zeeland 129 OPEN DAGEN 'Wel geld natuur Westduin' bd store Historische schepen te zien in de haven van Zierikzee Zingen tot eer van de opgestane Heer Na ouderen nu ook mbo'ers gratis in bus Gemeente wil af van hangplek onder brug Stichting Kinderen Tsjernobyl herdenkt SmHH Verkoeling Vernieuwde showroom met de nieuwste innovaties! SPETTERENDE AANBIEDINGEN! IgJLNu ook Jh overkappingen! Spankert Spankert nooit te zien langs het havenkanaal 'Toen ik er even niet was sloopten ze het hele dek' KOZIJNEN ZONWERING 1 DAKKAPELLEN donderdag 21 april 2011 S ZIERIKZEE - Zaterdag zijn histori sche schepen te bewonderen in Zierikzee. De 13 schepen liggen met de zeilen gehesen afgemeerd aan de Nieuwe Haven, bij het Luit je. Bezoekers kunnen ook een kor te rondvaart maken met de 'Betje' en de 'Zuidvliet'. Afhankelijk van de drukte zal ook een van de charter schepen korte rondvaarten maken. Het initiatief voor deze dag komt van het Platform Maritiem Varend Erfgoed. Vorig jaar tijdens Konin ginnedag in Middelburg is een der gelijke ontmoeting voor het eerst gehouden. Dat bleek een succes en daarom is besloten dit evenement ieder jaar te herhalen op verschil lende locaties. Dit jaar is Zierikzee aan de beurt. De dag begint rond 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. GOES Opnieuw wordt er op paasoch- tend, 24 april, een Paasjubel gehou den op de Grote Markt in Goes. Tijdens deze Paasjubel, die om 8.30 uur begint, zingen mensen uit ver schillende kerken in Goes en om streken tot eer van de opgestane Heer. In voorgaande jaren kwamen ongeveer honderdvijftig mensen meezingen in Goes. Als het weer tegenzit, gaat de Paas jubel, die ongeveer een uur duurt, door in de Grote Kerk. TERNEUZEN In Zeeuws-Vlaanderen moet een proef worden gehouden met gratis openbaar vervoer voor leerlingen uit het middelbaar beroeps onder wijs (mbo). Terneuzen gaat daar voor bij de provincie pleiten in op dracht van de gemeenteraad. Wet houder Co van Schaik kaart de zaak aan bij Gedeputeerde Staten. De raad ging ook akkoord met het voorzetten van de proef met gratis openbaar vervoer voor ouderen. THOLEN De gemeente Tholen wil zo snel mogelijk af van een hang- en deal- plek onder de Thoolse brug. In af wachting van een definitieve oplos sing is het weggetje dat naar die plek leidt, afgesloten met hekken. Hangjongeren en drugsdealers zor gen al lange tijd over overlast bij de brug. Ook wordt op de redelijk af gelegen locatie regelmatig afval ge dumpt. De gemeente en veel inwo ners zijn dat zat. VROUWENPOLDER De Stichting Tsjernobylkinderen Vrouwenpolder houdt dinsdag 26 april een herdenkingsplechtig heid. De Stichting wil stilstaan bij de ramp met de kerncentrale, die dag precies 25 jaar geleden. De bijeenkomst wordt gehouden bij het monument aan de Fort den Haakweg, vanaf 19.30 uur. De burge meester houdt een korte toespraak. Verder worden gedichten voorge dragen, kaarsen aangestoken en bal lonnen opgelaten. leder dorp verdient een dorpshuis reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland reacties: 1217 Schouwse ondernemers tellen niet mee zonder twitter THOLEN - Een meisje speelt met haar hond in het water aan de Oesterdam. Hoewel de lente nog geen maand oud is, leek het de afgelopen dagen wel hoogzomer in Zeeland. De temperatuur kwam gisteren ruimschoots boven de twintig graden uit. Voor veel mensen was dat reden om er eens lekker op uit te trekken. foto Willem Mieras donderdag april 2011 08.30 t/m 18 00 uur april 2011 08.30 t/m 18.00 uur zaterdag Verrassend goed, zonnig geprijsd! april 2011 09.00 t/m 17.00 uur BENT U OP ZOEK NAAR EEN LEUKE BAAN? KIJK SNEL OP ASCOZEELAND.NL President Rooseveltlaan735IM383 htëa Vlissingeni; j 0118-441 944 'j (nfo@ascózëélandwww.ascozeeland.nl v, ;:'7 Maandag t/m Vrijdag 08.30 uur t/m 18.00 uu||| Zaterdag 10.00 uur t/m 16.00 uur Sjoerd Ennenga noemde zijn eerste eigen boot Spankert. De naam is gebaseerd op 'spankeren' en het boottype Spanker met daaraan een 'Rotterdamse' T toegevoegd. Hoewel hij lid is van de Zierik- zeese watersportvereniging treft men de eerste boot van Sjoerd Ennenga, de Spanker 703, niet aan langs het Zierikzeese ha venkanaal. Sjoerd: „Mijn boot blijft nooit in het water liggen. Hij staat altijd op een trailer in een schuur aan het Eerste Weegje. Als we willen gaan varen hang ik die achter de auto en rijd naar Brou wershaven of Kortgene. Daar laten we de boot via de trailerhelling in het water zakken." Ongeveer drie a vier keer per jaar doet Sjoerd met 'Spankert' mee aan wedstrij den die door de Spankervereni- ging in Nederland worden gehou den. Hij bemant het schip dan meestal met [oris Bolle of Mark van Nieuwenhuijze uit Zierikzee. Ze moesten flink snoeien om de Spanker 835, die in een Baarnse tuin reeds vier jaar blade ren vergaarde, daar uit te krijgen. De boot, die Sjoerd Ennenga uit Zierikzee gratis kon krijgen, was tijdens een wedstrijd op het Eem- meer ondersteboven gegaan door extreem harde wind, waarna door ondeskundig wegslepen de mast was gebroken. De Zierikzeeënaar haalde de boot op en klust er nu al ruim twee jaar aan met zijn zoon Jelle, Joris Bolle en Mark van Nieu wenhuijze. Daarbij gingen ze dras tisch te werk. „Toen ik er even niet was sloopten de jongens het hele dek. Maar dat zit er inmiddels alle maal weer op. Het feit dat deze Spanker zo snel is geeft ons vleu gels. We hopen hem dit jaar klaar te hebben." door Maurits Sep VLISSINGEN - De provincie heeft wel degelijk nog geld voor de aan leg van achttien hectare natuur bij Westduin. En wil daar dus ook best voor betalen. Maar alleen ais de gemeente zelf het plan nog ziet zitten. En als die het geld ook nü wil hebben. Dit blijkt uit een brief van Gedepu teerde Staten aan de gemeente Vlissingen. „Het geld is er nog en Vlissingen kan het krijgen. Maar dan zou ik wel snel zijn, als ik Vlis singen was. Wij kunnen het ook op andere manieren en andere plekken kwijt. Het is graag of niet. En hoe het over een jaar is, weet ik niet", waarschuwt gedeputeerde Sjoerd Heijning (natuur). Vanuit de gedachte dat het Rijk sterk bezuinigt op de aanleg van nieuwe natuur en de provincie dus ook te weinig geld zou hebben voor Westduin, heeft Vlissingen de plannen voor dat gebied sterk aangepast. Alleen de twaalf hecta re verplichte natuuraanleg is opge nomen in een nieuw bestem mingsplan; de 'vrijwillige' extra aanleg van achttien hectare is daar buiten gehouden. Daar kan, als die alsnog doorgaat, een nieuw plan voor worden gemaakt, heeft de ge meenteraad onlangs besloten. De gemeenteraad was er in grote meerderheid trouwens niet rou wig om dat die extra natuur er (voorlopig) niet komt. Het werd al lemaal wat te veel natuur, naar de zin van de raad. Kom onze gehele collectie MBT'S bekijken in de winkel I of op www.bd - store.nl OUTDOOR FASHION ACTION Middelburg. Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61