zeeland 29 Schore is blij met wissel dorpshuis mogelijk aangestoken DAGEN 22 pwhp 23 Stormvloed Festival Gemeente wil af van hang- en dealplek Met de batdetector door Zwaakse Weel Stijldansen en bingo bij De Vriendschap Les sept Paroles du Christ in Petruskerk KOZIJNEN ZONWERING DAKKAPELLEN 1Vernieuwde showroom met de nieuwste innovaties! f *MWrovêrkappingen! SPETTERENDE AANBIEDINGEN! - donderdag 21 april 2011 B RILLAND door Mieke van der Jagt schore - Het dorpshuis in Schore heeft nieuwe beheerders. Kees en Monique van Iwaarden gaan er als zelfstandig beheerdersechtpaar aan de slag. Heel Schore is blij, want de oplossing maakt een ein de aan een lange periode van onbe vredigend beheer. De oplossing is het resultaat van veel overleg tussen de gemeente Kapelle, de beheerders van De Vroone in Kapelle, de nieuwe be heerders en het dorp, dat zich niet door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen wil zo snel mogelijk af van een hang en dealplek onder de Thoolse brug. In afwachting van een defini tieve oplossing is het weggetje dat naar die plek leidt, afgesloten met hekken. Hangjongeren en drugsdealers zor gen al lange tijd over overlast bij de brug. Ook wordt op de redelijk afgelegen locatie regelmatig afval gedumpt. De gemeente en veel in woners zijn dat zat. Het doodlo pende weggetje dat naar de be ruchte plek leidt (een zijweg van de Schelde-Rijnweg) is daarom af gesloten met hekken. Met Rijkswaterstaat, de eigenaar van het weggetje, is afgesproken dat er binnenkort definitieve maat regelen komen, die het moeilijker moeten maken om de locatie te be reiken. Zo wordt een strook klin kers verwijderd en komt er een verhoogde rand. Op die manier kunnen in elk geval auto's de loca tie niet meer bereiken. Wanneer de maatregelen genomen worden, is nog niet duidelijk. door Annemarie Zevenbergen vrouwenpolder - Het eerste Stormvloed Festival op 9 juli bij Vrouwenpolder moet een groot fa miliefeest op het strand worden. Met een hele rij Nederlandse ar tiesten. Van Gerard Joling en Jan Smit tot Dean Saunders en Edsilia Rombley. rilland-bath - Een 46-jarige man uit Woensdrecht en een 67-jarige man uit Bergen op Zoom zijn gis termiddag opgepakt voor visstrope- rij. Het tweetal had in het Markie- zaatsmeer bij Rilland-Bath (in de buurt van de Kreekraksluizen) ille gaal fuiken uitgezet om zo paling te vangen. Deze fuiken werden eer der ontdekt door Boa's (Bijzonder onbetuigd liet met 400 handteke ningen. De ellende begon toen een nieuwe beheerder van De Vroone het dorpshuis van Schore erbij ging doen: dat bleek op beide plaatsen geen succes. Het regende klachten over slechte hygiëne en minimale service. De gemeente Kapelle zocht en vond een oplossing in Va- lentijn Boeren en José van Rijsber- gen. Ook zij beheerden De Vroone én het Schoorse dorpshuis. In de praktijk bleek dat echter niet de ideale oplossing. Schore heeft de Gistermiddag werd het program ma gepresenteerd in strandpavil joen Breezand. Voor dat paviljoen op het Noordzeestrand moet alles gaan gebeuren. Met 10.000 kaarten in de aanbieding geven de organi satoren al aan dat ze het groot scheeps willen aanpakken. Came rabeveiliging op het festival, gratis bussen vanaf twee parkeerterrei opsporingsambtenaren) van de Visfederatie. Bij hun aanhouding waren ze in het bezit van ongeveer 25 kilo paling. Deze paling is weer teruggezet in het water. Ook de fui ken zijn in beslaggenomen. Na ver hoor en opmaken van proces-ver- baal op het politiebureau in Tho len zijn de beide mannen weer in vrijheid gesteld. onverdeelde aandacht van een be heerder nodig, omdat het veel meer een ontmoetingscentrum is voor het dorp dan De Vroone, dat grote evenementen aankan en aan pakt. Voor de leefbaarheid van Schore is het dorpshuis, waar sport en culturele activiteiten plaatsvinden, van levensbelang. De zaak had makkelijk op een con flict kunnen uitlopen, als niet alle partijen zich voor een bevredigen de oplossing hadden ingezet. Het echtpaar Van Iwaarden werkte eer der in het dorpshuis en bleek de nen (bij de Schotsman en Neeltje Jans) en opruimploegen moeten nu al duidelijk maken dat het een gezellig familiefeest met worden en blijven. Er wordt weinig aan het toeval overgelaten. Radio 100% NL zit deels achter de organisatie vertelde Marina van de Giesen, de initiatiefneemster van het Storm vloed Festival. „Als alles goed ver noden van de bevolking goed te kunnen inschatten. Daarom pleit te het dorp met een petitie voor de wissel. Maar die had nooit kun nen plaatsvinden als de gemeente, Boeren en Van Rijsbergen niet be reid waren geweest het contract open te breken. De nieuwe beheerders zijn vast van plan om alle service te bieden voor de verenigingen en instellin gen die het dorpshuis gebruiken. Ook zijn ze van plan nieuwe activi teiten op te zetten. Gisteren werd de beheerderswissel gevierd. loopt en er is voldoende belangstel ling, willen we er graag een jaar lijks festival van maken. Het wordt nu opgehangen aan het 25-jarig ju bileum van de stormvloedkering, vandaaar dat we Stormvloed wilde laten terugkeren in de naam van het festival." www.stormvloedfestival.nl In de Bathsewegkerk in Rilland heeft gisteravond enige tijd brand gewoed. De politie en de brand weer gaan uit van brandstichting. De melding kwam rond half zeven, waarna blusgroepen uit Rilland en Krabbendijke uitrukten. Er was veel rookontwikkeling, straten in de omgeving waren enige tijd afge sloten. Het gebouw is al jaren niet meer in gebruik, maar de schade aan het interieur is aanzienlijk. KWADENDAMME Een zaklamp en stevige schoenen zijn nodig om mee te gaan zoeken naar vleermuizen in de Zwaakse Weel bij Kwadendamme. Morgen, vrijdag, wordt in de werkschuur van Natuurmonumenten om 19.00 uur het een en ander verteld over vleermuizen. Met de batdetector gaan de deelnemers op pad om de geluiden te horen die de zoogdier- tjes maken. Deelname kost 3 euro voor kinderen, 5 euro voor leden en 8 euro voor niet-leden. GOES Dansclub De Vriendschap houdt za terdag 23 april weer een dansavond in wijkgebouw De Spinne in de Goese Polder. Een DJ verzorgt mu ziek waarop alle klassieke en mo derne stijldansen kunnen worden gedaan. Traditioneel worden tus sen het dansen nog ook twee rond jes bingo gespeeld. De zaal is open om 19.30 uur en een halfuur later zet de DJ zijn eer ste plaatje op. Entree 5 euro. 's-HEER ARENDSKERKE Het vocaal ensemble Cantare zingt morgen, Goede Vrijdag, Les sept Pa roles du Christ sur la croix van Charles Gounod in de Petruskerk in 's-Heer Arendskerke. Het ensemble staat onder leiding van Léon Bours en wordt tijdens deze dienst op het orgel begeleid door René Nijsse. De zangen passen in de kerkdienst van Goede Vrijdag, als de kruisi ging van Christus wordt herdacht. De kerkdienst begint om 19.30 uur. MEEST GELEZEN 1. Gemeente wil af van dealplek. 2. In 2012 fietspad bij Vosmeer. 3. Oranjeweek sterft stille dood. THOOLSE TIPS Speelt er iets in de gemeente Tholen? Tip ons! Telefonisch (0113- 315673) of per mail: tholen@pzc.nl. Thools nieuws op www.pzc.nl/tholen Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto OPEN donderdag' april 2011 08,30 t/m 18.00 uur vrijdag Verrassend goed, zonnig geprijsd! april 2011 zaterdag ÖB30 t/m 18.00 uur april 2011 f. 09.00 t/m 17.00 uur |s|rf ij m sXNuook BENT U OP ZOEK NAAR EEN LEUKE BAAN? KIJK SNEL OP ASCOZEELAND.NL President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen 0118-441 944 info@ascozeeland.nl v www.ascozeeland.nl Maandag t/m Vrijdag 08.30 uur t/m 18.00.uuS Zaterdag 10.00 uur t/m 16.00 uur OPENINGSTIJDEN:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69