van landbouwverkeer zeeland 129 Camera controleert koper drairak Campinghoppen met pontjes Oosterschelde tE PAASDAG: PAA5MARKT BOULEVARD VLI5SINCEN 10.00 -17.00 UUR Bedreiger moet naar inrichting makéjaargljl www.tmcwoonwinkels.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl door Frank van Cooten SINT MAARTENSDIJK - Een controle- centrum in Breda beoordeelt voortaan of iemand een fles drank mag kopen bij Wijnkoperij Slij terij Philett in Sint-Maartensdijk. Deze slijterij is de eerste winkel in Zeeland die de zogeheten Agevie- wer in bedrijf heeft. De medewer ker van het controlecentrum, het Viewcenter Breda, controleert of de klant oud genoeg is bier, wijn of gedestilleerd te kopen. Bij twij fel moet hij of zij een identiteitsbe wijs overleggen. Aan de hand van een beeld van dit legitimatiebewijs kan met zekerheid vastgesteld wor den of het de koper is die zich legi timeert en welke leeftijd die heeft. Hettie Wouterse van de slijterij ziet alleen maar voordelen. Geen gezeur meer met de klant aan de kassa en een uitstekend middel om het alcoholgebruik onder jon geren tegen te gaan. „Wat mij op valt is dat jongeren niet meer kie zen voor wat ze lekker vinden maar puur letten op de hoeveel heid alcohol. Natuurlijk blijf ik zelf ook beoordelen, maar aan veel meisjes kun je tegenwoordig niet meer zien of ze 14 of 16 zijn." Wouterse beseft dat het apparaat een drempel kan zijn voor de klant: zijn of haar gezicht staat im mers even op het scherm van de controleur in Breda. „Ik heb het ap paraat nu drie weken in gebruik en krijg louter positieve reacties." Het apparaat is gekoppeld aan de kassa. „Bij het afrekenen moet de klant op een knop drukken. Dan gaat een luikje open. Onze mede werker in Breda ziet het gezicht op de terminal en weet binnen twee seconden of de klant oud genoeg is. Dan gaat het luikje weer dicht en wordt de transactie voltooid"; zegt woordvoerder Sander Sciaro- ne van de Hollandsche Exploitatie Maatschappij, leverancier van de Ageviewer. „De privacy is niet in het geding. Wij bewaren de gege vens van de klant niet en staan on der toezicht van het College Be scherming Persoonsgegevens." Niet op de knop drukken kan ook. Maar dan blijft de fles drank in het schap staan. Op honderd plekken in Nederland zijn of worden de Ageviewers geïnstalleerd. Enkele tientallen zijn al in gebruik. zaterdag 23 april 2011 W gedwongen via de rondweg. Een prima oplossing, menen dorps raad en gemeente. Zij pleitten er beiden dan ook voor om die situa tie zo te laten. Wethouder Jaap Melse: „We zijn daarover in overleg met de provin cie. Ik denk dat we er wel uitko men. We moeten in ieder geval sa men een oplossing zoeken. Wij zijn er in ieder geval een erg groot voorstander van om dat landbouw verkeer permanent over die rond weg te laten rijden. Dat gaat tot nu toe zonder problemen. Die voer tuigen horen ook niet meer in het dorp. Zeker niet nu de Middelburg sestraat door de herinrichting smaller wordt. Bovendien wordt het een 30 kilometerzone." Nu wordt de volgende fase in de herinrichting dus 'geknipt'. Dins dag is het weggedeelte vanaf het Shellstation tot de kruising met de Braamweg aan de beurt. Die werk zaamheden moeten eind mei afge rond zijn. Dan gaat het weggedeel te tussen de Braamweg en de krui sing met de Biggekerksestraat dicht. Ter afronding wordt de krui sing bij de Biggekerksestraat en de de aansluiting van de Biggekerk sestraat op de provinciale weg aan gepakt. Melse: „We hebben in over leg met ondernemers en dorpsraad besloten die tweede fase niet in één keer te doen. Dan ligt niet alles tegelijker tijd open. Natuurlijk blijft er over last voor omwonenden en onder nemers. Maar die wordt op deze manier wel wat beperkt. Als we aan de kruising met de Biggekerk sestraat beginnen, komt er een noodontsluiting via Couburg. We streven ernaar om klaar te zijn voordat de bouwvak begint. De herinrichting van de Middel burgsestraat was nodig, omdat de functie van die weg veranderde door de aanleg van de rondweg. De weg krijgt meer de uitstraling van een woonstraat. Smaller maar wel met asfalt. Er komen aparte parkeerplaatsen, groenvakken en verhoogde kruisingsvlakken. De weg moet een vriendelijker, meer dorpse uitstraling krijgen. Dat zou ook snelheidsremmend moeten werken. Het is immers geen door gaande weg meer. Omdat de weg toch opgebroken wordt, legt de ge meente tevens een regenwater riool aan over de hele lengte. Het project kost in totaal 1,5 miljoen. delijker' waren veelgehoorde klach ten. De gemeente trok het boete kleed aan en paste al vrij snel de bewegwijzering aan. Er worden nu ook met enige regelmaat ge sprekken gevoerd met dorpsraad en ondernemers over de werk zaamheden en de planning. Wilma de Groot, voorzit ter van de plaatselijke ondernemersvereni ging: „Het gaat nu een stuk beter. We hebben goed onderling over leg. Bij de tweede fase wordt ook echt rekening gehouden onderne mers. Bovendien is er meer aan dacht voor de bewegwijzering. We hebben gemerkt dat veel mensen in paniek raken als ze die gele om leidingsborden zien. Dan kijken ze niet goed en doen maar wat. Bij de volgende fase wordt dat zo sim pel mogelijk gehouden." Heet hangijzer voor zowel dorps raad als gemeente is overigens het landbouwverkeer dat altijd door de Middelburgsestraat reed. Sinds het begin van de herinrich ting moeten die voertuigen nood- kruising met de Braamweg op de schop. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Een 33-jarige man uit Arnemuiden is donderdag door de rechtbank in Middelburg ontslagen van rechtsvervolging. De Arnemuidenaar moet wel voor de periode van een jaar worden opgenomen in een psychiatrische inrichting. Het vonnis was gelijk aan de eis. De man had enkele medewerkers van Emergis met een mes be dreigd. Volgens de gedragsdeskun digen is de man volledig ontoereke ningsvatbaar. COLIJNSPLAAT - Campinghoppen rond de Oosterschelde met de zo- merpontjes; met dat nieuwe pro- dukt willen de Oosterscheldecam- pings komend najaar naar de va kantie- en kampeerbeurzen. In sa menwerking met de schippers van de pontjes brengen de kampeerbe- drijven een rondreisarrangement uit met overnachtingen in tent,cha let of stacaravan, waarbij de baga ge en/of kampeerspullen achterna gebracht wordt. Het idee komt van Jeroen Verburg van camping Orisant in Colijns- plaat. „Dit is de manier om de bij zonderheid van de Oosterschelde te benutten" Volgens directeur Patrick Polie van Zeeland Promotie is het voor het eerst dat logiesverstrekkers zo gaan samenwerken met de pontjes. „Er is wel een arrangement in combi natie met dagattracties, maar daar bij moeten mensen zelf hun ac commodatie zoeken." De zeven campings te Kamper land, Colijnsplaat, Wemeldinge, Yerseke; Sint Maartensdijk, Scher- penisse en Ouwerkerk liggen alle maal min of meer weg van de meestbezochte stekken aan de Oos terschelde, „We willen samenwer king zoeken met Zeeland Promo tie", zegt Verburg. Met name waar het de bagagevervoerservice be treft, die Jan Geldof uitvoert voor Zeeland Promotie en de vw's. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen foto Lex de Meester Anna Biamanlaan Vraagprijs 158.000,- k.k. 68 In de fraaie en groene wijk 'Rosenburg' vind u dit in 1997 gebouwde hoekap- partement met slaapetage en garage. De indeling van dit huis is verrassend! De woonkamer bevindt zich op de eerste verdieping en als buitenruimte is er een fraai terras op het westen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29