zeelandI 27 1 hectare 3 jaar met die 'natte' bedrijvigheid 14 i Reimerswaal wil dijkje bij Bathse Spuikanaal E Senioren fietsen naar bloeiend Wemeldinge Stine Jensen spreekt in De Koperen Tuin donderdag 21 april 2011 is nog beschikbaar voor ondernemers die zout water nodig hebben voor de bedrijfsvoering. is de wachttijd voor bedrijven die geen aantoonbare relatie met het zoute water uit de Oosterschelde hebben. ...FF beachen! WIJ zoeken voor de zomer enthousiaste vakantiekrachten voor onze verpleeg- en zorg centra en de thuiszorg bel 0118-68 40 00 ot mail naar hrm@zorgstroom.nl Zorgstroom www.zorgstroom.nl WILHELMINADORP Het Goese Ouderenwerk houdt vandaag, donderdag, de eerste van een reeks fietstochten voor senio ren. 's Zomers is er elke maand zo'n tocht. Vandaag is de start om 13.30 uur bij het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp. De tocht meet 25 kilometer en voert langs veel fruit- bloesems in de richting van We meldinge en weer terug. Iedereen van 55 jaar en ouder kan meedoen. ZONNEBRIL'OG_STERKTE in Yerseke is grond beschikbaar voor ondernemers die afhankelijk zijn van de toevoer van zout water. deel is van het gemeentelijk bedrij venterrein Olzendepolder II, maar er wel aan grenst. „Prins heeft die grond aangekocht van een particu lier, daar hebben wij niet tussen gezeten", verklaart ambtenaar Piet van Dijke. Schelpdierenbedrijf Prins Dingemanse is op die plek onder de naam Zeeland Aquacul- tuur een proefproject begonnen om binnendijkse mosselen, oes ters en tapijtschelpen te kweken en algen te laten groeien. „Dat ver loopt succesvol", laat De Vos we ten. „De resultaten zijn bemoedi gend. Het is ons gelukt algen bij min één en zelfs min twee graden te laten groeien. Die dienen als voedsel voor de schelpdieren." Handelaar in vis-, schelp- en schaaldieren en zeegroenten 'in de breedste zin van het woord' Adri Zoon heeft onlangs een halve hectare grond bij het huidige be drijf aan de Krab bijgekocht. „We gaan op zeer korte termijn uitbrei den, deze week zaten we nog bij foto Willem Mieras de architect om over het ontwerp te praten", zegt eigenaar Adri Brui- nooge. Volgend jaar wil hij de han del uitbreiden naar diepvriespro ducten, verse vis en in de toe komst ook schaal- en schelpdieren in vers zeewater. De vereiste dus om op Olzendepolder II te mogen zitten. Bruinooge: „Daarom dus." VERAF OF DICHTBIJ vanaf 115,00 MULTIFOCAAL vanaf €195,00 incl. glazen en montuur tilroeoptiek walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroer.nl GOES Stine Jensen, schrijfster van Echte Vrienden, een filosofisch boek over vriendschap in een tijd van sociale media, komt dinsdagavond 26 april in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Vanaf 19.30 uur gaat zij in op dit eigentijdse thema. Entree 7,50 euro, inclusief een drankje. Aan melden op info@koperentuin.nl door Lilian Dominicus Gratis Samsung Galaxy Ace Werkt in je voordeel rilland - De gemeenteraad van Reimerswaal wil graag een dijkje van maximaal drie meter hoog la ten aanleggen langs het Bathse Spuikanaal. „Die zou moeten ko men op de plek waar nu de weg loopt", zegt wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening). Met deze wens gaat de gemeente binnenkort naar de rijksoverheid, die de Paviljoenpolder bij Bath wil gebruiken als waterbergingsgebied van het Volkerak-Zoommeer. Deze polder zou bij extreme weersom standigheden onder water komen te liggen. Volgens kansberekenin gen gaat het om een overstroming die eens in de 1400 jaar voorkomt. Het peil in het Volkerak-Zoom meer zou dan zo'n 2,5 meter stij gen. In eerste instantie wilde de ge meenteraad, die over dit onder werp in november vorig jaar al ver gaderde, een hoge dijk langs het Bathse Spuikanaal laten aanleg gen, maar dat bleek niet haalbaar. Sinke: „Dat is veel te duur. Een dijkje is realistischer, terwijl de kans dat het water daar over heen loopt minimaal is. Mocht dat toch het geval zijn, dan kan het water nog worden opgevangen in de er achter liggende sloot." MEEST CELEZEN 1. Het campingleven is weer hip. 2. Boetes tegen overlast van honden. 3. Gratis parkeren zaterdagochtend. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67