sport 137 IN 2013 ZK turnen en Techcare HZ-studenten aan de start Turncup in Vlissingen FAMILIELOOP Evenement als studiemateriaal familieloop 2011 Estafette valt in de smaak bij mountainbikers DE HELFT Rij de nieuwe Hyundai Ï30 voor ^7 947 50 EN DE HELFT 2 Jaar 0% rente. uk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken Cl 20*1 Verwacht meer. donderdag 21 april 2011 door Koen de Vries door Esther Minnaard VLISSINGEN - In sporthal Baskens- burg in Vlissingen wordt komend weekeinde volop geturnd. Het Zeeuws kampioenschap is zater dag. Op tweede paasdag strijden de gymnnasten hier ook tegen el kaar, dit keer om de Techcare Turncup 2011. Beide sportevene menten beginnen om 8.45 uur. Het Zeeuws kampioenschap is een initiatief van Turnschool Zeeland in samenwerking met district zuid van de turnbond KNGU. Vorig jaar, toen de titelstrijd in Zierikzee werd gehouden, was het deelne mersaantal hoog. Ook zaterdag zul len weer veel gymnasten uit de vierde divisie tot en met de eredivi sie meedoen in de strijd om de Zeeuwse titels. Er zijn twee wed- strijdrondes op balk, sprong, vloer en brug. De eerste is van 8.45 tot 12.30, de tweede van 12.45 tot 17.00 uur. Op het hoogste niveau bij de jeugd doet Diona van Herwijnen mee. Grote namen bij de junioren zijn onder anderen Wendy en Kelly Goedegebure. Zij komen allen uit voor Turnschool Zeeland. Zij zullen twee dagen later ook een gooi doen naar de Techcare Turncup. Dat toernooi wordt ook gehouden door Turnschool Zee land. Verenigingen uit heel Neder land komen op die wedstrijd af. Verdeeld over drie rondes zal er de hele dag op verschillende niveaus en in meerdere categorieën ge turnd worden. De rondes begin nen om 8.45 uur, 13.15 uur en 17.15 uur. MIDDELBURG - Als alles goed gaat, staan op 18 juni vijftig studenten van de HZ aan de start van de PZC Familieloop. Ze gaan het nut tige met het aangename vereni ging. Het zijn studenten van de Sport en Bewegings Educatie (SBE), een nieuwe studierichting op HBO-ni- veau aan de Hogeschool Zeeland. De opleiding speelt in op politie ke, maatschappelijke en medische ontwikkelingen waarin sport en bewegen steeds belangrijker wor den. In de vierjarige opleiding die dit studiejaar met zeventig studen ten is gestart, kun je twee afstu deerrichtingen kiezen: SportSc Health en RecreatieScOutdoor. Met behulp van onder meer de Fa milieloop wordt allerlei studiema teriaal aangeboord. Om te beginnen schaven de stu- denten aan hun eigen vaardigheid. Ze zijn sinds januari aan het trai nen voor de tien kilometer van de Familieloop. „Om hun conditie te verbeteren, maar ook om hen te la ten ervaren wat duursport is. En ze kunnen ook kennismaken met verschillende trainingsvormen, zo als intensieve en extensieve duurlo- pen", vertelt Walter Houtzager, do cent aan de HZ. Op 18 juni, de dag van de Familieloop, kunnen ze ook ervaren hoe het eraan toe gaat bij zo'n evenement. Later in de opleiding wil Houtza ger zijn studenten allerlei onder zoeken laten doen die aansluiten bij sportevenementen in Zeeland. Hij denkt naast de Familieloop aan onder meer de Ride for the Roses en de Kustmarathon. Je zou bijvoorbeeld een link kunnen leg gen tussen deze populaire evene menten en maatschappelijke ont wikkelingen als gezonde werkne mers in bedrijven en leefstijl-inter ventie. De prestatie staat niet voorop bij de HZ'ers die op aan de start ko- PZC Familieloop men. Houtzager, in zijn jeugd geen onverdienstelijk atleet: „We hebben niet de doelstelling om met prijzen naar huis te gaan. Meer dan de helft van de studen ten zal geen enkele moeite hebben en loopt zelfs leuke tijden. Maar er zijn er ook die niet aan duursport doen. Zij moeten echt aan de bak." .Datum: zaterdag 18 juni. Start en finish: Arsenaal Vlissingen. Afstanden: 3, 10 en 21,1 km. Start 3 km om 10.30 uur, start 10 en 21,1 km om 11.15 uur. Inschrijven kan via de PZC-website: www.pzc.nl/familieloop Kosten: 3 km 4 euro; 10 km 6 euro, 21,1 km 8 euro. Maximumaantal deelnemers: 1500 Bedrijvenloop: Aparte inschrijving, onderdeel 10 km. Teams van vijf, waarvan de snelste vier meetellen voor klassement. Teamleden worden ook opgeno men in het gewone klassement. door Wim de Vos BURGH-HAAMSTEDE - De voorgaan de edities waren volgens X-treme een 'daverend succes'. Vandaar dat de Zeeuwse mountainbikevereni ging zaterdag opnieuw uitpakt met een vier uur durende MTB-estafet- te. „Vorig jaar waren er ruim zestig deelnemende duo's. Dat betekende dat we ver over de honderd rijders gingen", vertelt intiatiefnemer Ne- hemia Paardekooper uit Oostkapel- le. „Dat geeft aan dat een dergelijk evenement leeft bij MTB'ers." Om het voor iedereen interessant te maken, zijn er verschillende cate gorieën: jeugd tot en met zestien jaar, gemengde teams (één man, één vrouw), mannen vanaf zeven tien jaar en vrouwen vanaf zeven tien jaar. Paardekooper: „Het is ze ker niet alleen voor de mensen die mountainbiken als sport beoefe nen, ook recreatieve rijders mogen meedoen. De enige vereisten zijn een goede mountainbike en een helm." De start is zaterdag om 12.00 uur op het Patrick Tolhoek-mountain- bikeparkoers in de boswachterij van Westerschouwen. Aankoopprijs Aanbetaling/ inruil (50%) Kredietlimiet Tcrmi|nbedrag pet maand Effectieve rente op jaarbasis Looptijd In maanden Krediet- vergoeding Totale prijs van het krediet Hyundai i30CW €15.245,00 7.622.50 7.622,50 €0,00 0.0% 24 €0,00 €7 622,50 Na 2 jaar kunt u gebruik maken van het doorlopend krediet met een effectief rentepercentage van 5.9% (op basis van de huidige rentestand). Voor do voorwaardon verwijzen wij prijzen zijn incOBTW en BPM en cxd. kosten rijklaar maken, laktooslag en verwijderingsbijdrage Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaarduitvoonng Dit aanbod betreft een uitgestelde betaling en dooilopend krediet van Hyundai Financial Services. Hyundai Financial Services bemiddelt in financiering van Alpha Credit Nederland (Vergunningnmmer 12012518) Toesling en registratie bij het BKR te Hel Prijs- en rcntewijzigingen voorbehouden. Prospectus verkrijgbaar via www.hyundai.nl. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,4 - 6,9 (1/100 km) 22,7 - 14,5 (km/l); C02 - emissie: 115 - gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. TERNEUZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V., INDUSTRIEWEG 37, TEL. 0115-681200. Gunocmde prijzen zijn incl. BTW en BPM en excl. kosten rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage Afgebeelde modellen kunnen alwijken van standaarduiivoering. Afgebeelde Hyundai i30 CW heelt een meerprijs. Energielabel en wegenbelastingvrijstelling is afhankelijk van de verkrijgbare uitvoering. Actie is alleen geldig op de Hyundai MO. Hyundai i20, Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl opties, accessoires en overige kosten. Betaling 2e held uiterlijk 2 jaar na registratiedatum. Geldl niet op actiemodollon Voor do voorwaarden verwijzen wij naar de brochure Druk- en zetlouten voorbehouden. Actie geldig met datum koopovereenkomst vanaf 15 april 2011 met een uiterste registratiedatum van 30 juni 2011 Vraag uw dealer naar de voorwaarden 162 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn THinKinG. - I nEW HYUriDRI POSSIBILITIES. NU £mm f en betaalde rest rentevrij over 2 jaaf. www.hyiindai.nl JAAR DRIEDUBBELE GARANTIE Er over praten is één. Doen is twee. Laten we beginnen met twee. Betaal vandaag 50% van je nieuwe Hyundai i30. Vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende. De andere 50% volgt over twee jaar; rentevrij. De garantie loopt maar liefst vijf jaar door. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Genoeg gepraat. Waarom nog langer aarzelen. Maak jezelf blij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55