SIEBEL Vers is het toverwoord bij Konichiwa 100 korting kOpeningsactie Middelburg! 281 zeeland Horloge inruilactie Op zoek naar andere manier van inburgeren lever uw oude horloge in en ontvang maximaal 100 korting'"' bij aankoop van een nieuw horloge. Juweliers door Theo Ciele MIDDELBURG - Voordat de nieuwe regels rond inburgering in werking treden, wil de gemeente Middel burg de tweehonderd mensen die bezig zijn met een inburgeringscur- sus aan een diploma helpen. Tot voor kort kregen de gemeen ten van het Rijk geld om de inbur- geringscursussen te bekostigen. Die bijdrage wordt in rap tempo verlaagd en vanaf 1 januari 2014 komt er geen cent meer uit Den Haag, omdat de regering vindt dat mensen hun inburgeringscursus zelf moeten betalen. Middelburg besloot deze week dat vanaf nu alleen nog een inburge- ringstraject wordt aangeboden aan asielzoekers, nieuwkomers en 'gees telijk bedienaren', in de praktijk veelal imams. De cursussen werden tot nu toe aangeboden door het ROC, waar mee de Walcherse gemeenten tot 1 augustus een contract hebben. Dit contract wordt niet verlengd, maar met het ROC wordt wel ge sproken over een nieuwe vorm van samenwerking. De gemeenten wil len onderzoeken of de Sociale Dienst voor mensen met een uitkering de cursus kan combineren met scho ling voor werk. Uit de praktijk blijkt dat je nergens zo snel een taal en cultuur leert als op de werk vloer. In Middelburg zijn nog twee honderd mensen met een inburge ringscursus bezig.. Van geval tot ge val wordt bekeken of zij kans van slagen hebben. Enkelen kunnen door bijvoorbeeld ziekte vrijgesteld worden van de inburgeringsplicht. In theorie kan de gemeente een boete opleggen als iemand er met de pet naar gooit, maar in de prak tijk is zo'n straf nooit opgelegd. donderdag 21 april 2011 JAPANNER Na enkele mislukkingen zit er weer een succesvol restaurant in het voormalige Ockenburgh door Rob Paardekam Soms leek het wel of er een vloek rustte op het voor malige Ockenburgh aan de Van der Spiegelstraat in Goes. Verschillende ondernemers hebben de afgelopen jaren gepro beerd er een succesvol restaurant op te zetten, maar de klanten le ken de weg naar de ooit vermaar de eetgelegenheid niet meer te kunnen vinden. Zhao Chen kende die verhalen, maar hij liet zich niet tegenhouden. Zijn lef wordt be loond, want de tafels van zijn Ja panse restaurant zijn bij tijd en wijle allemaal bezet. Chen groeide op in een horecafa- milie. Zelf had hij al eens een res taurant in Antwerpen. „Eigenlijk zat ik er niet op te wachten om weer zoiets te beginnen", vertelt hij. „Het is ontzettend zwaar. Werkweken van 38 uur kennen wij niet. Sterker nog, in de twee maanden dat we hier nu zitten, ben ik nog geen dag vrij geweest." Toch liet Chen zich overhalen door de eigenaar van het voormali ge Ockenburgh, een goede vriend van hem. „Hij vroeg me of ik hier misschien iets wilde beginnen en deed me een goed aanbod." Hoewel hij de mislukkingen van de vorige restaurants kende, heeft Chen naar eigen zeggen nooit ge twijfeld aan het succes van zijn Ja panse restaurant, dat de naam Ko nichiwa draagt. Dat het zó goed zou gaan als het nu gaat, had hij echter ook niet verwacht. Op werk dagen zitten er vaak dertig tot veer tig mensen binnen, terwijl Zhao en zijn partner Jiewen in de week enden vaak wel 150 mensen op een avond begroeten. „Ik had ge hoopt dat we na een half jaar quit te konden draaien", stelt Chen. „Maar dat doen we nu al. Het gaat gewoon ontzettend goed." Zo goed zelfs dat de uit Zoeter- meer afkomstige horecaman ook een Japans restaurant in Vlissin- gen gaat openen. Hij ziet kansen, omdat hij nu veel reserveringen uit Walcheren krijgt. Het restau- Eigenaresse Jiewen Chen in het nieuwe Japanse restaurant in het voormalige Ockenburgh. foto Willem Mieras rant in winkelcentrum De Fontey- ne moet over ongeveer drie maan den open gaan. Een sluitende verklaring voor het succes heeft Chen niet. Natuurlijk zal het feit dat in Goes en omstre ken nog geen Japanner zat een be langrijke factor zijn. „Mensen moesten naar Bergen op Zoom of Roosendaal. Iedereen praat erover dat hier nu ook een Japans restau rant zit." Verder denkt de eigenaar dat het 'all you can eat-concept' (voor een vast bedrag onbeperkt eten) klanten aanspreekt. Ook de nieuwsgierigheid naar de Japanse keuken zal voor veel mensen re den zijn om een keer bij Konichi wa te gaan eten. Nu is het aan de uitbater en zijn team om ervoor te zorgen dat de klanten blijven ko men. 'Vers' is daarbij het tover woord. Daarom heeft Chen ook niet gekozen voor een buffet. Alles gaat rechtstreeks van de keuken naar de tafel. En als het toch niet vers blijkt te zijn, bereikt het die ta fel niet eens. „Pas zag ik op een bord een stukje tonijn liggen dat niet meer glansde", vertelt Chen. „Dat hebben we niet opgediend. Ik heb de klanten om een beetje geduld gevraagd en ben als een speer naar Yerseke gereden voor een nieuw blok tonijn. De mensen vonden dat fantastisch." "Vraag naar de voorwaarden. Actie is geldig vanaf 21 t/m 30 april 2011. Exclusief bij Siebel Juweliers, Lange Delft 57 in Middelburg. Ook Siebel Juweliers Goes viert mee!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68