41 binnenland Is er ook arbeid voor iedereen? TO©S Volle vrachtauto's van horecagroothandel OPEN Benk Korthals nieuwe voorzitter van WD Noodrem-trekker mag direct boete betalen Bijna miljoen kijkers voor The Passion Zeventig kinderen bij Het Hofnarretje weg Teek is het meest gehate dier prominent 11-18 UUR 15% korting' zaterdag 23 april 2011 wemmmmmmmmmtrnmÊMMimm DEN HAAG Oud-minister Benk Korthals (66) wordt de nieuwe partijvoorzitter van de WD. Hij was de kandidaat van het partijbestuur en er hadden zich geen tegenkandidaten gemeld. Korthals was jarenlang lid van de Tweede Kamer en minister van Jus titie in het tweede paarse kabinet. In het eerste kabinet Balkenende was hij kort minister van Defensie. AMSTERDAM De Amsterdamse politie wil op Ko ninginnedag met een lik-op-stukbe- léid grote problemen op en rond het spoor voorkomen. Mensen die dan in de trein onnodig aan de noodrem trekken of op het spoor lopen, moeten direct een boete be talen. Op beide overtredingen staat een straf van 200 euro, die meteen met pin moet worden afgerekend. HILVERSUM De uitzending van het muziekspek takel The Passion vanuit Gouda heeft donderdagavond 979.000 tv-kijkers getrokken. The Passion ver telt het verhaal over de lijdensweg van Jezus. In Gouda keken tussen de 15.000 en 20.000 belangstellen den naar het eigentijdse passiespel. Er wordt gedacht over een tweede editie voor Pasen volgend jaar. AMSTERDAM Ouders hebben de afgelopen maan den ongeveer zeventig kinderen van kinderdagverblijf Het Hofnar retje in Amsterdam gehaald. Vorig jaar zaten er nog tweehonderd kin deren op de crèche. Het Hofnarre tje is een van de crèches waar Ro bert M., de hoofdverdachte in de grote zedenzaak, werkte en ook kinderen zou hebben misbruikt. Twee met bloed gevulde teken en een normale teek. HILVERSUM De teek is met grote voorsprong door luisteraars van Vroege Vogels uitgekozen tot het meest gehate dier van Nederland. Het radiopro gramma schreef de verkiezing van de Rotbeesten Top 50 uit De teek - bloedzuiger en ziekteverspreider - haalde bijna 20 procent van alle stemmen. Een besmette teek kan de ziekte van Lyme overbrengen. SOCIALE WERKPLAATSEN 'Wie kan werken, moet ook werken' Het kabinet snijdt fors in so ciale werkplaatsen. Mensen met een arbeidsbeperking moeten zoveel mogelijk aan de slag bij 'gewone' werkge vers. Maar kan dat ook? door Hans Gertsen Wie kan werken, moet ook werken, - is het motto van dit kabinet. Dat geldt straks ook voor mensen met een arbeidsbeperking. De Wet werken naar vermogen (WWNV) die op 1 januari 2013 moet ingaan, is be doeld om meer mensen met een arbeidsbeperking (een lichamelij ke of geestelijke handicap) aan de slag te krijgen in reguliere banen. Volgens staatssecretaris Paul de Krom (WD) van Sociale Zaken en Werkgelegenheid is een omslag in het denken nodig. Mensen met een arbeidsbeperking moeten niet op voorhand als slachtoffer wor den benaderd. „Het is niet eerlijk om van hen niets te verwachten. Wie mensen met een handicap als slachtoffer benadert, neemt men sen niet serieus en schrijft ze af', stelt De Krom. Dat klinkt redelijk. Net zoals de stelling van De Krom dat mensen in de eerste plaats zelf verantwoordelijk zijn voor het vin den van werk en het verdienen van de kost. Maar hoe zit het dan met de ruim 100.000 mensen die nog afhankelijk zijn van de sociale werkvoorziening, de zogeheten WSW'ers? Volgens het kabinet kan op termijn ook een groot deel van hen in een reguliere baan te rechtkomen mits ze 'enige begelei ding' krijgen. Het kabinet denkt dat werkgevers, mede door de steeds krappere ar beidsmarkt, sneller voor mensen met een arbeidsbeperking gaan kiezen, zeker als ze daarbij gebruik kunnen maken van loondispensa- tie. Kort gezegd: ze hoeven niet min stens het minimumloon te beta len, maar slechts voor de producti viteit, de zogeheten loonwaarde. Wie maar 40 procent productief is, krijgt ook maar 40 procent van het minimumloon. De gemeente vult dat vervolgens weer aan tot maximaal het wettelijk minimum loon, op dit moment ruim 1400 euro per maand. Of het ook zal werken, moet nog blijken. De scepsis is groot bij de linkse partijen in de TWeede Ka mer, bij branchevereniging Cedris en bij arbeidsmarktdeskundigen. Tot op heden wist nooit meer dan 5 procent van de WSW'ers met succes door te stromen naar regu lier werk. Een veel grotere groep werkt ook met redelijk succes voor reguliere werkgevers, maar doet dat als gedetacheerde met intensie ve begeleiding van de sociale werk plaats. En juist in die begeleiding wil het kabinet fors het mes zet ten, De Krom wil dat er op ter mijn slechts 30.000 mensen over blijven die alleen binnen de mu ren van de werkvoorziening 'be schutte arbeid' kunnen doen. Hij wil dat twee derde van de 100.000 WSW'ers uitstroomt naar 'nor maal' werk. Als dat lukt, betekent dat 60.000 mensen minder in de werkvoorzie ning, een besparing van zo'n 700 miljoen euro per jaar. Want een plaats in de werkvoorziening kost - inclusief salaris en begeleiding -gemiddeld zo'n 27.000 euro. Ter wijl een bijstanduitkering de over heid 'slechts' zo'n 13.000 euro kost, en inclusief eventuele begelei ding hooguit 16.000 euro. - Als over een paar jaar blijkt dat veel mensen vanuit de werkvoor ziening een reguliere baan hebben gevonden, bewijst dat het gelijk van staatssecretaris De Krom en het kabinet. Maar als de grote bulk van hen straks met een bijstands uitkering achter de geraniums zit, zoals critici vrezen, dan is 'Werken naar vermogen' vooral een zeer succesvolle, keiharde bezuiniging gebleken. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Niet alleen voor de horeca in Zeeland mag het wel elk weekend Pasen zijn, ook de belang rijkste leverancier voor de horeca, de Sligro, doet goede zaken. Gisteren reden de vijftien vracht wagens van de vestiging in Vlissin- gen af en aan. Manager Piet Lam- pert van de Vlissingse Sligro deelt mee dat er op Goede Vrijdag ex treem veel bezorgd is. „Zo'n 50 tot 60 procent meer dan vorige week vrijdag." De Sligro lost dit jaar met Pasen 20 tot 25 procent meer ladingen dan vorig jaar. Ook dat is een opsteker. Het is een prachtig begin van het seizoen. „Pasen viel vorig jaar wel vroeger dan dit jaar en het weer was veel minder." Van de vijftien bezorgauto's, zijn vier auto's geschikt om op het het strand te rijden. De chauffeur moet de banden laten leeglopen om op een soort rupsbanden de strandpaviljoens te bevoorraden. De meeste Walcherse paviljoens maken gebruik van de bezorgservi- ce. „En we voorzien nog drie strandpaviljoens op Schou- wen-Duiveland." Volgens Lampert komt de goede seizoensstart als ge roepen voor veel horecaonderne mers. Vorig jaar eindigde het sei zoen abrupt en heel vroeg door het slechte weer. PAUL KUSTERS NA SINT EN KERSTMAN OOK PAASHAAS TE HUUR wat u kunt verwachten nou creatieve spelletjes met de kinderen en eieren bijvoorbeeld "AAKCMiivV Sim 18 T/M 25 APRIL J Pa a ss h o w SÉ Al vanaf Pacpn In inf 11 nrarhtpr 1nampn hnp Al vanaf Pasen kunt u erachter komen hoe eenvoudig opstaan toch ineens kan zijn. Sta moeiteloos op en ontlast uw spieren en ge wrichten. Op 2e Paasdag krijgt u €5.- korting per levensjaar!* 2e PAASDAG Bel 0341 - 26 06 76 voor een gratis brochure. Kijk voor winkels op www.prominent.nu Geldig bij aanschaf van een fauteuil, bank of eetkamer op maat Niet geldig i.c.m. andereacties. op de nieuwe collectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4