SIEBEL Sjoerd droomt van een snelle Cnurf 100 korting 281 zeeland tOpeningsactie Middelburg! Horloge inruilactie Zeeuwse Schaapskudde gaat in de verkoop BOOTNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. In de klimop Lever uw oude horloge in en ontvang maximaal 100 korting'"' bij aankoop van een nieuw horloge. donderdag 21 april 2011 S Juweliers door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De 108 Suffolk schapen, die momenteel De Zeeuwse Schaapskudde vormen, gaan in de verkoop. Dat heeft het bestuur van de gelijknamige stich ting besloten. Ze worden vervangen door melk- schapen van Schapenboerderij de Schaapskooi in Heinkenszand. „We beginnen met honderd scha pen die op de dijken gaan lopen en willen uiteindelijk uitgroeien tot een kleine tweehonderd", zegt Yvonne Nijssen van de schapen boerderij. De schapenboerderij, voorheen De Zwaakse Weel, nam het be heer en de verzorging van de scha pen, inclusief het bezoekerscen trum en de kooi, per 1 april over van de stichting. „Er kwam tussentijds wat kritiek van deskundigen over de romme lige aanblik van de kudde", zegt voorzitter Jaap Gelok van de stich ting. „Door een kruising van Suf- folks met Vlamingen was het geen raszuiver ras meer. Daarnaast zou de biologische bedrijfsvoering van de schapenboerderij in het geding kunnen komen. Deze boerderij heeft een biologische label. De Suf- folks zijn geen biologische scha pen. De schapenboerderij zou het certificaat dus kwijt kunnen raken. Mede daarom hebben we besloten de 108 Suffolks'te verkopen. We willen de schapenboerderij im mers van harte de doorstart gun nen." Herder Marjan Bosgoed gaat met de nieuwe melkschapen over de dijken lopen. Voorzitter Gelok van de stichting weet nog niet wan neer afscheid wordt genomen van de 108 Suffolk schapen. door Marijke Vael Eigenlijk is klussen zijn ding niet. Sjoerd Ennenga uit Zierikzee houdt van to neel spelen, zingen, viool spelen en voetbal. Toch besteedt w:j ai ruim twee jaar veel vrije za terdagen aan renovatie van zijn Spanker 835. Een 5.75 meter lange open zeilboot van hout die Sjoerd, overwoekerd door klimop, aantrof in een tuin in Baarn. „Hij werd mij gratis aangeboden door Arjan van Ommen met wie ik in contact kwam omdat we alle bei op internet deelnamen aan de zeilrace die parallel loopt met de Volvo Oceanrace." Aanvankelijk vond Sjoerd het vervallen vaartuig aantrekkelijk als bron van onderde len voor de Spanker 703, zijn eer ste eigen boot die hij vijfjaar gele den kocht. „Dat kan ik me nu niet goed meer voorstellen," zegt hij na twee jaar klussen samen met zoon lelie, Joris Bolle en Mark van Nieu- wenhuijze. Want de 54-jarige Zierikzeeënaar is er van overtuigd dat de 835 snel ler is dan zijn eerste spanker, waar mee hij regelmatig de Greveiingen en het Veerse Meer opgaat. „Dat komt omdat ik Martin Baas tegen het lijf liep, de directeur van Ha- goort Sails, dat een dependance heeft in Zierikzee. Hij is de eerste eigenaar van de 835 en vertelde dat het een heel snel exemplaar is, gebouwd door de gebroeders Oran je, zonen van de gelijknamige aan nemer. Martin en één van de broers werden in deze boot Neder lands kampioen!" Dat is wat Sjoerd aanspreekt: va ren in een snelle, planerende zeil boot. „Ik vind het leuk om harder te gaan dan anderen en het is spec taculair omdat de boot zo snel pla neert. Het geeft een geweldige kick om het fragiele evenwicht dan in Sjoerd Ennenga is op zaterdagmiddag vaak in de loods van Joosse Jachtservice in Zierikzee, waar hij zijn Spanker 835 renoveert. foto Dirk-Jan Cjeltema stand te houden." Een ervaring die de in Bussum geboren m zeiler voor het eerst opdeed samen met zijn vader. „Hij nam me als kind mee naar de Friese meren waar we een 16 m2 huurden, een kleine, open zeilboot." Die planeerde niet. Maar dat was wel het geval met de Spanker die zijn vader kocht toen Sjoerd 17 jaar was. Hij had inmiddels goed leren zei len bij de zeeverkenners. „We woonden toen in Harderwijk en zeilden op het Wolderwied, een randmeer van het IJsselmeerBe halve met zijn vader voer Sjoerd ook met vrienden in de Spanker, die Cnurf heette toen ze hem kochten. „We vonden het een rare naam die we wilden veranderen omdat het op smurf leek. Maar we raakten er aan gewend en zelfs ge hecht vanwege de zelfspot die er uit sprak. En het bleek een toepas selijke naam, want bij het plane ren ging het roerblad trillen zodat een bromtoon ontstond omdat de boot als klankkast fungeerde. Mijn vader zei dan: 'Hij is. aan het cnur- fenV' Toen Sjoerd het huis uit ging voor een HTS studie en het ook druk kreeg door zijn verkering met Wietske Steenstra, nu zijn vrouw, ruilde zijn vader de Span ker in voor een Varuna. „Daar kon den mijn zussen beter mee over weg, maar ik vond het niks zo'n zware polyester boot." Voor Sjoerd, die na zijn huwelijk in Limburg woonde en sinds 1986 in Zierikzee, volgde een 'bootloos' tijdperk.-In 2006 realiseerde hij een lang gekoesterde droom door aankoop van de Spanker 703. „Ik wilde er wedstrijden in gaan zei len." Maar 'Spankert' bleek niet zo snel als gehoopt. Daarom droomt Sjoerd nu over de snelheid van-de 835, die hij de Cnurf wil noemen. „Als herinnering aan vroeger en omdat het niet zo'n deftige naam is." De Spanker die Sjoerd Ennenga drie jaar geleden gratis kreeg stond op een trailer in een tuin in Baarn, overwoekerd door klimop. „We moesten de tuin deels snoeien om hem er uit te krijgen. Onderweg naar Zierikzee woei een groot deel van de blanke lak er af." Vraag naar de voorwaarden. Actie is geldig vanaf 21 t/m 30 april 2011. Exclusief bij Siebel Juweliers, Lange Delft 57 in Middelburg. Ook Siebel Juweliers Goes viert mee!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60