Een tuinset wonen vraag antwoord :<s 'Ons mosveld van 'Sagina subuluta' is heel 'Op de natuurstenen tegels van ons terras mooi, maar er komt zo veel onkruid in' zijn steeds givtere, zwarte plekken gekomen' Foto 5: - Hoofdfoto: stoel uit de Grass-serie, rustiek model. - Linksboven: complete set. - Links: een ingebouwd mu- zieksysteem is optioneel. foto's PR i onderhoudsbeurt (laten) uitvoeren, vojstaan doorgaans. Om die reden wordt kunstgras ook vaak geadvi seerd als 'ideaal gazon' bij een twee de huis. Wie geen groot gazon van kunst gras wil, kan kiezen voor een buiten karpet van dat materiaal. De zoge noemde outdoor carpets zijn verkrijg baar in diverse afmetingen en kleu ren, onder meer van Trendy Grass. Ze zijn ook geschikt voor op het balkon of het dakterras. Of leg ze gewoon in huis, als vloerkleed. Overigens kan kunstgras ook als complete vloerbedekking voor bin nen fungeren, dus in plaats van bij voorbeeld tapijt of parket. Diverse sites geven nog een andere toepassing van kunstgras: voor de aanleg van een golf green in de ei gen tuin. Klinkt wel decadent, maar het zal ongetwijfeld in de smaak vallen bij de doelgroep. wonen@wegener.nl ^"j'Z 024-3650509 Zaterdag 23 april 2011 en eyecatcher voor el- w ke tuin', is een van de slogans waarmee Ad- cio in Moergestel zijn collectie Grass-meube- len aanprijst. Ferme marketing- taal, maar toch lijkt daar niets aan gelogen. Want terwijl een tuinset van 'wicket of hout al in elk blaad je van elke bouwmarkt heeft ge staan, is een tuinstoel met een be kleding van kunstgras een bijzon derheid. Die hebben de buren niet. Directeur Ad Rijnen van Adcio ha mert er bij de introductie op dat de meubels ambachtelijk worden vervaardigd. Voordeel daarvan is dat ze ook aan de wensen van de klant kunnen worden aangepast. Wie een langer zitvlak, een hogere rugleuning, een smallere bank of een andere afwerking van de arm leuningen of bijpassende tafel wenst, hoeft dus niet te worden te leurgesteld. Het kunstgras voor de bekleding is verkrijgbaar in twaalf kleuren, uv-proof, waterdoorla- tend en lood- en cadmiumvrij. 'Milieuverdraagzaam', noemt Ad cio dat. De Grass-serie kent twee basismo dellen: 'design' en 'rustiek'. Het eerste is strak en modern van vorm, met bijvoorbeeld rechte po ten. Het rustieke model rust juist op ronde exemplaren. Beide collec ties bestaan uit een stoel (775 eu ro), een 2,5-zitsbank (995 euro) en een tafeltje (295 euro). De romp van de meubelen wordt gemaakt van duurzaam robiniahout en, naar wens van de klant, gebeitst of gelakt. Het onderhoud van de Grass meubelen hoeft niet veel tijd te kosten, weet Rijnen. „Het kunst gras kan met een stofzuiger wor- rjr* Reageren? redactie.wonen@wegener.nl www.adcio.nl www.kunstgrastrends.nl www.kunstgras.nl www.highlandgrass.nl www.aakunstgras.nl www.kunstgrasland.nl www.trendygrass.com den schoongemaakt, heel eenvou dig. Echte vlekken verdwijnen met een sopje." De tuinsets zijn recht streeks bij Adcio te koop en via li- festyle-speciaalzaken. Als extra is de set leverbaar met een 'ingebouwde' radio en mp3- speler met afstandbediening. De receiverbox en luidsprekerboxen worden in de rugleuning van de stoel of bank verborgen. Het sys teem is bestand tegen regen en wind. „De radio is ook los te koop, bijvoorbeeld voor montage onder een veranda, in een tuinhuisje of in een boomhut", oppert Rijnen. Prijzen van het ingebouwde mu- zieksysteem variëren van 675 euro (alleen radio) tot 775 euro (radio en mp3); een losse radio met boxen van 55 watt kost 425 euro. Maar wie die audio-optie enigs zins over the top vindt, hoeft niet te wanhopen: ook zonder inge bouwde stereo is zo'n stoel met kunstgrasmat een blikvanger. MEER TOEPASSING! Behalve als bekleding van tuinsets zijn er meer toepassingen voor kunstgras. Bekend is het gebruik voor gazons. Een groot voordeel van kunstgras boven echt gras is het beperkte onderhoud. Een paar keer per jaar borstelen en perio diek, zo om de drie jaar, een grote Teak, wicker, kunststof, aluminium: niemand die nog opkijkt bij het zien van een tuinset van dat materiaal. Maar een tuinstoel bekleed met kunstgras? Dat is zeker origineel. Adcio heeft een serie op de markt gebracht. Weerbestendig, comfortabel en 'made in Holland.' door Jan van Mullem door Jan van Muliem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 In een deel van de tuin heeft R. Kindt een mosveld van Sagina subulata (zie fo to). 'Heel mooi, maar na verloop van tijd komen er grassen, andere mossen en onkruid in. Die pulken wij eruit met een mes. Een gigantische klus, die bijna niet meer te doen is. Nu vragen wij ons af of er een be strijdingsmiddel bestaat dat dit soort onkruid bestrijdt, maar de Sa gina subulata ongemoeid laat.',,Sagi na subulata, oftewel vet- muur, wordt door Boskoop- se kwekers apiesmos ge noemd", weet deskundige Romke van de Kaa. „Er be staan wel bestrijdingsmid delen die breedbladigen in gras doden, maar het omgekeerde komt niet voor. Vetmuur is nog niet zo genetisch gemanipuleerd dat het bespuiting met bestrijdingsmidde len overleeft. Peuteren en prutsen, er zit niets anders op." Twaalf jaar geleden heeft H. Hendriks Franssen in de tuin een terras laten aan leggen van natuurstenen tegels. 'Kwartsiet, mooi licht van kleur. In de loop van de jaren zijn er steeds grotere, zwarte vlekken op geko men die ik er niet meer af krijg. Ik spuit de tegels twee keer per jaar af met een hogedrukspuit. Op advies van de tegelhandel heb ik het gepro beerd met zoutzuur, soda, allerlei soorten algenverdelger en groenverwijderaar, maar niets heeft geholpen. Zelfs de staalborstel niet. Mijn terras is nu één donker vlak (zie foto). Weet u wat ik er nog aan kan doen?' „Als zelfs de staalborstel niet helpt, is er geen korstmos of iets derge lijks in het spel", zegt kenner Rom ke van de Kaa. „De vlekken zijn te wijten aan verwering van de steen. Dan helpt alleen zandstralen nog."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 125