salm - tot voor kort bestuursvoorzitter- richt zich op strategie en externe vertegen woordiging. Volgens Van der Salm wordt de or ganisatie niet duurder. Weliswaar verdienen de directeuren wat meer dan toen ze sectorhoofd wa ren, maar daar staat tegenover dat de algemeen directeur een part time functionaris is geworden. door Joeri Wisse burgh-haamstede - Zelfs op de drukste zomerdag kun je nog in al le rust over de Schouwse stranden lopen, weet Piet-)an Landegent. Onder de noemer 'de Schouwse Zand Zee' wil hij toeristen met een strandwandeltocht laten ken nismaken met de hele Noordzee kust. „Zie het als een gezamenlijke promotie voor de Westhoek." De opzet is eenvoudig. Wie de tocht wil lopen, koopt een stem pelkaart. Zestien van de zeventien strandpaviljoens fungeren als stem pelpost. „Het is een route van 17 ki lometer. Die kun je makkelijk in een dag afleggen, maar mensen kunnen er ook langer over doen." Landegent heeft: 5000 kaarten la ten drukken, waarvan er al 1000 gekocht zijn door onder meer cam pings in de Westhoek. De deelne mende strandpaviljoens dragen ge zamenlijk de kosten van het pro ject. Dat betekent dat het volledige aanschafbedrag van de stempel- - kaart, 2,50 euro, ten góede komt aan Aqua for All, een organisatie die zicht sterk maakt voor schoon water en sanitaire voorzieningen in ontwikkelingslanden. Nieuwe media spelen een belang rijke rol in het project. Wie met zijn smartphone de QR-code op de posters of de kaart scant, komt op de Facebookpagina van de Schouwse zand zee terecht. „Daar kun je met anderen afspreken om de tocht samen te lopen." Ook kunnen deelnemers foto's die on derweg zijn gemaakt publiceren op de pagina. De wandeltocht is vanaf dit week end voor het eerst te lopen. De stempelkaarten zijn te koop bij de VW's in Haamstede en Renesse en bij Pannekoekenmolen De Graanhalm in Burgh-Haamstede. Meer informatie over de wandeltocht op facebook.com/schouwsezandzee door Ali Pankow Later als ik groot ben ga ik varen, dacht Wim van Bal- legooyen als klein ventje. Hij zag zichzelf in het kiel zog van zijn vader en ooms die op de Rijnvaart zaten. Het werd een 40-jarige loopbaan in de sector So ciale Zaken. Volgende week neemt hij afscheid als beleidsmedewerker Werk, Inkomen en Zorg bij de ge meente Schouwen-Duiveland. Zijn vader wees hem op het ver schil dat in het leven wordt ge maakt tussen 'witte boorden' en 'ketelpakken'. Zijn afkomst uit 'een rood nest' had invloed op zijn levenswijze en latere beroepskeu ze. Het ruime een poosje bedrijfsleven, gevolgd door een baan bij de Kinderbe scherming. Daar ontmoette hij Lea, de vrouw van zijn leven. Maar omdat samen bij dezelfde organisa tie werken niet hun voorkeur had, zocht en vond Wim een andere job: bij Sociale Zaken in Rotter dam. De geboorte van hun dochter Ma ya, een meisje met downsyn- droom, was aanleiding voor meer dere specifieke keuzes in hun le ven. „We woonden destijds op een flatje in IJsselmonde en besef ten al snel dat een woning met een tuin beter zou zijn voor Ma ya", zegt Wim. Hij verruimde zijn blik en opteer de in 1978 voor een baan bij de toenmalige Intergemeentelijke So ciale Dienst (ISD) Schouwen-Dui veland. Dat was een gemeenschap pelijke regeling van de toen nog zes zelfstandige gemeenten op dit eiland. Na die ISD werd het per 1 januari 1997 de afdeling Sociale Zaken van die ene gemeente. Tegenwoordig heet dat 'Werk, Inkomen en Zorg', ofwel WIZ. Maar hoe het ook wordt genoemd, volgens Wim van Ballegooyen, gaat het om een vang net voor mensen die er niet in sla gen zelf een inkomen te verwer ven, maar niet om een recht. De opvattingen daarover zijn in de loop der jaren wel wat verschoven. Wim betreurt de complexiteit van regels en wetten. „Bijstand is voor mensen en zeker niet voor robots. Wet-en regelgeving op dit gebied is zo complex geworden, dat men sen soms diverse mogelijkheden een beroep te doen op bijstand niet eens kennen. Om hen de juis te weg te wijzen, is veel kennis en ervaring nodig. Simpelweg verwij zen naar een website? Daar kan ik me soms dood aan ergeren. Zeker in deze samenleving zijn er echt nog aardig wat mensen die niet eens weten wat een website is en voor wie dat als een soort Chinees klinkt." Volgens Wim worden de zaken er straks ook niet helderder op met de nieuwe Algemene Bij standswet per 2012. In zijn optiek moeten daar zoveel onderdelen in samenkomen dat het extra moei lijk wordt daar het menselijk maat werk uit te filteren. Natuurlijk ziet hij ook met voldoening op diverse zaken terug. Zoals het slechten van de schotten tussen allerlei verschillende hulp diensten. „Soms zag ik wel zeven verschillende instanties bij één ge zin over de vloer komen. Het ene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50