Handreiking WOP niet voldoende Koudekerke wil wel af 281 zeeland Schoonmaak stranden Stijlvolle badkamers tegels Slechts deel wijkbeheergoep wil door zaterdag 23 april 2011 W Wordt'het prachtig modern of sfeen/ol klassiek? Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat A. raab karcher door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Het aangepast raads voorstel over de bezuiniging op de wijkondersteuningspunten is voor een deel van de achtkoppige Wijk- beheergroep Arnemuiden geen re den om toch door te gaan. Vier le den stoppen met hun vrijwilligers werk voor de wijkbeheergroep, waarvan één overigens door pri- vé-omstandigheden. Van de vier anderen zeggen er drie door te wil len gaan. De vierde beraadt zich nog. In januari maakte de gemeente be kend de vier nog overgebleven vas te accommodaties voor wijkonder steuningspunten (behalve in Arne muiden ook die in Dauwendaele, Zuid en Nieuw Middelburg) te wil len sluiten. Zo kan 10.000 euro per jaar worden bespaard, waarvan voor Arnemuiden 4.000 euro. De wijkbeheergroepen werd beloofd dat gekeken zou worden naar een andere, flexibelere en' goedkopere vorm van huisvesting. Het bezuinigingsvoorstel sloeg bij de Wijkbeheergroep Arnemuiden in als een bom. De groep heeft haar vaste onderkomen in het oude stadhuis in de Langstraat en wil dit niet opgeven. De leden ver taalden het voorstel als een gebrek aan waardering voor al het werk dat ze verzetten. Om de wijkbeheergroep tegemoet te komen, heeft de gemeente het plan aangepast en de groep toege zegd te zullen kijken naar een mo gelijkheid om het oude stadhuis toch beschikbaar te blijven stellen. Voor Ronny Theune, Els Goudt en Liesbeth Marteijn is de toezegging reden om hun werk voor de wijk beheergroep voort te zetten. Peter Rotte moet daar nog over naden ken. Voor Wim Schuit, Lieven Theune en Gillis Wattel is er teveel kapot gemaakt om door te kunnen gaan met hun vrijwilligerswerk. Voorzit ter Kees Grootjans had zijn werk willen voortzetten, maar stopt per 1 mei om privé-redenen. Ronny Theune zegt het te betreuren dat juist de mensen met de meeste er varing stoppen. Ook Grootjans gaat het aan zijn hart. „We hebben ons belangeloos ingezet en altijd veel waardering gekregen." Hoe de wijkbeheergroep verder gaat, is nog niet bekend. Binnen kort overleggen de overgebleven le den met wijkmanager Yfke van Nunen van de gemeente. VL1SSINGEN/DOMBURG - Het Bad- strand in Vlissingen en het strand bij strandovergang Badstraat in Domburg zijn de Walcherse stran den die tijdens de strandopruimac- tie Lenteprikkel op vrijdag 13 mei worden opgeruimd. Promotie Zeeland Delta zet in sa menwerking met de Zeeuwse kust- gemeenten en de provincie scholie ren in om een extra prikkel te ge ven aan het onderhoud van de stranden. Doel van Lenteprikkel is strandbezoekers onder meer be wust te maken van de aanwezig heid van afval op het strand. Door middel van de schoonmaak actie worden gegevens verzameld over onder meer de samenstelling van het afval, de hoeveelheden, het gewicht en de mogelijke her komst. Iedereen kan op 13 mei helpen om de stranden schoon te houden. De actie duurt van 13.30 tot 15.00 uur. door Annemarie Zevenbergen Het eerste deel van de herinrichting van de Middelburgsestraat in Koudekerke is ach ter de rug. Sinds gisteren kan het verkeer, van af de rotonde-bij de rondweg, weer doorrijden. Althans tot de kruising bij de Braamweg, want daar gaat het werk gewoon weer verder. Het is een verademing voor het dorp dat de vetrouwde af slag naar het dorpscentrum weer genomen kan worden. Koudeker ke moest sinds begin dit jaar heel wat doorstaan met de afsluiting van een deel van de 'dorpsader'. Het was, zeker bij slécht weer, let terlijk aanmodderen door en langs de opgebroken weg. Het tweede deel van de herinrich ting begint dinsdag. Dan gaat het weggedeelte vanaf het Shellstation tot de kruising Biggekerksestraat op de schop. Tot opluchting van ondernemers en bewoners heeft de gemeente echter besloten dat niet in één keer te doen. De herinrichting van de Middelburgsestraat vordert; volgende week gaat het gedeelte tussen het Shellstation en de WWW.campina.nl Het beste van ons land proef ie in I Die tweede fase wordt in drie stuk ken gehakt, zodat het dorp niet op nieuw wordt geconfronteerd met een langdurige afsluiting. Dat leid de begin dit jaar tot veel ophef in en om Koudekerke. Slechte beweg wijzering, een moeilijk te bereiken bushalte op de rotonde en bagge ren door de modder, al dan niet met fiets aan de hand, leverde veel commentaar en gemopper op. 'Moest dat nu allemaal zo' en 'had den we niet beter en tijdiger geïn formeerd kunnen worden', of'kan die omleidingsroute echt niet dui- Kom onze koeien in de wei bekijken, doe mee aan de rondleiding van onze boeren en geniet van onze heerlijke Campina producten. Op de Campina Open Boerderijdag kom je dus alles te weten over echte Nederlandse melk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28