schaduw sport 133 Boete voor Villarreal, Iniesta vrijgesproken Toivonen wil iets terugdoen voor PSV Barredo na val onzeker voor L-B-L RBC Roosendaal wil in eredivisie vrouwen Seedorf wordt in Rome geridderd Kraay jr. verlaat Lienden na zeven jaar Neuer kondigt vertrek bij Schalke 04 aan Ijshockeyers slaan belangrijke slag Doelman Kujovic naar Club Brugge donderdag 21 april 2011 Het is de vraag of de Rabobank-ploeg zondag in Luik-Bastenaken-Luik Carlos Barredo kan opstellen. De Spanjaard kwam tijdens de Waalse Pijl zwaar ten val en werd naar het ziekenhuis overgebracht. „Ik hoop dat hij geen breuken heeft opgelopen. Hij had veel schaafwonden", zei ploegleider Frans Maassen. „Het lijkt me dat hij zondag niet kan rijden, maar eerst afwachten hoe het precies zit." door Patrick Delait HOEI - Philippe Gilbert voltooide gisteren in de Waalse Pijl een zeld zaam drieluik. Na zijn zeges in de Brabantse Pijl en de Amstel Gold Race gaf de 28-jarige gigant van Omega Pharma-Lotto zijn concur renten voor de derde keer binnen een week ook op de Muur van Hoei een geweldige draai om hun oren. Gedragen door duizenden uit zinnige landgenoten rekende Gil bert op de steile klim moeiteloos af met Katusha-renner Joaquin Rodri guez, die net als in de Amstel Gold Race de beste was van de rest. Voor Alberto Contador (elfde) en Frank Schleck (zevende) viel er alle maal geen eer te behalen tegen het geweld van Gilbert. Datzelfde gold voor Rabo-kopman Robert Gesink. De klimmer strandde op een teleur stellende veertiende plaats'. „Ik had op meer gehoopt, maar de uitslag liegt niet", zei Gesink. Bij Rabobank was het strijdplan glashelder. Robert Gesink en Bauke Mollema moesten in gunstige posi tie worden afgezet aan de voet van de Muur. Dat de Rabo-ploeg in de slotkilometers nog een gaatje dicht- Ireed op de ontsnapte Marco Marca- to en Jéröme Pineau speelde Ge sink in de kaart, maar vooral ook Gilbert. De Waal kon zo al zijn energie sparen voor een nieuwe so lovoorstelling. Op de Muur trok de in het naburige Aywaille opgegroei de renner zich niks aan van de on geschreven wet zo lang mogelijk te wachten. Al enkele honderden me ters voor de streep zette Gilbert de versnelling in die Gesink gisteren niet in zijn benen had. De Achter hoeker kwam duidelijk tekort en moest zelfs Rabo-ploegmaat Paul Martens (tiende) nog voorbij laten gaan. NYON - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond Uefa heeft Villarreal een boete van 60.000 eu ro opgelegd. De spelers Nilmar en Santi Cazorla moeten ieder 20.000 euro betalen. Volgens de Uefa heb ben zij tijdens de eerste wedstrijd tegen FC Twente in de kwartfinale van de Europa League in de slotmi nuten bewust een gele kaart 'ge pakt', waardoor ze geschorst waren voor het tweede duel. Villarreal versloeg de Tukkers voor eigen publiek met 5-1. Ook in de re turn, zonder Nilmar en Cazorla, ze gevierde de Spaanse club (1-3). De twee belangrijke spelers van Villar real beginnen nu zonder kaarten- last aan de halve finale. De maatregel van de Uefa tegen Vil larreal is opvallend, aangezien de bond tegelijkertijd bekendmaakte dat Andrés Iniesta van FC Barcelo na geen straf krijgt voor een verge lijkbaar vergrijp. De middenvelder „Er staat momenteel geen maat op Gilbert. Ik had verwacht dat hij zich volledig op Luik-Bastena ken-Luik zou richten, maar dat was dus niet zo", zei Gesink. Ra- bo-ploegleider Frans Maassen vond niet dat zijn ploeg voor de verkeer de strategie had gekozen. Een aan val vóór de Muur zou volgens de Limburger niks hebben opgeleverd. Sommige koersen lopen nu een maal zoals ze lopen, aldus Maassen. In de Amstel Gold Race en in de Waalse Pijl is het koersverloop vol gens de ploegleider al op voorhand uit te tekenen en nagenoeg onont koombaar. Hij wilde ermee zeggen dat Rabobank wel heel gek moest zijn om op de Muur van Hoei niet voluit de kaart van Gesink te trek ken. „Ik ben blij met de fantas tische tiende plek van Martens, maar als ploeg word je afgerekend op je sterkste man. Robert heeft de verwachtingen helaas niet kunnen waarmaken. Zelfs als hij niet super is, kan hij op zo'n slotklim nor maal boven zichzelf uitstijgen. Dat zat er vandaag niet in." Mollema kon de rol van Gesink niet overnemen. De Groninger kwam niet verder dan een roemlo ze 54e plek. Wellicht dat de klim mer nog net dicht genoeg achter Gilbert reed om de orkaan van aan moedigingen te horen die de Waal extra vleugels gaf „Wat een geweldig publiek. Het leek alsof ik een voetbalstadion was", glunderde Gilbert, die zich nog nooit zo sterk had gevoeld op de Muur van Hoei. Dat hij specialis ten als Rodriguez, Contador en Sanchez op hun geliefkoosde ter rein op een hoopje kon rijden, hij niet verwacht. „In het verleden heb ik hier vaak afgezien. Ik weet nu dat ik ook voor dit soort aankom sten geen angst meer hoef te heb ben." zorgde tijdens het eerste duel met Sjachtar Donetsk in de kwartfinale ook dat hij een prent kreeg. Iniesta miste door die gele kaart de retum, waarin Bai\a zich niet al te zeer hoefde in te spannen vanwege de 5-1-zege uit de eerste wedstrijd. De Uefa deed aanvankelijk een straf- voorstel van één wedstrijd extra schorsing, maar daar tekende Barce lona met succes beroep tegen aan. Iniesta hoeft ook geen boete te be talen. Eerder dit seizoen werden Xabi Al- onso en Sergio Ramos van Real Ma drid wél geschorst omdat ze be wust een gele kaart hadden gepakt. De twee Madrilenen moesten te gen Ajax met twee keer geel van het veld, maar konden daardoor wel zonder kaartenlast aan de knock-outfase beginnen. De Uefa achtte bewezen dat Alonso en Ra mos expres hun tweede gele kaart hadden uitgelokt. ZEIST RBC Roosendaal wil volgend sei zoen deelnemen aan de eredivisie voor vrouwen. De Brabantse voet balclub heeft dat gisteren kenbaar gemaakt bij de KNVB. Voorwaarde daarvoor is wel dat het mannen- team van RBC Roosendaal zich handhaaft in de Jupiler League. De Stichting Eredivisie Vrouwen is samen met de KNVB op zoek naar nieuwe clubs voor de vrouwencom petitie, die sinds 2007 bestaat. Voor komend seizoen bestaat de compe titie voorlopig nog maar uit vijf clubs: ADO Den Haag, FC Twente, FC Zwolle en VW-Venlo. MILAAN Clarence Seedorf krijgt een konink lijke onderscheiding voor zijn ver diensten in de voetbalsport en zijn maatschappelijke betrokkenheid. Dat meldt zijn club AC Milan op de website. De middenvelder wordt volgende week donderdag in Rome benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Seedorf (35) is de enige Nederlander die vier keer de Champions League heeft gewonnen. Hij zet "zich met zijn stichting Champions for Child ren al jaren in voor armoedebestrij ding in ontwikkelingslanden. Hij is daarbij ook maatschappelijk actief in zijn geboorteland Suriname. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Gretig als in zijn pu berjaren joeg Ola Toivonen giste ren tijdens de training op doelpun ten, veel doelpunten. De aanvaller van PSV is helemaal hersteld van zijn hamstringblessure en maakt op trainer Fred Rutten een uitste kende indruk. „Ik denk dat hij wel klaar is voor de wedstrijd tegen Feyenoord van zondag", glunderde Rutten. „Ola is enorm gretig, hij wil iets terug doen voor het team." Toivonen was sinds eind februari vier weken geschorst, liep vervol gens een scheurtje in de ham strings op en incasseerde onder wijl ook nog een rode kaart in een vriendschappelijke wedstrijd tegen RKC Waalwijk. Die problemen hebben in zijn hoofd heel veel ge daan met de speler, zei Rutten gis teren. „Ik wil het geen schuldge voel noemen, maar hij heeft wel het idee dat hij iets moet terug doen voor het team." Toivonen maakte tijdens zijn reva lidatie indruk op Rutten. „Hij had een ongelofelijke drive over zich om snel te herstellen. Ola heeft veel méér gedaan dan van hem werd gevraagd. Vaak zat hij tot laat in de middag op de Herdgang om hersteltrainingen te doen en moes ten wij tegen hem zeggen: nou even niet, Ola." Over de manier waarop Toivonen zich soms op het veld gedroeg, voerden de speler en de coach „heel uitgebreide gesprekken", zo als Rutten het noemt. „Hij heeft zich dit seizoen enorm ontwik keld, vooral waar het gaat om het zoeken naar de grenzen in het in ternationale topvoetbal", zegt Rut ten. „Natuurlijk praten wij niet al les goed wat hij heeft gedaan, maar in de top heb je zulke spelers LIENDEN De kleurrijke voetbaltrainer Hans Kraay jr. (51) neemt komende zo mer onverwacht afscheid van top- klasser FC Lienden. „Ik houd van deze club, zal dat ook altijd blijven doen, maar nu moet ik een keer een frisse neus halen. Zeven seizoe nen is mooi geweest", liet de tv-presentator bij SBS6 weten op de website van de Betuwse club. Het bestuur van FC Lienden had voor komend seizoen in principe nog een overeenkomst met Kraay jr. „Zijn vertrek komt als een don derslag bij heldere hemel", gaf be stuurslid Adrie Timmer te kennen. GELSENK1RCHEN De transfer van doelman Manuel Neuer van Schalke 04 naar Bayern München lijkt weer een stap dich terbij. De 25-jarige keeper van het Duitse elftal maakte gisteren be kend dat hij zijn volgend jaar aflo pende contract niet verlengt. Schalke 04 moet Neuer daarom ko mende zomer verkopen om te voor komen dat hij in 2012 transfervrij vertrekt. De club uit Gelsenkirchen probeerde maandenlang het con tract met Neuer te verlengen. De doelman heeft de clubleiding laten weten daar niet op in te gaan. Bayern heeft volgens Duitse media zo'n 20 miljoen euro voor hem over. nou eenmaal nodig. Neem die vrije trap waaruit Benfica vorige week de 2-1 scoorde: een slimme, ervaren speler gaat lopen treiteren, geeft de bal nog een tikje of gaat voor de bal staan. Wij laten die vrije trap zó nemen en zij scoren op een belangrijke moment de te gentreffer. In Nederland fluit een scheidsrechter meteen af als je zo'n situatie blokkeert, maar inter nationaal kan er veel meer." De topper tegen Feyenoord van BOEDAPEST De Nederlandse ijshockeyploeg hoeft zich dit jaar geen zorgen te maken om degradatie uit divisie 1. Na nederlagen tegen de titelfavorie- ten Hongarije en Italië werd giste ren op de derde speeldag van het WK in Boedapest nieuwkomer Spanje met duidelijke cijfers versla gen: 8-2. In deze kleine groep van vijf landen heeft Oranje nu zelfs zicht op een medaille. Morgen speelt Nederland al zijn laatste wedstrijd tegen Zuid-Korea. Een overwinning is waarschijnlijk voldoende voor de derde plaats in de poule. BRUGGE De Servische doelman Vladan Kujo vic van Willem II keert terug naar de Belgische competitie. De 32-jari- ge keeper heeft overeenstemming bereikt over een contract voor twee jaar bij Club Brugge, waar de Zierikzeese trainer Adrie Koster werkzaam is. Kujovic wordt komend seizoen in Brugge in principe de tweede doel man, achter de achttienjarige Colin Coosemans. Hij speelde in België eerder voor Eendracht Aalst en Lierse SK. Ook stond hij onder con tract bij Roda JC en Levante. Bij Willem II kwam Kujovic dit sei zoen pas vijf wedstrijden in actie. zondag noemt Rutten ook een in ternationale wedstrijd, gezien de ambiance in De Kuip en de belan gen voor beide partijen. „Ons team wil enorm graag, iedereen is ervan doordrongen dat we een heel mooie prijs kunnen pakken. In deze fase gaat het erom wie in het hoofdje de sterkste is." Met een knipoog: „Gelukkig zal hét kloppende Feyenoord-hart het heel erg betreuren als die andere club kampioen wordt." Ola Toivonen zat de laatste tijd vaak op de tribune door schorsingen en een blessure. Voor zondag (Feyenoord uit) is hij gretig, foto Marco de Swart/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51