ssonsluiting Blij dat de rem er af is voor waterrecreatie Schot heeft het allemaal zien gebeuren, de groei van de watersport in Zeeland. Hij weet nog dat hij op april 1977 in dienst trad als gemeentelijk havenmeester van Zierikzee. Zijn voorganger zei hem dat het jaar er voor 12.000 overnachtin gen van passantenjachten waren genoteerd. Toen Schot 12 jaar later vertrok was dat aantal opgelopen tot 20.000. Het waren niet de Zeeuwen, maar de mensen van buiten de provincie die in Zeeland de waterrecreatie ontwikkel den. De Koninklijke roei- en zeilvereniging De Maas uit Rotterdam, vestigde zich in Zierikzee. De Belgen ontwik kelden als het ware het Veerse Meer. Bij de Delta Marina in Kortgene is een steiger die de Keyserlei wordt ge noemd naar de bekende Antwerpse winkelstraat. In Wolphaartsdijk huist nog steeds een Belgische watersport vereniging. Weliswaar vieren dit jaar verschillende Zeeuwse water sportverenigingen hun 50-jarig bestaan, in Friesland zijn verenigingen met de respectabele leeftijd van 150 jaar. Het is dan ook niet gek dat Friesland de naam watersportpro vincie heeft. Schot: „Iedere boerenzoon had daar een sloep om op een kanaal te kunnen varen. Maar ik zeg al tijd, in Friesland is net genoeg water om te voorkomen dat het gaat stuiven." De late ontwikkeling van de waterrecreatie in Zeeland Hij heeft het al vaker gezegd, Co Schot: „De Zeeuw staat met zijn rug naar het water toe. Ze weten niet wat er omgaat in de waterrecreatie in hun eigen provincie. We zouden de bevolking eens uit moeten nodigen kennis te maken met de waterrecreatie." door René Schrier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 142