Kerkhove is weer gezicht van challenger sport 141 Kaartverkoop voor gala rond de Onderscheidingen voor Zeeuwse Voetbal Awards begonnen bestuurders paardensport TENNIS Toernooi in Middelburg zaterdag 23 april 2011A door Roeland van Vliet middelburg - Tennisster Lesley Kerkhove is dit jaar weer het ge zicht van het internationale tennis toernooi in Middelburg. De negen tienjarige Zierikzeese en de organi satie van de Thermphos Challen ger Zeeland kwamen dat donder dagavond overeen. Ze zal zich op stellen als ambassadeur van het evenement én de toernooidirectie van adviezen bedienen. Het toernooi op de gravelbanen van MLTC was in 2010 nog een future, met 10.000 dollar prijzen geld voor de vrouwen en 15.000 dollar voor de mannen. Dit jaar heeft het tennistoernooi de status van challenger, waarbij er voor de vrouwen 25.000 dollar en voor de mannen 15.000 dollar klaar ligt. Kerkhove, nu de nummer 564 van de wereld, is al vastgelegd voor de week van 25 juni tot en met 3 juli. Sander van Buren, één van de twee toernooidirecteuren, laat we ten ook te onderhandelen met Michaëlla Krajicek (140) en Arantxa Rus (98). Voor de twee beste Nederlandse tennissters van dit moment is het Walcherse toer nooi ineens aantrekkelijk gewor den vanwege het verhoogde prij zengeld en de grotere hoeveelheid te verdienen wereldranglijstpun- ten. „En we vallen in een gunstige week", voegt Van Buren er aan toe. „Ons toernooi valt tegelijk met de tweede week van Wimble don. Degenen die in Londen vroeg uitgeschakeld worden, kun nen gelijk naar Middelburg komen om hun gravelseizoen te begin nen. De mannen kunnen bij ons bijvoorbeeld alvast ritme opdoen voor het 50.000 dollartoernooi van Scheveningen, waar op dezelf de ondergrond wordt gespeeld." Kerkhove, die vorig jaar in Middel burg de finale" verloor van Angeli- que van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke, speelde nog nog niet vaak toernooien met 25.000 dollar aan prijzengeld. En als ze het hoofd schema haalde, strandde ze in de eerste ronde. Van der Meet, 383e van de wereld, heeft meer erva ring op dat niveau. Zij zou graag ook meedoen, maar moet nu eerst herstellen van een schouderblessu re Lesley Kerkhove is wederom present op het internationale toernooi in Middelburg. foto Lex de Meester door Jan Dagevos middelburg - Het aftellen is begon nen. Over ruim een maand wordt het Zeeuwse voetbalseizoen afge sloten met een heus gala. Tijdens een bijeenkomst op vrijdag 27 mei worden de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) uitgereikt. Plaats van handeling is het Nationaal Voetbalmuseum in Middelburg. Het eerste Zeeuwse Voetbalgala is niet louter een feest voor genodig den. Ook supporters, spelers, be stuurders en vrijwilligers, kortom alle voetballiefhebbers, zijn wel kom. Zij kunnen vanaf nu kaarten kopen voor het feest. De toegangs bewijzen kosten 20 euro (inclusief enkele consumpties) en kunnen besteld worden via de site www.zeeuwsevoetbalawards.nl. Het publiek krijgt op 27 mei vanaf 19.30 uur een avondvullend pro gramma voorgeschoteld. De uitrei king van de Awards vormt het offi ciële gedeelte, daarna is er een feestavond met muziek. Hans Kraay jr, bekend als presenta tor bij SBS, vaste volger van het Nederlandse elftal en trainer van topklasser FC Lienden, heeft de presentatie in handen. Inmiddels is de organisatie erin geslaagd om voor de uitreiking van de Awards tal van bekende mensen uit de voetbalwereld te strikken. Zo heb ben topscheidsrechter Danny Mak- kelie, scout Piet de Visser, oud-in ternational Graeme Rutjes, voor malig afdelingsvoorzitter Kees Blomaard en trainer Adrie Koster van Club Brugge hun medewer king toegezegd. In totaal zijn er acht prijzen in het leven geroepen. Zo krijgen de topscorer, het talent, de scheidsrechter, de vrijwilliger, de maker(s) van de beste clubsite, de trainer, de voetballer van het jaar en de maker van het mooiste doelpunt een trofee en oorkonde. Binnenkort worden de drie nomi naties in alle categorieën bekend. Zij strijden uiteindelijk om de ti tel. De organisatie besteedt ook aandacht aan het G-voetbal. Zij be horen immers ook tot de voetbalfa milie en verdienen het om in het zonnetje te worden gezet, zo vindt de organisatie. De Zeeuwse Voetbal Awards zijn een initiatief van de stichting Zeeuws elftal, het Nationaal Voet balmuseum, de stichting Voetbal Totaal en de Provinciale Zeeuwse Courant (PZC). Overigens kunnen nog steeds doel punten worden ingestuurd voor de verkiezing van het doelpunt van het jaar. U kunt de videolinks van de goals opsturen naar awards@pzc.nl. door Lucien Roelandt kapelle - De jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Hippi sche Sportfederatie (KNHS) regio Zeeland in Kapelle stond hoofdza kelijk in het teken van de bestuurs wisseling. In verband met het be reiken van de maximale zittingster mijn in het bestuur (negen jaar) werd er afscheid genomen van Si mon Klap, Jan Steenbakker, Erna van der Valk en secretaris/ pen ningmeester Kor van de Werve. Dit betekende tevens het einde van de eerste bestuursgeneratie van de KNHS, die door de fusie van alle hippische Nederlandse sportbonden op 17 januari 2002 aan het karwei begon. Voor de vele verdiensten voor de bond werd het aftredende kwartet door regiovoorzitter Paul van der Nat het ereteken in zilver van de KNHS opgespeld. Kor van de Wer ve, geroemd om zijn tomeloze in- sint laurens - Huibrecht Boluijt houdt dinsdag 7 juni in praktijk centrum Het Gemeentehuis in Sint Laurens een lezing over sport psychologie. Het is bedoeld voor trainers uit de sportwereld. Boluijt gaat in op het psychologisch per- zet en zijn parate kennis van de re: glementen, werd tijdens de verga dering benoemd tot erelid van de KNHS Regio Zeeland. Jan Hoondert werd benoemd tot opvolger van Van de Werve. De kersverse bestuurder uit Ovezande neemt slechts een deel van de por tefeuille - correspondentie en be heer van de penningen - over. Wedstrijdzaken, reglementen en KNHS behoort nu tot de taken van Arnoud de Feijter, die de plaats achter de bestuurstafel in neemt van de vorig jaar opgestap te Paul Burm. Hoondert vormt samen met voor zitter Paul van der Nat en vice voorzitter Nel Koster het dagelijks bestuur van de regio. Martin de Kok (pr en sponsering), Esther van de Panne (jeugdzaken en pony's) en Marjolein Akker mans (opleidingen) zijn de overige nieuwkomers achter de bestuurs'- tafel. spectief om het beste uit een spe ler, coach of team te halen. De lcft zing begint om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen zich aan melden via de mail: info@praktijkcentrumhetgemeent ehuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41