Even in de frisse lucht is een feest stipreizen.nl Nérgens voordeliger! 301 zeeland Staten bezorgd over hulpkrachten provincie Hoogtepunten Griekenland Turkije*** Ruimte in financiën voor tunnel CREVELINGENSLUIS Oplossing nog niet in zicht 11-daagse cruise incl. stedentrip Istanbul donderdag 21 april 2011 T(iTllHlCIHl)irl'«M"»"MM immuwiM w ummrJuaaeesft middelburg - De Staten van Zee land willen een forse streep halen door de inzet van hulpkrachten bij de provincie. Vorig jaar is 17,6 mil joen euro uitgegeven aan ingeleen de medewerkers en adviesbureaus. En dat terwijl de vaste medewer kers 46 miljoen euro kostten. Veel te veel, was het oordeel in de Statencommissie bestuur, financi ën en welzijn, die gisteren de jaar- rekeking 2010 besprak. De mate waarin de provincie gebruikmaakt van hulpkrachten van buiten is een jaarlijks terugkerend onder werp bij de behandeling van die jaarrekening, maar nu is het echt ernst, zo lieten de leden van de commissie weten. WD-Statenlid Kees Bierens: „We hebben een vacaturestop, maar je kunt je afvragen wat daar het ef fect van is als zoveel ingeleenden worden ingezet. Er staat een flinke reorganisatie voor de deur. We moeten voorkomen dat we de me dewerkers door de voordeur laten vertrekken en hun werk laten doen door krachten die we via de achterdeur binnenhalen." Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, financiën) verzekerde dat de aanpak van ingeleend werk een rol zal spelen bij de reorganisatie. middelburg - De provincie heeft de financiële zaken voor de Wes- terscheldetunnel aardig op orde. Accountant Wim Veldhuis zei gis teren in de Statencommissie be stuur, financiën en welzijn dat er 'behoorlijk wat ruimte' zit in het overzicht van kosten en inkom sten voor de Westerscheldetunnel naar 2033 en de financiering van de tunnel bij Sluiskil. Statenlid Arjan Beekman (CU) rea geerde meteen. „Kunnen we de tunnel dan misschien eerder tol vrij maken?" wilde hij weten. Veldhuis reageerde zuinig, zoals van een accountant kan worden door René Schrier verwacht. Hij wees erop dat het gunstige beeld dat de tunnelfinan- ciën voor de toekomst bieden, is gebaseerd op de vooruitzichten van nu. „Ie kunt er pas iets mee als je er zeker van bent dat die ver wachtingen uitkomen." De Westerscheldetunnel is het grootste bezit van de provincie. Ze staat voor 125 miljoen euro in de boeken. Het belang van de provin cie in Delta is zo goed als zeker meer waard, maar dat is voor slechts 600.000 euro genoteerd. Veldhuis: „Ik zou me kunnen voor stellen dat er iemand is die er wel iets meer voor wil geven." Precies om twaalf uur gaat een van de kerkklok ken in Bruinisse beieren. Alsof dat het sein is. Twee mannen in feloran- je hesjes houden het verkeer te gen. Een zielige bel klinkt hape rend. Langzaam gaan de slagbo men van de Grevelingensluis neer. Aan de kant van de Grevelingen- dam vormt zich snel een rij auto's, die steeds langer wordt. Aan de Schouwse kant gaat het wat langza mer. Raampjes gaan open. Sommige au tomobilisten stappen uit, om even wat frisse lucht te happen op de dam of de benen te strekken. Iedereen wacht tot de brug open schuift. Het duurt een eeuwigheid. Vrijdagmiddag kwam een van de twee bruggen van de Grevelingen sluis plotseling twintig centimeter naar boven. De oorzaak is nog steeds onbekend. Zolang het on derzoek naar de reden van het mankement en de reparatie duren, blijft de brug omhoog staan en kan het wegverkeer alleen over de andere brug. Om de scheepvaart niet al te zeer te hinderen, gaat ook die brug vier keer per dag open om de watersporters door te laten. En dan staan dus alle auto's stil. Gisteren meldden zich al de eerste automobilisten vooruitlo pend op het paasweekeinde. Zoals meneer R. Deelman uit Harder wijk, die alvast de caravan naar Dreischor brengt, zodat zijn zoon daar dit weekeinde in kan, als die gaat duiken in Zeeland. Hij vindt het niet zo erg om even te wach ten en zit lekker op de vangrail langs de weg. Om de drukte te mij den, gaat hij de caravan woensdag weer ophalen. B. Drenth uit Middelharnis zit er minder ontspannen bij. Het is tien over twaalf en hij moet over vijf minuten op een vergadering in Zierikzee zijn. Dat gaat hij dus niet halen. Drenth rijdt dagelijks tus sen Middelharnis en Zierikzee en wist dus van de problemen met de brug bij Bruinisse. „Het is een dra ma. Ik sta hier zeker een kwartier. Het is schandalig. Ik snap niet dat dit kan. Ik kom dus gewoon te laat op mijn werk." Annemarie Vos heeft jaren in Brui nisse gewoond, maar verblijft te genwoordig op Malta. Ze is uit haar auto gestapt om even een fris se neus te halen. „Het is toch heer lijk om hier even te staan. We ko men van Malta. Als je dat met de ze omgeving vergelijkt, is dit een feest. Nee hoor, het stoort me hele maal niet." Jaco Pannekoek uit Nieuwerkerk is een van de mensen in de oranje hesjes die het verkeer tijdelijk heb ben stilgezet. Dat doen hij en zijn collega in verband met de veilig heid. „Mensen zijn het niet ge wend dat ze hier moeten wachten. Gewoonlijk kunnen ze doorrijden, maar nu met de storing aan de brug is dat anders. Om te voorko men dat onveilige situaties ont staan, worden wij ingeschakeld." Hij wijst er op dat het meestal de weginspecteurs van Rijkswater staat zijn die dat doen, maar om dat die een vergadering hebben doen de mensen van aannemer Heijmans, waar Pannekoek voor werkt, het. Heijmans doet het on derhoud van de wegen van Rijks waterstaat in Zeeland. Van de kant van Rijkswaterstaat kan nog weinig toegevoegd wor den aan de mededelingen die eer- -!°or£el/ger; SteïK»n ^svetVaa .of bel met 020 66 22 222 reizen *nl Vertrek juni t/m okt. Vaar mee met deze unieke u-daagse combinatiereis cruise en stedentrip! Naast 3 dagen Istanbul, waar u verblijft in een 3-sterren hotel (u kunt tevens kiezen voor het 5-sterren Crowne Plaza), gaat u 8 dagen cruisen op de 4-sterren MV Cristal. U vaart een heerlijke en gloednieuwe route langs de hoogtepunten van Griekenland en Turkije. De reis begint in Turkije, waar we na vertrek uit Istanbul, de stad Izmir bezoeken. Vervolgens meren we achtereenvolgens aan op het schilderachtige eiland Mykonos en het Griekse eilandje Patmos. We varen door naar Kusadasi alvorens we terugkeren naar Griekse wateren en aanleggen in Santorini. Via Kreta en de Griekse hoofdstad Athene varen we terug naar Istanbul, waar u nog 1 nacht verblijft, voor we terugvliegen naar Nederland. Zie slipreizen.nl/cregz 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl Calamiteitenlonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70