Arrow Cycling Team timmert aan de weg 341 sport Axelse voetbalclubs zetten volgende stap richting fusie Clinqe In bijna elke kern wonen (oud-)spor- Kris-kras door Zeeuws-Vlaanderen wor- ters, bestuurders, trainers of vrijwilligers den zij in de schijnwerper gezet. Van die een verhaal waard zijn. In de rubriek daag in deel 46: Arrow Cycling Team. donderdag 21 april 2011 Z WSyg%5SR&8!BS>. door René van Stee CLINGE - Het Arrow Cycling Team uit Clinge is in amper vier jaar tijd van een toerclub uitgegroeid tot een wielervereniging van beteke nis. Hoewel de Belgische voorzitter Gunther Adriaens en secretaris Willem Schut de lat meteen hoog legden, hadden zij niet verwacht dat er in zo'n korte tijd een club met 68 leden - inclusief zestien wedstrijdrenners, vijf vrouwen en een aantal jeugdrenners - zou rond rijden. „We hadden er natuurlijk wel stie kem op gehoopt. Maar of je het kunt waarmaken, is een tweede. In de praktijk blijkt nu dat je met een groep zeer gedreven mensen een aardig eindje komt", zegt wielerfa naat Schut, via Arrow Caravan Ser vice hoofdsponsor van de vereni ging én vader van juniorrenner El- roy Schut. Ook de factor geluk speelt een rol bij het succes van Arrow Cycling, denkt lid [irnmy de Bruijn. De voormalige belofte is tegenwoordig als vrije renner actief bij de ama teurs A. „Hoewel het aantal wiel renners in Zeeuws-Vlaanderen niet al te dik is gezaaid, is het toer fietsen wel heel populair. Die popu lariteit lijkt ook steeds groter te worden. Arrow is er op het juiste moment ingesprongen", vertelt de renner uit Sint-Jansteen. De Bruijn is vooral weer gaan wed- strijdfietsen omdat de sfeer en de organisatie bij het Arrow Cycling Team hem goed bevielen. „Het was dus niet een geheel vrijblij vend verhaal. Bovendien was er de ambitie om in koersen van de di verse vrije bonden én de KNWU te gaan rijden. Dat trok me wel." Ook Jordy Leenknecht (webmaster van de dub) en Ismaen Segers ma ken deel uit van het wedstrijdpelo- Een aantal fanatieke leden van Arrow Cycling Team. Vlnr Willem Schut, Ismaen Segers, Rowdy Reunis, Jimmy de Bruijn, Jordy Leenknecht en Gunther Adriaens. foto Mark Neelemans ton. Net als De Bruijn roemen zij de kameraadschappelijke sfeer bij het Arrow Cycling Team. Beide Hulstenaren, respectievelijk 32 en 31 jaar, koersen nog maar enkele ja ren. Ze ervaren het echter alsof het nooit anders is geweest. Leen knecht: „Ik voetbalde altijd en kocht twee jaar geleden voor de lol een koersfiets. Sindsdien ben ik he lemaal los. Vorig jaar reed ik zeven tig koersen." Segers reed altijd met good-old Eric Vereecken, tegenwoordig als tweede ploegleider en verzorger aan Arrow Cycling verbonden, naar het werk in Terneuzen. „Eric zei vaak: 'je hebt talent. Daar moet je meer mee doen.' Zodoende ben ik gaan koersen. Simpel, maar echt waar." Aangezien de Oost-Zeeuws-Vlaam- se grensstreek in belangrijke mate is aangewezen op België, is de Vlaamse invloed in het Arrow Cy cling Team groot. De dub is aange sloten bij de Belgische wielertoeris- tenbond VWB. De toerclub van de vereniging rijdt veel toerritten over de grens. De wedstrijdploeg is bijna overal van de partij. Niet al leen in Vlaanderen, maar ook in Zeeland en Brabant. Binnenkort staan onder meer de Ronde van Brabant en de TMZ-klassiekers De Ronde van Noord-Beveland en de Zeeland Classic op het program ma. Maar ook aan KNWU-wed- strijden in Axel, Zuiddorpe of Sint-Jansteen doen de Arrow-ren- ners mee. En dan zijn er uiteraard de wed strijden die de club zelf organi seert, waaronder de Ronde van Hulst, de klassieker in Hengstdijk en de semi-klassieker in De Klinge. Dit jaar wordt ook een tijdrit langs de Westerscheldedijk vanuit Perk- polder aan het programma toege voegd. Willem Schut: „Ook op dat vlak zitten we niet stil. Zo zouden we ook graag nog een koers in West Zeeuws-Vlaanderen willen houden. We zijn echt van alle markten thuis." Arrow heeft er ook de materialen voor. Zoals een finishboog, een ju rywagen, een geluidsinstallatie en een podium. Voor de wedstrijdren ners staat er busje ter beschikking om naar de koers te rijden. In het nog prille seizoen heeft Ar row reeds elf zeges binnengehaald. Tien daarvan staan op naam van de Belgische veteraan Patrick van Renterghem. Vorig seizoen bleef de teller steken op zeven. Gunther Adriaens: „Het marcheert als een trein. Maar we rekenen toch nog op meer. Zoals meer zeges of ere plaatsen bij de wedstrijdrenners." Een andere ambitie is om goed te presteren op het WK voor vrije renners begin augustus in Hoofd plaat. Vorig jaar reed Jimmy de Bruijn tijdens de mondiale titel strijd in de buurt van Luik naar de vijfde plaats. „Dus wie weet wat er in Hoofdplaat allemaal kan gebeu ren." De koek is daarmee nog niet op. Schut, die naar eigen zeggen met de jaren fanatieker wordt, zou ook graag meer jeugdrenners binnenha len. Vanwege de aanwas van onder op, maar ook om het jeugdwielren- nen in de streek te stimuleren. De achtjarige Rowdy Reunis uit Hulst is één van de grote talenten van het Arrow Cycling Team. Hij won deze winter de Zeeuwse ATB-com- petitie in zijn leeftijdsklasse. Schut: „Van zo'n ventje kan ik echt genie ten. Prachtig gewoonweg." r;K-, door Barry van der Hooft AXEL - De voetbalclubs Axel en AZW zetten deze week de volgen de stappen richting een succesvol le fusie. Met ingang van het sei zoen 2012-2013 moeten de twee verenigingen samensmelten tot één van de grootste clubs in Zeeuws-Vlaanderen. Gisteravond werden in cultureel centrum De Halle dë plannen voor de nieuw te realiseren accommodatie aan de le den, vrijwilligers en sponsors van beide verenigingen gepresenteerd. De aanvraag vo'or het nieuwe on derkomen wordt vandaag inge diend bij de gemeente Terneuzen. Het idee is om, tot het complex ge realiseerd is, gebruik te blijven ma ken van de velden van zowel Axel als AZW. In het seizoen 2008- 2009 gingen de twee buren al een volledige samenwerking aan. De jeugdafdelingen werden samenge voegd en spelen sindsdien competi tie onder de naam JVAB (Jeugd Voetbal Axel Breed). Met de fiisie, die pas na de viering van het honderdjarig bestaan van W Axel (derde week juni) defini tief vorm moet krijgen, willen de initiatiefnemers de toekomst van het voetbal in Axel op zowel presta- tief als recreatief niveau veiligstel len. Aan zowel de Boslaan als de Sportlaan is iedereen er inmiddels van overtuigd dat beide verenigin gen zonder een fusie binnen vijf jaar nauwelijks nog bestaansrecht hebben. Dit als gevolg van de te rugloop in het aantal spelende se niorleden, de afnemende inkom sten, een afnemend eigen vermo gen en de stijgende exploitatiekos ten. Het streven is om de nieuw te vor men vereniging, waarvan de naam nog onbekend is, in het seizoen 2012-2013 in de competitie van start te laten gaan. Duidelijk is wel al dat er prestatief op zaterdag ge speeld gaat worden. Voor de leden blijft er wel een mogelijkheid op zondag tot een bepaald niveau re creatief te voetballen. De nieuwe dub krijgt, met het hui dige aantal spelende leden, zes se niorenelftallen, één vrouwenteam, één G-elftal en zestien jeugdteams, plus mini's. Daarnaast zijn er onge veer tweehonderd niet spelende le den. Met deze aantallen zal in Axel één van de grootste voetbalvereni gingen in Zeeuws-Vlaanderen ont staan. Eind juni zal een eerste stemming onder de leden van beide clubs ge houden worden. Daaruit moet blij ken of de geformeerde fusiecom missie vorm kan geven aan de nieuwe vereniging. l^mCEN BILJART Driebanden. Tweede divisie. Team Rasen- berg-'s Lands Welvaren 1 2-6: Hans Frijters - Luc Peeters 40-36, 47; Michel Christiaanen - Ronny van Geyt 36-40, 53; Charles Mekes - Ri- nus Pankow 18-35,40; Hans Snijders - Jaap Ha- meling 29-35, 38. Driebanden. Derde divisie. Bottles/De Parel- 't Tapperijke 6-2: Christiaan de Mil - Edwin Adriaanse 35-20, 37; Tony Dobbelaere - Johan van Ginneken 35-33, 77; Theo Platjouw - Cees Broos 30-20, 50; John Bakker - Lou Brooijmans 27-30, 66. Driebanden. Vierde divisie. Wellse Vaert 3 - De Heerenstraat 2-6: Jan Versprille - André Ka- relse 19-30, 56; Ryan de Heer - Jan Westdorp 18-25, 49; Ruud Koolhoven - Alfred v.d. Dries 24-25, 68; Florence van Yperen - Rinus Rijk 20-18, 68. Driebanden. Vierde divisie, 's Lands Welva ren 2 - 's Lands Welvaren 3 6-2: Nico Peet ers- André Schouwenaar 30-23, 70; Piet van Es sen - Sylvia Eckel 25-18, 44; Kees Verbeek - Wim Walraven 17-25, 51; Peter Raas - Rinus Verbeek 20-19, 42. Driebanden. Gust Boonen toernooi. Kwartfi nales. Gerrit van Garsel - Iman Wesdorp 3-2; Willy Verbeek - Joop de Fouw 3-1; Frans Cob- ben - Johan Geldof 3-0; Piet de Wit - Nico van de Graaf 3-0. Driebanden. Teamcompetitie. B1. WBV-LBV 28-32; LBV-WBV 25-29. Eindstand 57-57. WBC naar gewestelijk kampioenschap op basis van percenten, 91.7-87.3. TENNIS Barcelona (Spa). Mannen. Eerste ronde: Nadal (Spa/1) - Gimeno-Traver (Spa) 6-1 6-1, Gasquet (Fra/9) - Kavcic (Slv) 6-3 4-6 6-2, Lopez (Spa) - Garcia-Lopez (Spa/12) 6-7 (2) 6-3 6-4, Melzer (Oos) - Mar cel Granollers (Spa) 6-1 6-3, Davidenko (Rus) - Roger-Vasselin (Fra) 6-2 7-6 (11Dodig (Kro)- Söderling (Zwe/3) 6-2 6-4. Stuttgart (Dui). Vrouwen. Eerste ronde: Stosur (Aus/5) - Hantuchova (Slw) 6-4 2-6 6-4, Usicki (Dui) - Li Na (Chn/6) 6-4 7-5, Wozniacki (Den/1) - Kucova (Slw) 6-1 6-2. Fes (Mar). Vrouwen. Tweede ronde: Lalami (Mar) - Rezai (Fra/1) 2-6 7-6 (5) 6-4, Flipkens (Bel) - Daniilidou (Gri) 6-4 7-5. WIELRENNEN Hoei. Waalse Pijl. 1. Gilbert (Bel) 201 km in 4.54.57, 2. Rodriguez (Spa) 0.03, 3. Samuel Sanchez (Spa) 0.05, 4. Vinokoerov (Kaz) 0.06, 5. Anton (Spa), 6. Vanendert (Bel), 7. Frank Schléck (Lux), 8. Moreno (Spa) 0.09, 9. Le Me- vel (Fra) 0.12, 10. Martens (Dui), 11Contador (Spa) 0.15, 14. Gesink 0.20, 28. Ruijgh 0.28, 33. Poels 0.36, 34. Ten Dam, 38. De Maar, 41. Slagter 0.49, 48. Hoogerland 0.54, 54. Mollèma 1.04, 69. Ligthart 1.24, 78. Tankink 1.42, 79. En gels, 97. Bellemakers 4.17,123. Weening 6.26. Ledro Bezzecca. Ronde van Trentino. Tweede etappe, Dro-Ledro Bezzecca: 1 Voeckler (Fra) 184 km in 4.47.51, 2. Scarponi (Ita), 3. Niemiec (Pol) 0.25, 4. Morabito (Zwi), 5. Baliani (Ita), 6. Tiralongo (Ita). Algemeen klassement: 1. Scarponi 5.03.36, 2. Machado (Por) 0.12, 3. Nibali (Ita) 0.14, 4. Ascani (Ita) 0.15, 5. Voeckler 0.19, 6. Morabito 0.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52