Al meer d zestig jaar op het podium uit! 5 Bluesroute met dertien bands podium donderdag 21 april 2011 Chris Barber's Jazz Band. Sinds dien leidt hij aaneensluitend een van Europa's meest succesvolle tra ditionele jazz bands. Traditionele jazz en bigbandmuziek dus. Maar hij maakt vele uitstapjes. Of liever: integreert meerdere genres. De lijst die doorgaans aangevoerd wordt bij concertaankondigingen is lang, maar Barber wil die wat nuanceren: „We spelen eigenlijk geen ragtime, soul en skiffle meer. Natuurlijk stond dat jarenlang op ons programma maar bijvoorbeeld skiffle doen we al heel lang niet meer. Nadat gitarist John Slaugh ter overleed, daalde ook het aan deel blues wat, maar die invloed is zeker nog aanwezig." Hoe dan ook is het lastig om de muziek op zijn setlist in hokjes on der te brengen. „Op ons repertoire staat ook de muziek van Duke El lington uit de jaren twintig. Dat noem ik niet echt bigbandjazz maar het heeft er zeker raakvlak ken mee. De muziek in onze huidi ge show is echt een mix van ver schillende uitdrukkingen van de zelfde originele stijl. De setlist staat voor tachtig procent vast en soms variëren we er meer in." Vele albums bracht Barber inmid dels uit en er verschijnen nog steeds cd's met nieuw werk, maar ook met opnames die nog op de plank lagen. Begin deze week- kwam zijn jongste cd uit: Memo ries of my trip. „Dat is inderdaad een selectie van mijn muzikale her inneringen van de afgelopen vijf tig jaar." Het dubbelalbum bevat stukken van, of met, een keur aan artiesten onder wie Rory Gallagher, Eric Clapton, Muddy Waters, Ottille Pa- terson en Brownie McGhee. Een indrukwekkende set. „Op het mo ment spelen we echter geen stuk ken van Memories of my trip. Enke le ervan zouden natuurlijk zo op het repertoire passen en we zou den graag shows met elk van deze geweldige artiesten willen doen. Maar helaas leven ze niet allemaal meer, of ze hebben zich terugge trokken uit de muziek of zijn te genwoordig veel te duur om mee op tournees te nemen." The BIC Chris Barber band, morgen in Stadsschouwburg Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Bezetting: Chis Barber (trombone), Bob Hunt (trompet, trombone), Mike Henry (trompet), Peter Rudeforth (trompet), David Horniblow (saxofoon, klarinet), Amy Roberts (saxofoon, klarinet), Richard Exall (saxofoon, klarinet), Joe Farler (gitaar, banjo), Jackie Flavelle (bas), Cregor Beek (drums). Dertien acts uit binnen- en buitenland doen morgen avond mee aan de zeven tiende editie van de Bluesroute Middelburg. Zij spelen in diverse cafés in de binnenstad. De Bluesroute wordt om 21.00 uur ingeluid in café Hart van Middel burg door Lightnin' Guy The Mighty Gators. De Gentse zanger is in korte tijd uitgegroeid tot de meest spelende bluesmuzikant van België. Verder treden op: The Trebleshoo- ters in Bar American, Reverend Rusty The Case (Duitsland) in De Herberg, Dan Musk in Seventy Seven, Gene Taylor Trio (VS) in Bommel, Farstreet in De Tym- paan, Herman Brock Jr Lizz Sprangers in't Fust, The Cheap Kil- De Ruben Hoeke Band is een van de deelnemers aan de Bluesroute. Iers (Frankrijk) in 't Hof, Wild May West in De Groene Pulk, Bill Roseman (VS) in Dinges, Fried Bourbon (België) in De Mug, Ru ben Hoeke Band in De Geere en Betty's Doghouse in Desafinado. DONDERDAG 21 APRIL Goes Frédérique Spigt, theaterconcert. Theater de Mythe, 20.00 uur Jeugdtheaterstichting De Drang brengt 'Lange mouwen', jeugdtheater, 14+. Podium 't Beest, 20.00 uur Serooskerke (W) Finale HooilKoorts, met A Generation After, Bloodshift, Gork A27, Zebrapad, Fa- bles Fairytales en Isabel. Special acts: Zaniac en The Hot Stewards. De Zandput, 20.00 uur Vlissingen Arie Edo. Cabaretvoorstelling door Arie Koomen en Edo Brunner (try-out). Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 22 APRIL Goes Blind Date (cabaret). Podium 't Beest, 20.30 uur 's-Heer Arendskerke Vocaal ensemble Cantare zingt o.l.v. Léon Bours Les sept Paroles du Christ sur la croix van Charles Gounod. Petruskerk, 19.30 uur Heinkenszand Viering met rockopera Jesus Christ Su perstar door de jongerenkoren L'Esprit uit Goes, Singing Voices Kwadendamme, Con Dios Lewedorp, Oal Ovezande, Free Spirit Heinkenszand. H. Blasiuskerk,19.30 uur Middelburg Doghouse Roses en Case Mayfield tre den op bij Avonduren. Revolution 100.000etc Gallery, 20.00 uur 9 Optreden The Big Chris Barber Band. Stadsschouwburg, 20.00 uur Het Belgische saxofoonkwartet Blind- man speelt Bach. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Theater Las Malas met theaterbewer king van 'De Tweeling' van Tessa de Loo. Spiegeltheater, 20.30 uur Bluesroute, optredens in dertien cafés. Binnenstad, 21.00 uur De Zweedse upbeat indiefolk band Fris- ka Viljor brengt feelgood muziek. De Spot, 21.30 uur Nieuw- en Sint Joosland 'Chanson sans paroles', modern folk door Wouter Vandenabeele e.a. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg De voorstelling van Huub Eist in het Le- deltheater is geannuleerd. Rilland Eerste dag Dijkrock: Bluesavond, met Bas Paardekooper en King Mo. Terrein Grensweg, 20.00 uur Terneuzen Finale Steenworp, met Mindstone, Ze brapad, Gork A27 en The Black Key. De Pit, 19.30 uur Toon De Musical. Met Alex Klaassen als Toon Hermans. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen The Cadillac Bombers Cry Babies bréngen een avond vol rockabily-muziek. De Piek, 21.00 uur Wilhelminadorp Creedence Commotion Revival Band speelt Creedence Clearwater Revival. Het Loze Vissertje, 21.00 uur Zierikzee Turbulentie met Cas Wijlen, The C-Word and TurboLeo. Brogum, 22.00 uur (zaal open) ZATERDAG 23 APRIL Bruinisse DJ Robert Abigail. Jeugdsoos De Pul, 20.00 uur Kamperland The Moon bij opening jeugdsoos. De Sik, 20.00 uur Goes Presentatie leerlingen Zeeuwse Mu ziekschool en Jeugdtheaterschool. De Mythe, 16.00 uur De Amsterdam Klezmer Band speelt Baikan/zigeuner/klezmer-muziek. Podium 't Beest, 21.00 uur Middelburg Klassiek gitarist Roland Bolz treedt op. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur Het Middelburgs Theater speelt voor de laatste keer 'Steel Magnolias'. Minitheater, 20.30 uur Theater Las Malas met theaterbewer king van 'De Tweeling' van Tessa de Loo. Spiegeltheater, 20.30 uur Optredens Sungrazer en Lucid. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Oostburg Circle Percussion. Slagwerkconcert. Ledeltheater, 20.15 uur Optredens Victimizer (brutal death me tal) en Visionary 666. The Lane, 22.00 uur Oost-Souburg. 9 Optreden Ierse singer-songwriter Mar tin Hutchinson. Razzmatazz, 21.00 uur Ouwerkerk Ierse muziek van Slan. Knipcafé De Barbier, 20.30 uur Renesse Cabaretier Dolf Jansen (try-out). Theater aan Zee, 20.00 uur Rilland Tweede dag festival Dijkrock: Blues avond, met open podium ('s middags) en rockavond met Electrica, String Riot, Pre sent Danger,Yasmin en NightSnake. Terrein Grensweg, 12.00 uur Terneuzen The African Mama's brengen ode aan de Afrikaanse superster Miriam Makeba. Scheldetheater, 20.00 uur The Hillbilly Moon Explosion treedt op bij Stichting Roots. Porgy en Bess, 21.30 uur Maiden United brengt een tribute aan Iron Maiden. Ook optredens van Leafbla- de en Never Comes Silence. De Pit, 20.00 uur Veere Het Zeeuwse kamermuziekensemble TY brengt Joseph Haydn's 'Die sieben let- zten Wörte unseres Erlösers am Kreuze.' Grote Kerk, 20.00 uur. Vlissingen Accordeonduo Zusjes van Wanrooy speelt klassieke en populaire muziek. Atrium Ter Reede, 14.30 uur 9 Eddy Christiani Award. Uitverkocht. Arsenaaltheater, 20.30 uur Zierikzee 9 Concert Themrock tijdens Paaspop. Café De Vlinder, 21.00 uur 9 CLiKK-avond, met Minimalloot Nri- co, Lager en Sandeep. Brogum, 21.00 uur ZONDAG 24 APRIL Goes 9 Tim en Pim Paasshow Sportpunt Zeeland, 13.30 en 15.30 uur 9 Mantra meezingconcert. Centrum Padma, 14.00-16.00 uur Middelburg 9 Grandpa Nick Sessieband met zanger Spencer Croes en gitarist Andre Moehij- am. Schuttershof, 17.00 uur Renesse 9 Optreden Themrock. Bar De Stulp, 19.00 uur Retranchement 9 "Koffieconcert Jedutun Fluitkwartet. NH Kerk, 11.00 uur Rilland 9 Derde dag festival Dijkrock: jubileum feest met Undercover, Poison Ivy en 666 The Nightmare. Terrein Grensweg, 15.00 uur Vlissingen o Optreden Dimestore Hoodoo. Panta Rhei, 17.00 uur MAANDAG 25 APRIL Cadzand 9 Wereldvredesvlamconcert: Shura Lipo- vsky met ensemble Novaya Shira. Protestantse kerk, 16.00 uur Goes Paasconcert organist Arno van Wijk. Grote Kerk, 20.00 uur Kortgene 9 Paasfeest. Optredens The Flying Elec trics, Peter's Rock Rollband, Fables Fairytales. Houtzaagwerf, 14.00 uur Zierikzee 9 Orgelestafette als begin van het jaar- rond-festival 'Wat een orgel'. Nieuwe Kerk, 14.00 uur. WOENSDAG 27 APRIL Hulst Concert Marjon van Iwaarden en trio. De Jonkheer, 20.00 uur Middelburg 9 Rob en Emiel met 'Magie Cabaret Thea ter Diner' (try-out). Incl. diner. Stadsschouwburg, 19.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Try-out Jochem Myjer. Uitverkocht De Wegwijzer, 20.30 uur Vlissingen 9 Meezingmiddag. Atrium Ter Reede, 14.30 uur 9 Cabaretvoorstelling Kees Torn. Arsenaaltheater, 20.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79