u Op bezoek bij wijkambassadeurs 41 wonen Meer informatie over Woonpark Mortiere is te vinden op www.mortiere.nl wonen@wegener.nl 024-3650509 ZateapriI 20^ door Dennis Rijsbergen Een nieuwbouwhuis ko pen vanaf een bouwteke ning is, voor heel wat mensen verrekte moei lijk. Die willen zien en voelen. Die willen rui ken en proeven. Die kunnen zich maar nauwelijks iets ruimtelijks voorstellen bij een droog plattegrondje. Bovendien, een wijk kan er op een artists impres sion idyllisch uitzien, met keurige bo menrijen en braaf spelende kinderen voor de deur. Maar hoe ziet die wijk er in het echt uit? In het Middelburgse Woonpark Mortiere bedachten ze er iets op: wijkbewoners die hun huis openstellen voor potentiële buurtgeno- Op een goede dag troffen Erik Put en Caroline Soutendijk een flyer aan de deurknop van hun voordeur. Het was een oproep van Bert Dingemanse Make laars en projectontwikkelaars AM Zee land en Heijmans Vastgoed aan de wijk bewoners om op zaterdag 16 april mee te doen aan de OpenDeurenDag. De be woners zouden als ware ambassadeurs van Mortiere een kijkje kunnen laten ne men in hun eigen woning. Erik en Caro line besloten samen met negentien an deren mee te doen. Waarom eigenlijk? Want doorgaans laat je pas vreemden in je woning koekeloeren als je van plan bent die te verkopen. Erik moet lachen. „Het was een goede gelegenheid om het huis eens goed op te ruimen. Boven dien zijn wij er ook bij gebaat dat de wijk straks helemaal af is." Erik en Caroline zijn Randstedelingen die vijfjaar geleden op zoek gingen naar ruimte, de zee en frisse lucht. Ze beland den in Zeeland, waar ze eerst een jaar in een huurhuis hebben gezeten. Hun zoektocht vanuit Zwijndrecht eindigde uiteindelijk in de Middelburgse nieuw bouwwijk. Daar wonen ze in juli vier jaar. „En we zijn voorlopig niet van plan om te verhuizen", stelt Caroline. „De huizen zijn prachtig hier en heel dege lijk gebouwd. Bovendien spreekt de ja ren-dertig-stijl ons erg aan." Het ging de twee dan ook makkelijk af om hun wijk te promoten tijdens de OpenDeurenDag 16 april. Niet dat het nu storm liep en de deur werd plat gelo pen, maar de vier stellen en gezinnen die in hun woning een kijkje kwamen nemen, gingen enthousiast de deur uit, stelt Caroline. „Ze waren onder de in druk van de grote kamers. Verder heb ik ze verteld hoe groot ons perceel is, want dat vinden mensen vanaf een bouwteke ning maar moeilijk in te schatten." Erik knikt: „Het waren maar vier gezinnen, maar als die alle vier een huis zouden kopen, dan zal de makelaar wel blij zijn." Hetzelfde type huis (de Klaproos) als dat van Erik en Caroline wordt nog elders in de wijk gebouwd. „Wel in een iets aangepaste versie", stelt Caroline. „Maar potentiële kopers hebben in ons huis een heel goede indruk kunnen krij gen." De twee Mortiere-bewoners vinden de OpenDeurenDag dan ook een goed inf tiatief „Ik denk dat mensen eerder ge neigd zijn een huis te kopen als ze het in het echt hebben kunnen zien", stelt Erik. Caroline is het daarmee eens. „Ik ben iemand die een bouwtekening aar dig kan inschatten. Toch had ik toen we ons huis kochten ook graag een echt huis gezien." Bovendien werkt het en thousiasme van de bewoners aansteke lijk op potentiële kopers. Want wat Erik en Caroline de kijkers hebben ver teld over hun woning en wijk, kwam recht uit het hart. Er was geen makelaar aanwezig om iets in te fluisteren en ze hebben vooraf ook geen enkele instruc tie gekregen. Dat is dan ook juist de charme van de OpenDeurenDag, stel len de twee. En als er weer een volgen de komt, dan zijn de twee oud-Zwijnd- rechtenaren weer van de partij. „We vinden het hier helemaal geweldig", stelt Caroline. „Dat willen we graag aan anderen overbrengen." „We gaan hier voorlopig niet weg, of we moeten de jackpot voor onze woning krijgen", grapt Erik. Eigenlijk kunnen ze maar één aandachtspunt voor Mortiere be denken. Caroline: „Zaken zoals het parkje zouden wat ons betreft eerder af gemaakt mogen worden. De mensen die hier wonen, hebben daar intussen wel recht op." „Bovendien, als alles wordt afgemaakt en het ligt er mooi bij, dan is dat ook weer goede reclame om nieuwe bewoners te trekken", besluit Erik. Caroline Soutendijk en Erik Put foto Foto-atelier CPD De Mortiere in Middelburg. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 119