Wim Hendriks Trofee maakt weer deel uit van clubcompetitie sport35 Zierikzee stemt in met fusie Van der Meet geeft op met schouderblessure Bottles/De Parel klopt 't Tapperijke Litmanen (40) heeft weer een nieuwe club Het Ravijn verliest en loopt LEN Trophy mis Zeeuwse deelname Dochter van Berlusconi krijgt bestuursfunctie bij AC Milan Wim Hendriks Trofee mm® donderdag 21 april 2011 TESSENDERLO Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft giste ren moeten opgeven tijdens de tweede ronde van het 25.000 dollar- toernooi in het Tessenderlo. Bij de twintigjarige Bevelandse speelde haar schouderblessure weer op in het duel met landgenote Kiki Ber- tens. Die leidde op dat moment 6-4 en 3-2. SAS VAN GENT De driebanders van Bottles/De Pa rel wonnen in eigen huis met 6-2 van degradatiekandidaat 't Tapperij ke. John Bakker, moest de partij op een paar puntjes prijsgeven maar zijn teamgenoten compenseerden dat verlies ruimschoots, al was de zege van Tony Dobbelaere wel be nauwd. Christiaan de Mil speelde weer een voortreffelijke partij met 0.945 gemiddeld en Theo Platjouw had ook weinig moeite met zijn op ponent. HELSINKI Jari Litmanen weet niet van ophou den. De veertigjarige middenvelder uit Finland heeft in HJK Helsinki weer een nieuwe werkgever gevon den. Litmanen zette gisteren zijn handtekening onder een contract voor een jaar bij de Finse topclub. Litmanen is 137-voudig internatio nal en speelde eerder bij onder meer Ajax, Barcelona en Liverpool. CAMOGLI De waterpolosters van Fysius Het Ravijn hebben gisteren toch nog naast de LEN Trophy gegrepen. De ploeg uit Nijverdal won twee we ken geleden nog overtuigend van het Italiaanse Rapallo Nuoto (12-5), maar in het uitduel kwa men de vrouwen van coach Mar cel ter Bals er niet aan te pas. Het werd 12-3 (2-1 4-1 5-0 1-1) voor de thuisploeg. zierikzee - De leden van voetbal vereniging Zierikzee hebben zich gisteravond uitgesproken voor een fusie met Mevo. Tijdens een buitengewone alge mene ledenvergadering stemde een overgrote meerderheid (92 pro cent van de 191 aanwezigen) voor een samengaan. Er was een tweederde meerderheid nodig om met de fusie te kunnen instem men. Fusiepartner Mevo houdt van avond een soortgelijke vergade ring. Als ook daar het licht op groen wordt gezet, fuseren beide clubs met ingang van het nieuwe voetbalseizoen. Dat gebeurt dan onder de naam sv MZC'11, het geen staat voor Mevo Zierikzee Combinatie. door René van Stee KOEWACHT - Secretaris Ludwig Kou ijzer van het organisatiecomité van de Wim Hendriks Trofee trekt ab soluut geen lange neus naar de KN- WU. Maar dat de wielerunie op haar schreden is teruggekeerd, doet hem duidelijk goed. De Zeeuws-Vlaamse wielerklassieker maakt weer deel uit van de club competitie, nadat de koers hiervoor enige jaren was uitgesloten. Het ver bod vanuit de KNWU om ploegen uit het buitenland mee te laten doen was daarvan de oorzaak. „Uiteindelijk is men toch tot het in zicht gekomen dat de deelname van teams buitenom de clubcompe titie tot betere en spannendere wed strijden leidt. Doordat veelal min der bekende teams nu meerijden, maakt alles toch iets minder voor spelbaar. En dat is goed voor de koers, het publiek en onszelf als or ganisatoren", vertelt Kouijzer. Hij voegt er aan toe dat de Wim Hen driks Trofee het als vrije koers ook wel had gered. „We kregen toch al tijd al een mooi deelnemersveld aan de start. Met heel veel Belgen. Niettemin zijn we tevreden dat we opnieuw deel uitmaken van de clubcompetitie, die daardoor weer wat meer body heeft gekregen." Aangezien de clubcompetitie als uit gangspunt hanteert dat er een zo competitief mogelijk deelnemers veld aan de start dient te verschij nen, boet de Wim Hendriks Trofee iets aan kwaliteit in. Kouijzer: „Con tinentale ploegen en de zogenaam de lse-teams voor topamateurs, zeg maar halve profs, krijgen we daar door niet aan het vertrek. Dat is ook wel terecht, want anders krijg je een ongelijkwaardige strijd. Club- competitierenners zijn veelal jon gens die er een baan naast hebben of volop studeren en daardoor min der trainingsmogelijkheden heb ben. Die groep moet je ook de gele genheid bieden om grote wedstrij den te kunnen winnen." De Wim Hendriks Trofee begint za terdag traditiegetrouw met de nieu- welingenkoers. Naast Nederlanders staan ook Belgen, de Engelse selec tie en teams uit Noordrijn-Westfa- len aan de start. De dik 290 renners rijden vanuit Sint-Gillis-Waas rich ting Koewacht, waar nog drie plaat selijke rondes volgen. In hun rit over ruim 76 kilometer moeten zij ruim zes kilometer kasseien, het handelsmerk bij uitstek van de Wim Hendriks Trofee, zien te trot seren. De eliterenners/beloften (dik 170 coureurs) beginnen zondag aan hun wedstrijd over 265 kilometer. Zij rijden de koers volledig op Zeeuws-Vlaams grondgebied, om dat in de oorspronkelijke startplaats Sint-Gillis-Waas in verband met Pa sen geen startlocatie voorhanden was. „Spijtig, maar het is niet an ders. Er waren ook geen uitwijkmo gelijkheden. Zo was de koers een week later verrijden in verband met de Meikermis in Koewacht bij voorbeeld geen optie", aldus Kouij zer. Het peloton rijdt eerst drie grote Elite/beloften (voorlopig): Alex Gresnigt, Ferdinand Boogaard, Ru ben Tissink, Joeri Kasper, Mathijs Buzeijn, Michel Jumelet (Middel kamp), Brian van Goethem (Dom- melstreek), Jacob Wijnstra (De Mol), Roy Gijzel (Denderstreek La- biekes, B), Thomas Polak (Schijn- del). Nieuwelingen (voorlopig): Jordy Geijsels (Team Cata Bikes, B), Jordy van Poecke (Willebrord Wil Voor uit), Davy Gunst, Guido de Neve, Bart-Jan de Vink, Frank Vermue, Jes se Raas, Tim Janssen (Middelkamp). omlopen rond Axel en Koewacht Daarna volgen vijf plaatselijke ron des in Koewacht. In totaal krijgen ze zo'n acht kilometer kasseien voor hun kiezen: drie keer op de Plattedijk bij Axel en in Bonte Koe en de Waterhuisstraat bij Koe wacht. MILAAN - Het bestuur van AC Milan, koploper in de Serie A, heeft er een opvallende ver schijning bij. Barbara Berlusconi, de dochter van de Italiaanse pre mier Silvio Berlusconi, maakt sinds gisteren deel uit van het be stuur. De 26-jarige schone werd de afge lopen maanden ingewerkt binnen de organisatie en was als vriendin van aanvaller Alexandre Pato toch al nauw betrokken bij de 'Rosso- neri'. Volgens vicevoorzitter Adriano Galliani moet de benoeming van Barbara Berlusconi worden gezien als een teken van verbondenheid tussen de voetbalclub en de fami lie van Silvio Berlusconi, eigenaar en voorzitter van AC Milan. Een broer van de Italiaanse premier maakt ook deel uit van het be stuur van de Milanese topclub. Koewacht Kijkuit Stekene Kemzeke Koewacht Klein-Sinaai Sint-Niklaas Rolant Quist, Donja Odijk foto Peter Nicolai zaterdag 23 en zondag 24 april zaterdag 23 april Nieuwelingen 13.00 uur vertrek Sint-Gillis-Waas (Stationsstraat) 14.50 uur verwachte aankomst Koewacht (Eikenlaan) Jeugd (start en finish Eikenlaan Koewacht) 15.15 uur categorie 5 (zes rondes van 3 kilometer) 16.00 uur categorie 6 (acht rondes van 3 kilometer) 16.45 uur categorie 7 (tien rondes van 3 kilometer) Elite, Koewacht - Koewacht (165 km) De renners rijden eerst een ronde Koewacht-Koewacht, vervolgens twee rondes rond Axel en daarna vijf rondes ten westen van Koewacht. één ronde twee rondes zondag 24 april Elite 13.00 uur vertrek Koewacht (Eikenlaan) i 16.40 uur aankomst Koewacht (Eikenlaan) Kinderen (start en finish Eikenlaan Koewacht) na 13.00 uur Dikke banden wedstrijd na vertrek Elite vijf rondes Nieuwelingen, Sint-Gillis-Waas - Koewacht (76 km) NEDERLAND Schapenbout Drieschouwen Kruisstraat Sint-Pauwels BELGIE Moerbeke BELGIE Zuiddorpe NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53