'Misdaden Kaddafi in Misrata' 81 buitenland f? ARUBA... One Happy Island! Russische roulette met 'Zelfmoord na misbruik Vangheluwe' Duizenden studenten de straat op in Syrië Happy Days-acteurs klagen CBS aan Abbas: geen nieuwe gewapende opstand OPSTAND LIBIË VN: burger bewust onder vuur TOPaccommodaties bij KRAS.NL KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Tweehonderd doden gemeld in Nigeria Demonstreren in Jemen donderdag 21 april 2011 BRUSSEL De krant De Morgen meldt dat een misdienaar die door de Belgische bisschop Roger Vangheluwe zou zijn misbruikt, zelfmoord heeft ge pleegd. De jongen werd in de jaren zestig seks opgedrongen en nam op latere leeftijd zijn eigen leven. Het gaat om een van de twee mis dienaars die destijds misbruikt zou den zijn door Vangheluwe en zijn biechtvader Jozef Lagast. BEIROET Duizenden studenten zijn gisteren opnieuw de straat op gegaan om te demonstreren tegen het regime van de Syrische president Bashar al-Assad. De hervormingen die de Syrische regering dinsdag heeft aangekondigd werden terzijde ge schoven en de nog steeds groeien de protestbeweging heeft ver klaard dat morgen een grote de monstratie wordt gehouden. LOS ANGELES Acteurs van de Amerikaanse serie Happy Days uit de jaren zeventig voeren een rechtszaak tegen zen der CBS. Anson Williams ('Potsie') en Don Most willen tien miljoen dollar. De cast heeft nooit geld ge zien voor verkochte merchandise. Volgens de acteurs staat er in hun contract dat ze 5 procent van alle verkochte producten krijgen waar op hun afbeelding staat. TUNIS De Palestijnse president Mahmoud Abbas is tegen een nieuwe gewa pende opstand tegen Israël, een zo genaamde intifada, ook als onder handelingen met Israël uiteindelijk op niets uitlopen. Dat heeft hij gis teren gezegd. Abbas zei geweld niet als een mogelijkheid te zien en 'een derde militaire opstand' niet te accepteren. De vorige intifa da noemde hij 'rampzalig'. Hoge Commissaris beroept zich op berichten over aanval op medische voorzieningen. Strafhof zal acties Libische troepen nauwlettend in de gaten houden. Ook Frankrijk en Italië helpen organisatie opstandelingen. PARIJS - De Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Vere nigde Naties, Navi Pillay, denkt dat troepen van de Libische leider Kad dafi oorlogmisdaden begaan in Misrata. Pillay beriep zich op berichten dat medische voorzieningen in de stad, waar de laatste weken zwaar wordt gevochten, zijn getroffen door mortiergranaten en boven dien onder vuur worden genomen door sluipschutters. Ook zou een clusterbom zijn ontploft bij het be langrijkste ziekenhuis van Misrata. De Libische regering ontkent dat dergelijke wapens zijn ingezet te gen de bevolking. „Onder internationale wetten is het bewust onder vuur nemen van medische voorzieningen een oorlogsmisdaad", zei Pillay in een verklaring. „Het bewust aanvallen of in gevaar brengen van burgers kan ook worden gezien als zware schending van de internationale mensenrechten of internationale humanitaire wetten." Pillay merkte op dat de acties van de Libische strijdkrachten nauwlet tend in de gaten worden gehou den door het Internationaal Straf hof Volgens Unicef zijn door de gevechten in Misrata zeker twintig kinderen om het leven gekomen. Het is echter onduidelijk hoeveel slachtoffers er precies zijn geval len, omdat de stad van de rest van de wereld is afgesneden. Na Groot-Brittannië hebben ook Italië en Frankrijk gisteren gezegd de Libische opstandelingen te hel pen. De inzet van grondtroepen wordt echter resoluut uitgesloten. Frankrijk erkende dat verbin dingsofficieren al actief zijn in Li bië om de rebellen te helpen hun strijd tegen Kaddafi beter te coördi neren. In Rome zei de Italiaanse minister van Defensie, Ignazio La Russa, dat Italië ook militaire adviseurs stuurt. Volgens de minister gaat het om tien mensen. De precieze details van de missie moeten nog worden uitgewerkt, maar La Russa sloot uit dat Italië grondtroepen stuurt. De Britse minister van Defensie, Liam Fox, zegt dat veel opstande lingen 'geen militaire ervaring heb ben en weinig begrip van wapens of militaire tactieken'. „De beste manier waarop we hen kunnen helpen is door ze de technische mogelijkheden te geven om zich zelf te organiseren", aldus Fox. Groot-Brittannië stuurt ongeveer twintig militaire adviseurs. Op ver zoek van de opstandelingen gaan de Fransen meer luchtaanvallen uitvoeren, liet de Franse president Nicolas Sarkozy weten na een on derhoud met de Libische opposi tieleider Mustafa Abdul-Jalil. zie onze website:buitenland Beelden van Libische rebellen in het kapot geschoten Misrata 50 korting p.p.! Scan deze QR-code en boek uw vakantie naar Aruba met 50 extra korting per persoon! QR-code? Zie www.kras.nl/qrcode Ga voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-aruba SANAA - Een jongen schreeuwt mee met demonstranten die in Sanaa, de hoofdstad van Jemen, het ontslag eisen van president Saleh. Gewapende motorrijders hebben gisteren het vuur geopend op demonstranten in Hu- daydah, een havenstad in het westen van het land. Hierbij viel één dode. Diverse betogers raakten gewond, zei de oppositieactivist Radwan al-Obisi. "sm^sa&ssaBB&gi door onze correspondent Remko Tanis Mevrouw Zhang staat twijfelend voor het schap met worst in de supermarkt. „Vroeger nam ik altijd deze", wijst ze naar de varkensworst. „Nu vertrouw ik het niet meer." Een koeling verder lagen de brood jes die ze altijd kocht. „Ook daar was iets mis mee, blijkt nu", zegt ze. „Wat is boodschappen doen tot 540 korting p.p. op diverse vertrekdata in april en mei met ArkeFly! nü met 75 EXTRA ArkeFly-korting p.p.! geniet van de Caribische sfeer! NOORD-ARUBA PALM BEACH Appartementen Perle d'Or Divi Aruba Phoenix Beach Resort* Sfeervol appartementencomplex in een rustige omgeving landinwaarts. Zie www.kras.nl/31259 Modern 4-sterren resort direct aan het bekende zandstrand van Palm Beach. Zie www.kras.nl/31176 Intiem resort direct aan Eagle Beach, het_ breedste palmenstrand van Aruba. Zie www.kras.nl/31142 Voor de meest actuele prijzen, ga naar KRAS.NL waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ïeï. toch vermoeiend geworden." De Chinezen hebben de afgelopen we ken een stortvloed aan voedsel schandalen over zich heen gekre gen. In een maand tijd is bekend geworden dat de grootste vleespro ducent, denbuterol in varkens vlees stopte, dat een fabrikant van broodjes daar verfstoffen door mengde, dat in rijst zware metalen zitten, dat er nog steeds melk wordt vergiftigd en dat warenhui zen broeken verkopen met stoffen die uitslag veroorzaken. KADUNA - Bij verkiezingsgeweld in het noorden van Nigeria zouden tweehonderd mensen zijn gedood. Duizenden mannen uitten, gewa pend, met machetes en in gif ge doopte pijlen, hun woede over de uitslag van de presidentsverkiezin gen. Het geweld begon maandag, toen zouden al tientallen Nigerianen zijn gedood. Gisteren ging het aan tal doden dat werd gemeld dras tisch omhoog. In meerdere plaat sen in het noorden van het land werden verbrande lijken met ma- chetewonden langs de kant van de weg aangetroffen. De islamitische oppositiekandi daat Muhammadu Buhari distan tieert zich van de woedende me nigten. De verliezer van de verkie zingen noemde het geweld 'ver drietig, betreurenswaardig en to taal onwettig'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8