smeedt toekomstplan zeeland i 27 Goedereede steekt geen geld in herindeling Van oude school naar historische boerderij Zestig mille voor inrichting van gymzalen Natuurinformatiepunt start nieuw seizoen Jubileumexpositie in zorgcentrum 't Opper De Meie zamelt geld in voor goed doel ...FF beachen! Natuurmonumenten zoekt 'tippers' Tulpentocht over Goeree-Overflakkee Waardevolle spullen zoeken langs vloedlijn donderdag 21 april 2011 werd gemolken. Mogge en Ockersse." Geluk bena drukt het belang van vrijwilligers voor Goemanszorg. Zonder die 60 enthousiastelingen zou het mu seum, stelt Geluk, niet kunnen be staan. „We willen er ook alles aan doen om het vrijwilligerskorps overeind te houden en als het even kan uit te breiden. Het museum trekt gemiddeld 7.000 mensen per jaar. De lat is eerder al op 10.000 bezoekers per jaar gelegd en deze koers blijft Ge luk ook varen. „Daar gaan we kei hard aan werken." foto Dirk-Jan Gjeltema In de jaren tachtig van de vorige eeuw was het museum gevestigd in een oude school. In 1993 moest het museum ver huizen. De school werd gesloopt. In juni 1996 repelde toenmalig staatssecretaris Aad Nuis het nieu we streek- en landbouwmuseum Goemanszorg open. Zaterdag 7 mei houdt de Stichting Vrienden van Goemanszorg de jaar lijkse donateursdag in en om het museum. De donateurs brengen dan onder meer een bezoek aan het melkvee bedrijf van de gebroeders De Rui ter in Brouwershaven. Goemanszorg is april en oktober dagelijks open van 12 tot 17 uur en mei-september dinsdag t/m vrij dag van 10-17 uur en zaterdag, zondag en maandag 12 tot 17 uur. door Melita Lanting GOEDEREEDE - De gemeente Goe dereede betaalt toch niet mee aan de gemeentelijke herindeling op Goeree-Overflakkee. Eerder werd bekend gemaakt dat Goedereede wel zou meebetalen aan de fusie van de vier gemeenten. De voorbe- reidingskosten voor de gemeentelij ke herindeling bedragen 500.000 euro. Middelharnis legt daarvan 180.000 euro op tafel. Oostflakkee betaalt 110.000 euro, Dirksland 90.000 euro en Goedereede stond voor 120.000 euro op de lat. Het college van B en W adviseert de raad echter dit niet te betalen. Het Z1ERIKZEE - (On-)gelijke bruggen, paarden, bokken, kegels en hoe pels. Komend najaar wordt het al lemaal vervangen of gerepareerd in gemeentelijke gymzalen. B en W trekken 60.000 euro uit voor achterstallig onderhoud. Fa brikant Schelde Sport maakt elk jaar een servicerapport voor de gymtoestellen. De gemeente heeft hier de afgelopen jaren niet veel mee gedaan, maar maakt nu een inhaalslag. Verder worden de toestelbergin gen schoongemaakt en komen er nieuwe sloten in ae gymzalen, uat laatste is nodig omdat de gemeen te niet meer weet wie in de loop der jaren een sleutel heeft gehad. Westenschouwen Het natuurinformatiepunt Westen- schouwen (parkeerplaats rotonde) opent komend weekend weer de deuren. Zaterdag staat een kluten- route op het programma. Zondag is de lentebloesem fietstocht en maandag (tweede paasdag) een skelterexpeditie. Alle tochten zijn vanaf 11.00 uur te rijden vanaf het informatiecentrum. BRUINISSE Zorgcentrum 't Opper in Bruinisse bestaat komende zaterdag 40 jaar. Ter gelegenheid hiervan is een ex positie ingericht met foto's van het zorgcentrum, oude uniformen en hulpmiddelen. De "expositie is vrij toegankelijk voor publiek en zal tot eind mei blijven hangen. ZIERIKZEE Kinderen van basisschool de Meie in Zierikzee hebben tijdens een sponsorloop 1000 euro bij elkaar gehold voor de Schouwen-Duive- landrunners. Het geld wordt door de atleten doorgegeven aan de stichting Roparun die geld inza melt om het leven van mensen met kanker draaglijk te maken. Wij zoeken voor de zomer enthousiaste vakantiekrachten voor onze verpleeg- en zorg centra en de thuiszorg bel 0118-68 40 00 of mail naar hrm@zorgstroom.nl Zo r gstroom www.zorgstroom.nl BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten is op zoek naar vrijwilligers die af en toe met een terrein informatiekar (kortweg tip) op stap willen. Deze 'tippers' staan bij publieksevenementen, na tuurgebieden of markten om pu bliek te informeren. Mensen die be langstelling hebben kunnen twee de paasdag tussen 10.00 en 12.00 uur terecht bij Slot Haamstede. MIDDELHARNIS Het Diekhuus in Middelharnis houdt tweede paasdag een dag tocht langs en over tulpen. Onder leiding van een gids gaan deelne mers op bezoek bij boeren, tulpen kunst en wordt verteld over de landbouwgeschiedenis en de histo rie van het eiland. Informatie en opgave: 0118-482400 (tussen 9-12). WESTENSCHOUWEN Onder leiding van een natuurgids kunnen kinderen (en volwasse nen) zaterdag strandjutten bij Wes tenschouwen. De gids vertelt over de zee, eb en vloed en over de spul len die te vinden zijn langs de vloedlijn. Vertrek om 13.30 uur van af de excursieschuur Staatsbosbe heer in Westenschouwen. is zeer waarschijnlijk dat de raad dit voorstel overneemt, want Goedereede is verklaard tegenstan der van herindeling, de gemeente pleit hartstochtelijk voor behoud van zelfstandigheid. Het besluit van de provincie Zuid-Holland om de vier gemeenten op Goe ree-Overflakkee samen te voegen ligt inmiddels voor goedkeuring bij minister Donner. De minister wacht echter met een besluit tot de Tweede Kamer zich heeft uitge sproken over drie andere herinde lingen. Goedereede heeft een ge sprek met de minister aangevraagd om nogmaals te pleiten voor zelf standigheid. VERAF OF DICHTBIJ ACTIE vanaf tilroeoptiek walst'raat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl MULTIFOCAAL *1 vanaf 195,00 incl. glazen en montuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59