giatis bosch buitenland 19 voedsel door geknoei 21 22 23 'Moord op Nicky past in patroon Martin N.' Ruim 3200 oliebronnen in Golf van Mexico niet beveiligd tegen lekkage Nieuw conflict dreigt over begroting EU INBOUWAPPARATEN NU MET GRATIS APPLE I PAD 2 PMsspektakeü &J*iA8va5&i££:HX De demonstranten hadden hun kamp opgeslagen en brachten de nacht door in de openlucht. De motorrijders sloegen in de vroege uren toe, zei Al-Obisi. Volgens hem ging het om knokploegen die door de partij van Sa- leh waren ingehuurd. Het geweld in Jemen heeft al aan honderdtwintig mensen het leven gekost. foto AP „Chinezen hebben de beste weer stand ter wereld", lacht Zhang zuur. „Hoe anders kunnen we dit alles overleven?" Ze kijkt nauwe lijks verbaasd als ze hoort over de nieuwste vinding van een vleespro ducent: rundergel. 'Smeer vijftig ki lo varkensvlees in met één fles run dergel en in negentig minuten lijkt het op rundvlees', adverteert het bedrijf. Voor rundvlees is meer geld te vragen. 'De extra winst kan oplopen tot duizenden yuan (een paar honderd euro) per fles gel', is de belofte. Zhang: „Je moet elke dag het nieuws volgen om niet te missen wat nu weer vergiftigd is." In een oude wijk van de haven stad Shanghai verkoopt Chen Xin in een klein winkeltje varkens vlees direct van de boer. „Alleen zo weet ik zeker dat het goed is", zegt ze. „Stempels van de keurings dienst garanderen niets. Dat we ten onze klanten ook, want sinds het nieuws over het vergiftigde vlees in de supermarkt is het bij ons veel drukker," door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Het Duits Openbaar Mi nisterie houdt vast aan het vermoe den dat de vorige week gearres teerde pedagoog Martin N., betrok ken is bij de dood van Nicky Ver stappen uit Heibloem in 1998. De man heeft tot nu toe drie andere kindermoorden en tientallen ze dendelicten bekend. Daaronder de moord op Dennis Klein in 2001, die aanleiding gaf tot zijn arresta tie. Anke Rieken, van het recher cheteam in Verden, legt het ver schil in opvatting tussen Duitse en Nederlandse recherche uit. U gaat ervan uit dat Martin N. ook de moord op Nicky Verstappen in Nederland op zijn geweten heeft. Het OM in Maastricht spreekt dit echter tegen. Hoe verklaart u dit? Anke Rieken: „Na de moord op Dennis Klein is in Duitsland een rechercheteam opgericht. Die heeft profilers in de hand geno men die zeer snel hebben onder kend dat de moordenaar van Den nis ook andere moorden begaan kon hebben. Uiteindelijk komen de profilers tot de conclusie dat Martin N. voor vijf moorden ver antwoordelijk zou kunnen zijn. Daaronder die op Nicky Verstap pen. Deze moorden passen alle maal in hetzelfde patroon. Al in een vroeg stadium is daarom ge zocht naar een vermeende serie moordenaar." Dus de Nederlandse politie kijkt an ders tegen deze zaak aan dan het Ne derlandse OM? „Dat moet u de Nederlandse poli tie vragen." Waarom geeft Martin N. drie moor den toe, maar moorden in Nederland en Frankrijk niet? „Dat moet we nog ophelderen. Wé proberen met de verdachte in gesprek te blijven. Mogelijk heeft hij nog meer daden begaan die ons nog niet bekend zijn." AMSTERDAM - Meer dan 3200 olie- en gasbronnen in de Golf van Mexico liggen er verlaten bij. De bronnen zijn niet afgedekt met be tonnen kappen, waardoor het risi co op lekkages in de Golf hetzelf de gebied dat precies een jaar gele den getroffen werd door de olieramp van BP, groot is. Dat blijkt uit documenten die door As sociated Press zijn geraadpleegd. Deze bronnen vormen mogelijk nog een groter gevaar voor het mi lieu dan de 27.000 bronnen in de Golf die wel zijn afgedekt en offici eel zijn aangemerkt als 'perma nent of tijdelijk verlaten'. De bronnen die niet zijn afgedekt zouden nog actief zijn. Toch wordt ook hier al zeker vijf jaar niet meer naar olie geboord en zijn er geen plannen om dit in de nabije toekomst wel weer te doen, blijkt uit documenten van de federale re gering. Omdat de beheerders van de bronnen nog over lopende ver gunningen beschikken, zijn ze niet verplicht de bronnen af te dekken, ook al is in sommige bronnen al zestig jaar geen olie gewonnen. Vorig jaar juli, nog tijdens de olieramp in de Golf, stelde AP een lijst op van de afgedekte bronnen in het gebied. In het rapport werd de conclusie getrokken dat deze bronnen op een gegeven moment kunnen gaan lekken. Met de toe voeging van de 3200 niet afgedekte bronnen zijn er in totaal ruim 30.000 bronnen, op een totaal van 50.000 dat in de Golf is geboord, die een potentieel gevaar vormen. BRUSSEL - De EU stevent af op een nieuwe botsing tussen Brussel en veel hoofdsteden over de Europese uitgaven. De Europese Commissie legde gisteren een begroting voor 2012 op tafel die met 132,7 miljard euro ruim 6 miljard hoger is dan die voor dit jaar, die al zeer omstre den was. En dat terwijl veel rege ringsleiders een nullijn willen. „We kunnen niet anders", zegt Eu rocommissaris Janusz Lewandows- ki van Begroting. Veel Europese uitgaven liggen contractueel vast. Zij zijn gevolg van het in 2007 door de lidstaten goedgekeurde zesjarenplan, en de meeste projec ten komen nu eenmaal in de laat ste jaren tot uitbetaling. Boven dien komt de Europese Commis sie wél met een nullijn voor de ei gen Brusselse bureaucratie. Voor Nederland kan de verhoging neer komen op 300 miljoen euro extra. Nobelweg 2-26 T(0113)- 2162 30 VRAAG NÜ VRIJBLIJVEND ONS MAGAZINE AAN OP WWW.TULPKEUKENS.NL Vaatwasser Kookplaat Koelkast Afzuigkap Combi oven Actievootwaardftnopyctkooppunt.oiiclei nummer UB,04.11 donderdag 21 april 2011 Amersfoort Brabantsestraat 6 T (033)-464 05 88 Amsterdam Villa Arena T (020)-567 54 20 Drachten Dr. M.L. Kingsingel 44 T (0512)-541144 Goes Heerhugowaard J J.P. Oudweg 4 T (072)-576 03 33 Rijssen Ambachtsstraat 2 T (0548) - 53 06 00 Rotterdam Alexandrium III T (010)-220 56 33 Veendam Transportweg 3 T (0598) - 63 23 63 Velserbroek Zeilmakerstraat 10 T (023)-539 06 81 Veenendaal Woonboulevard T (0318) - 52 99 44 Woerden Jaap Bijzerweg 25 T (0348) -46 25 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9