Dé hoop in barre SBS-tijden mediae Elk greintje zelfvertrouwen bij SBS is na een paar keiharde flops weggevaagd. De hoop van John de Mols kersverse tv-speeltje is nu gevestigd op Mijn man kan alles. „Entertainment waar ik zelf als jongetje ook van genóót." door Monique Brandt 'Ik keek hier als jongetje zelf ook graag naar Zaterdag 23 april 2011 media@wegener.nl 024-3650570 tm i i Hij at afgelopen week onder meer 3 rode pepers in 45 secon den, en hapte koek al springend op een trampoline. Henk Jan Smits, in zijn sas bij de opna men van Mijn man kan alles, wil zelf voelen wat de kandidaten mee maken tijdens de uitzending. „En dat valt nog niet mee." In het programma, gepresenteerd door Smits en Nance, gaan vier koppels de strijd met elkaar aan. De vróuwen, gezeten aan een heu se speeltafel met Nance als crou pier - „dat fiches harken, ik kan er niks van!" - krijgen de meest bizar re opdrachten voorgelegd die hun mannen moeten uitvoeren. Wie maakt het snelst de meeste bed den op? Wie drinkt - in hand stand - de meeste glazen bubbels? Wie kan het langst touwtjesprin gen met een brandend touw? De vrouwen bepalen vooraf, zon der overleg met hun man, hoe goed hun wederhelft het er vanaf gaat brengen en zetten daar hun fi ches op in. De vrouwen mogen te gen elkaar opbieden en elkaar af troeven. Wanneer hun man de ver wachtingen niet waarmaakt, gaat de inzet naar de andere deelne mers. Deze opname-avond in Keulen, als een studio verderop Sylvie van der Vaart in touw is met haar Duit se programma Let's dance, wordt in de kolkend hete Nederlandse en Vlaamse hoek de tweede van in totaal tien afleveringen opgeno men. Voor de Nederlandse mede werkers aan het programma is het een bizarre dag: die ochtend komt het nieuws dat SBS is overgeno men door Sanoma en John de Mols Talpa. Tv-baas Tina Nijkamp loopt ook in het complex rond, maar praat niet met de aanwezige journalisten. De presentatoren wel. „Ik kreeg een sms'je van Toos- ke met het nieuws", zegt Henk Jan Smits. „Het is afwachten wat de plannen van de nieuwe eigenaren zijn, maar het biedt veel nieuwe mogelijkheden. Ik dacht vanuit mijn positie als formatbedenker meteen: wauw, dat schept volop mogelijkheden voor nieuwe tv-vor- men!" „Het nieuws had echt im pact, het speelde de hele dag door mijn hoofd", zegt Nance. „We we ten eigenlijk helemaal niets. Je vraagt je toch af: hoe gaat de toe komst eruit zien? Blijven we SBS? Wat gaat er met ons gebeuren?" Maar op de studiovloer is het: over tot de orde van de dag. De Neder landse toeschouwers, die met bus sen uit het hele land zijn aange voerd, bezetten vol verwachting de tribunes rond het 'speelveld'. Eén kandidaat heeft het voetbal team van zijn zoontje meegeno men, De toeschouwers betaalden 20 euro voor de busreis, een rond- Terwijl de vrouwen om de speeltafel zitten, moeten de mannen allerlei vreemde opdrachten voltooien, zoals in handstand glazen bubbels drinken (onder, links), koekhappen tijdens het trampolinespringen (onder, midden) en armpje drukken (onder, rechts). foto's Elvin Boer/SBS rit door de stad, een maaltijd en de show. Enkelen kijken deson danks lichtelijk afgunstig naar de Duitsers in hun midden, klapvee dat betaalt krijgt voor hun aanwe zigheid om zo de gaten op de tri bunes op te vullen. Zij bekijken de actie op de studio- vloer alsof ze zojuist vanaf de pla- neet Mars zijn geland en onder gaan lijdzaam de show in een taal die ze niet verstaan. Even heffen een paar Nederlandse aanwezigen pesterig het lied Alle Duitsers zijn homo aan, maar de Vlaamse pu- blieksopwarmer grijpt snel in. Die heeft het sowieso niet makkelijk deze avond: met name dat Duitse deel van het publiek reageert wat te mat naar zijn zin. Aan de kandidaten kan dat niet lig gen. De koppels die vanaf de op het ijs een groot succes." De kandidaten van deze avond hebben in ieder geval lol voor tien, al is het voor de mannen soms be hoorlijk afzien. De kandidaat die in handstand in een paar minuten vier glazen bub bels moet drinken, staat kokhal zend op zijn hoofd, in een nieuwe poging aan zijn maximum te ko men. Die middag stond een proef persoon tijdens dit spel nog flink over te geven. 'Denk aan die vakan tie, denk aan die vakantie', moe digt zijn echtgenote de ongelukki ge aan, terwijl de vloeistof uit zijn neus en mond spuit. Nance: „Het leuke hiervan is dat het een echt mannen- én vrouwen- programma is. Ik durf haast geen verwachting meer uit te spreken, maar ik hoop zó dat mensen thuis gegrepen worden en meedoen!" I-T-I Mijn man kan alles. Elke vrijdag bij SBS 6, 20.30 uur. Pï-j' Reageren? p™ redactie.media@wegener.nl showtrappen de studio in huppe len, hebben er zin in, dat is duide lijk. Ze gaan volop voor die all-in clusive droomreis naar Turkije en het geldbedrag van 10.000 euro en worden volkomen in beslag geno men door de spellen. Als toeschou wer word je al snel meegesleept. „Dat is de bedoeling", zegt Nance. „Dat je thuis méé gaat doen." Henk Jan Smits hoopt dat er thuis op de bank een aparte dynamiek ontstaat tussen de kijkende man nen en vrouwen. „Toen ik met mijn vrouw de Duitse versie zat te kijken, hadden we dat ook." Voor Smits is dit zijn eerste echte spelshow. „Ik heb me nog nooit zo thuis gevoeld in Duitsland", grapt hij. „Het is écht, écht heel leuk om te doen. Het is ouderwetse tv, een programma waar ik als jongetje zelf ook naar keek." Smits geeft toe dat hij gespannen is over de ontvangst, na tal van ge flopte SBS-programma's als De za terdagavondshow, The sing off, le le ven op de rit, De afvallers XXL en het tegenvallende Net 5-realitypro- ject Secret story. „We zitten op dit moment echt in de hoek waar de klappen vallen. Zelfs bewezen suc cessen sloegen niet aan. Dat maakt het eng. Maar ik weet dat dit een goede show is en ik hoop zó dat mensen na afloop zullen zeggen: wat was dat gezellig! Er moet weer een positieve buzz ontstaan." Nan ce: „Ik kan slechts hopen dat men sen ons weten te vinden. Het is echt weer even wat anders. Oer- Hollands, gezellig. Het is steeds weer balen als dingen niet lukken. Maar gelukkig was Sterren dansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 104