Tuinmeubelseizoen bij Pot Interieur! zeeland 127 VERHUIZEN MET ZORG! 2e Paasdag geopend immmm Met 153 km/u over de N61 1E PAASDAC: PA ASM AR KT BOULEVARD VLISSINCEN IO.OO-17.00 UUR van 12.00 - 18.00 uur 0118 61 26 69 Fietsmiddag voor Dierenasiel Walcheren Stadswandelingen vanuit het Muzeeum EMM geeft paasconcert Vlissinger beroofd zaterdag 23 april 2011 op www.pzc.nl/video vertelt Jan Kaljouw zelf over zijn kudde. tig toen de vaste wal lonkte. „Het geijkte verhaal. Je krijgt verkering, je trouwt en je heb geen zin meer om telkens vijf, zes weken van huis te zijn.jT Nadat hij aan de slag was gegaan bij de zeevaartschool, kreeg hij ook tijd voor zijn hobby: het houden van schapen. Bij hun boerderijtje in Biggekerke was er de ruimte voor. In 2008 nam Kaljouw de gro te stap en besloot van zijn hobby zijn beroep te maken. „Maar dan komt de vraag: hoe kun je met schapen geld verdienen? Ik ben toen gaan kijken bij een be drijf in Limburg, dat schapen inzet voor natuurbeheer. Ik ben er zelf echt enthousiast voor geworden. Met dat bedrijf werk ik nog steeds Belangrijk was om hei juiste scha penras te kiezen. Dat werd het Kempisch heideschaap. Een stoer i schaap dat wat dichter bij de na-1 tuur staat dan de bekende Texelaar, die gehouden wordt om zijn vlees. Een schaap ook met letterlijk een eigen gezicht. Elk dier is anders ge tekend. Ik kocht 44 ooien. Het eerste jaar had ik al 140 lammeren. In 2008 ging Kaljouw alle land schapsbeheerders langs om de diensten zijn selectieve, bijzondere plantjes-sparende, maar distelvre- tende levende grasmaaiertjes aan te bieden. Het Zeeuws Landschap is één van de instanties die Kal jouw inhuren. De schapen grazen nu op de kanaaldijk tussen Veere en Middelburg. De drukste tijd heeft Jan Kaljouw achter de rug. De eerste maanden van het jaar werden in de schuur bij Middel burg 350 lammeren geboren. „Ge lukkig zijn het makkelijke schapen. Meestal hebben ze geen hulp no dig. Deze Kempische heidescha- pen staan dicht bij de natuur." De schapen gaan nu in groepjes naar de dijk. Het zijn ook makkelij ke eters. „Brandnetels, distels. Niet dat het hun lievelingskostje is, maar ze eten ze wel op. Een Texe laar moet bij wijze van spreken he lemaal uitgehongerd zijn wil hij een distel eten." Kaljouw kan zijn schapen doelge richt inzetten dankzij 'flexinetten'. Flexibel gaas waarop stroom staat. Over een paar weken is het werk op de dijk gedaan; is het gras afge- vreten en krijgen bloemetjes en plantjes de kans op te schieten zonder door het gras verstikt te worden. De volgende halte is over een paar weken het natuurgebied Oranjezon. Kaljouw: „Dan gaan we met de hele kudde op pad. Ge woon over de weg, maar wel vroeg in de morgen. We inge huurd om 20 hectare duinland schap te begrazen. Dat is nog vrij bescheiden. Als het aan mij ligt, zou ik daar de kudde het hele jaar neerzetten. Moet je eens kijken wat voor prachtig gebied je dan krijgt." wie meer wil weten: www.kaljouw- landschapsbeheer.nl BIERVLIET - Een 18-jarige jongen uit Terneuzen is donderdag tegen mid dernacht zijn rijbewijs kwijtge raakt. Hij werd gepakt toen hij met 153 kilometer per uur over de Midden weg (rijksweg N61) bij Biervliet reed. Ter plaatse is tachtig kilometer per uur toegestaan. Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen.T: 0115-5620101: www.pot.nl monDim.mouERs| VLISSINGEN Het Dierenasiel Walcheren houdt vandaag een fietsmiddag ten bate van het nieuwe asiel aan de Maan- weg in Vlissingen. Deelnemers kunnen kiezen uit een route van 7, 11 of 18 kilometer. De fietsmiddag begint om 13.00 uur bij het asiel in Vlissingen. Onderweg moeten vra gen worden beantwoord. Deelna me kost 1 euro (kinderen van 4 tot 12 jaar), 2 euro (12 tot 18 jaar) en 3,50 euro (volwassenen). VLISSINGEN In Vlissingen wordt vanaf morgen tot en met 30 oktober elke zondag middag een stadswandeling onder leiding van een gids gehouden. De wandelingen vertrekken steeds vanuit het Zeeuws maritiem Mu zeeum. Er zijn verschillende routes mogelijk, zoals de Michiel de Ruy- terwandeling langs zijn zeven mo gelijke geboortehuizen. De wande lingen beginnen steeds om 14.00 uur. Kosten: 6,50 euro. SEROOSKERKE Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) uit Seroosker- ke geeft maandag (Tweede Paas dag) een paasconcert in het muziek- gebouw van EMM aan de Oostka- pelseweg in Serooskerke. De fanfa re en het leerlingenorkest onder lei ding van Gerrit-Jan Verhage en de percussiegroep onder leiding van Bart van der Vaart treden op. Aanvang 10.30 uur. Toegang gratis. VLISSINGEN - Een 56-jarige Vlissin ger is gisterochtend rond 10.30 uur in de Spuistraat in Vlissingen be roofd. Toen hij in zijn auto stapte, vroeg een man hem in gebrekkig Engels of hij geld kon wisselen. Toen hij zei dat hij dat niet kon, werd hij bedreigd en moest hij zijn geld afgeven. De dader is een man van 1,75 meter lang met een Oost-Europees uiterlijk. Hij had kort, bruin stekelhaar en is tussen de 30 en 35 jaar oud. Hij droeg een beige jas en donkere broek. Getui gen kunnen zich melden bij de po litie of bellen met 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27