Zeeland PZCU Conflict starterswoningen bijgelegd t'ii 11 SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 31 HUISVESTING Zeeuwland betaalt meer voor grond en draagt kosten gemeente Stoken vuur in natuur verboden M 'J-- *1* mm* Bieb Souburg I h \W A m sIsSS MIDDELBURG almanak Toverwoord Kinderen leren koe melken in Museum Goemanszorg I Donderdag 21 april 2011 Betere promotie duiken in Zeeland levert geld op Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Gemeente en woningbouwvereniging Zeeuw land hebben hun conflict over de bouw van zestien starterswonin gen in Burgh-Haamstede bijge legd. Initiatiefnemer Theo Gref- kens is er blij mee, maar zal pas echt tevreden zijn als de huizen er staan. „Er zijn momenten geweest dat ik lopend in het dorp een zonnebril wilde opzetten om vragen over de woningen te ontwijken", zegt Gref- kens. „Het project heeft vastgeze ten op de grondprijs, op de bouw mogelijkheden en op de locatie. Maar de aanhouder wint geluk kig." In de binnenkort te ondertekenen overeenkomst betaalt Zeeuwland een 'marktconforme' prijs voor de grond. Aanvankelijk hield Zeeuw- land.vast aan de prijs uit 2005, te weten 20.000 euro per woning. Zeeuwland betaalt nu meer, hoe veel meer wordt niet bekend ge maakt. Verder is afgesproken dat Zeeuwland de sloopkosten van de schooldependance (30.000 euro) betaalt, alsmede de uren die ge meenteambtenaren aan het pro ject hebben gewerkt. Dat is nog eens 60.000 euro. Het conflict ontstond toen toen malig wethouder Wijnand Ren den in 2009 besloot dat het project geen gemeenschapsgeld mocht kosten. „En dat doet het nu niet", bevestigt Gertjan Benou, hoofd van de gemeentelijke afdeling Ruimte 8c Milieu. Ook Zeeuwland- directeur Antoine de Ceuster zegt dat het project voor hem 'kosten dekkend' is. Toch worden het geen dure hui zen, legt Grefkens uit. „Ik denk dat we ergens rond de 150- tot 155.000 euro uitkomen. Dat is dan wel met de koopgarantregeling van Zeeuw land. En verder is het idee om ze als casco met verschillende afwerk- opties aan te bieden. Kopers kun nen dan zelf bepalen hoeveel werk ze zelf in het huis willen steken." Grefkens zegt tot op heden 35 kan didaten te hebben voor de koop huizen, die via een combinatie van loting en volgorde van inschrij ving aan de man worden gebracht. Het bouwplan voor starters in Burgh-Haamstede is een burgerini tiatief uit 2005, dat de naam Bieb (Bouwen In Eigen Beheer) kreeg. De zestien, in blokjes van vier ge bouwde, huizen aan de Bern- hardstraat moeten in de tweede helft van 2013 worden opgeleverd. BURGH-HAAMSTEDE - De aanhoudende droog te zorgt voor brandgevaar in de natuurgebie den in de Westhoek. Daarom heeft de gemeente Schouwen-Duive- land met onmiddellijke ingang een verbod op open vuur uitgevaardigd. Het verbod geldt voor de Boswachterij, de duinen en de overi ge natuurgebieden in het westelijk deel van Schouwen-Duiveland. Ook reeds afgegeven ontheffingen voor het stoken van vuur zijn in getrokken. Dat de natuur droog is, is ook goed te zien op de akkers. Deze boer heeft OOST-SOUBURG - Ouderenbond An- bo verzet zich tegen sluiting van de bibliotheek in Oost-Souburg. De veertig leden stellen in een brief aan college en raad dat de bi bliotheek 'een belangrijke basis voorziening is, die we graag in stand houden om de boeken te kunnen inzien in een prettige om geving. De bieb ligt centraal in het dorp, deskundig advies is aanwe zig en Souburg is groot genoeg om zo'n gebouw te hebben.' De Anbo hoopt dat de gemeente 'dit slechte plan snel in de prullenbak gooit'. OPEN HUIS vrijdag 22 april tussen 15.00 uur en 17.00 uur. SCHULTING Beddewijkstraat 17-21 S leuke woonstudio's in het centrum. Woonoppervlakten van ca. 40 m2 tot ca. 60 m2. Prijzen vanaf 105.000,- v.o.n. www.schulting-partners.nl een grote stofwolk achter zijn trekker terwijl hij bezig is het land te bewerken. Uit de weers verwachting blijkt dat het ook de komende dagen droog zal blijven, foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Die Middelburgse kinderen waren goed opgevoed. Ze spraken altijd netjes met twee woorden en gebruikten 'alsjeblieft' en 'dankjewel' als ze ergens om vroe gen of voor bedankten. Hun moeder was er trots op dat haar strategie met het 'toverwoord' zijn vruchten had afgeworpen. Wanneer een gezinslid geen alsje blieft zei als diegene vroeg om iets te doen, riep zij: toverwoord! De kinderen waren het na al die ja ren gewend en vonden het ook een sport om elkaar op te voeden. De man des huizes was echter niet op de hoogte van de strategie met het toverwoord. Toen hij tijdens het ontbijt nietsver moedend om depot pindakaas vroeg en geen alsjeblieft zei, riepen alle ge zinsleden in koor. 'Eerst het tover woord.' Waarop hij onwetend zei: 'Hokus pokus?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57