41 binnenland Afscheid van 'de lange rooie' uit Godlinze 9 Alleenstaande ouder wacht flinke strop Kabinet wil twee volwassenen voor toezicht in kinderopvang Duizenden collega's uit het land brengen in Baflo om het leven gekomen Kleuters krijgen hun eigen opera i m w \r Boek nu ook Pasen, Meivakantie, Hemelvaart en Pinksteren! donderdag 21 april 2011 t||gsg'-mHWwiFitu,!.. mMmitGasmsssesK den haag - Het kabinet vindt dat er in de kinderopvang in principe twee volwassenen toezicht moe ten houden. Eén medewerker lang alleen bij een groep kinderen ach ten de ministers Henk Kamp (So ciale Zaken) en Ivo Opstelten (Vei ligheid en Justitie) risicovol. De bewindslieden hebben gister avond een reactie aan de Tweede Kamer gestuurd op het rapport van de commissie-Gunning. Die onderzocht de oorzaken van de grote misbruikzaak bij kinderdag verblijf Het Hofharretje in Amster dam. Een aanbeveling was om ze ker twee volwassenen een groep in de gaten te laten houden. Het kabinet hecht aan dit 'vier- ogenprincipe'. Daar kan volgens de ministers alleen bij praktische problemen van worden afgewe ken, bijvoorbeeld in het geval van een klein kindercentrum. Toezicht van minimaal twee volwassenen is volgens het kabinet snel mogelijk. door Maurice Wilbrink den haag - Alleenstaande ouders met kinderen vanaf 12 jaar dreigen volgend jaar 7 tot 10 procent van hun netto-inkomen kwijt te raken door het versoberen van twee be lastingkortingen. Het kabinet wil in 2012 bezuinigen op de alleen staande ouderkorting en de aanvul lende alleenstaande ouderkorting. Uit een enquête van het platform ouderalleen.nl onder ruim dui zend alleenstaande ouders blijkt dat deze groep er dan gemiddeld 167 euro per maand op achteruit gaat. De geënquêteerde groep heeft de gevolgen van de voorgeno men bezuiniging doorgerekend aan de hand van haar aangifte in komstenbelasting 2010. Het kabinet kondigde de maatre gel al aan in het regeerakkoord. Het is behalve een bezuiniging ook een prikkel om de arbeidsdeel name te verhogen. De alleenstaan de ouderkorting is voor werken den en niet-werkenden, de aanvul lende korting alleen voor mensen die betaalde arbeid verrichten. Het recht wordt beperkt tot ouders met kinderen tot 12 jaar. Nu wordt de korting gegeven aan een ouder met een kind tot 27 jaar, en de aan vullende korting loopt tot 16 jaar. Het gemiddelde bruto-inkomen van de door ouderalleen.nl onder vraagde ouders bedroeg vorig jaar 30.142 euro, iets onder modaal. Ze werkten gemiddeld 26,7 uur per week. Al naar gelang hun inko men bedraagt het maandelijkse in komensverlies tussen 78 en 205 eu ro, stelt Bart Keuskamp, eigenaar van de website ouderalleen.nl. Er zijn vierhonderdduizend alleen staande ouders, maar hoeveel er getroffen worden door de bezuini gingsmaatregel is onbekend. Keuskamp waarschuwt dat vrou wen met kleine baantjes wellicht zullen kiezen voor de bijstand om dat meer uren werken financieel nauwelijks iets oplevert en de com binatie met de zorg voor hun kin deren bemoeilijkt. In reacties tonen ouders die door de maatregel dreigen te worden ge troffen zich zeer verontwaardigd. De belastingkorting stelt hen in staat financieel net rond te komen, zeggen ze. Volgens Tineke van der Kraan, voorzitter van FNV Vrou wenbond, wordt hier een groep ge pakt met doorgaans een zwakke ar beidsmarkt- en inkomenspositie. Van der Kraan: „Het idee van deze belastingkorting is dat die mensen in staat stelt wat minder uren te werken en toch uit de bijstand te blijven. Nu moeten ze harder wer ken, terwijl we weten hoe belang rijk het is dat ze ook aandacht voor hun kinderen hebben." De Groningse Martinikerk zat gisteren tot de nok toe vol tijdens de herdenkings dienst voor de vorige week tijdens zijn werk omgeko men agent Dick Haveman. door Mick van Wely Ik word liever niet ouder dan 47 terwijl ik dit prachtige werk mag doen, dan daf ik oud word met saai werk en een saai leven moet gaan leiden.' Dat zei de vorige week om het le ven gebrachte politieman Dick Ha veman vorig jaar tegen zijn vrouw Gradeke. Die had Haveman ge vraagd of hij niet wilde stoppen als lid van een aanhoudingseen heid. Gisteren werd herdenkingsdienst voor de politieman uit Godlinze gehouden. Hij werd iets ouder dan 47, maar heeft geen saai leven ge leid. Vandaag wordt hij begraven. Muisstil zijn de duizenden bezoe kers van de Martinikerk als rond twee uur Gradeke, de kinderen Bas, Martine en Max en familiele den de kerk betreden. Acht colle ga's dragen met strakke gezichten de kist naar het altaar. In licht ver sleten spijkerbroek en zwart poli- tiejackje. Het aanhoudingstenue. Een agente die op een beeld scherm ineens wordt geconfron teerd met een breed lachende Ha veman, schrikt zichtbaar en houdt de rechterhand even tegen haar kin. Vooraan, vlakbij de kist, hou den de leden van het gezin Have man eikaars handen vast. Minister Ivo Opstelten haalt in zijn rede aan hoe hij als voormalig burgemeester van Delfzijl Have man beëdigde als politieman. Op beeldschermen verschijnt een jon ge Haveman met rossig haar en een grote glimlach. Hij staat naast Opstelten. „We kenden elkaar", zegt de minister in de kerk. Korpschef Oscar Dros vertelt hoe Haveman ooit de sigaren oprookte van oud-burgemeester Ed Haaks- man. Die ontdekte dit en legde een briefje in de sigarendoos. Ha veman las het toen hij nietsver moedend later weer een sigaar uit de doos haalde. Er stond: 'wil je er ook eentje voor mij in laten?' Directe korpsgenoten roemen Ha veman als 'supercollega' en op en top familieman. Noemen hem 'de lange rooie oet Glinzz', oftewel Godlinze. Zijn broers overhandi gen Dros het politiewagentje dat iemand heeft neergelegd op de plek waar Haveman werd neerge schoten. Met op het dak de tekst: 'Bedankt Dick. Dat je kracht en passie door mag gaan'. Die boodschap geeft volgens broer Frank precies weer waarom de po litie moet doorgaan met haar dienstbaarheid aan een veilige sa menleving. „Dick heeft het leven gelaten terwijl hij voor ons alle maal, maar ook in opdracht van ons allemaal op pad was om onze samenleving veilig te houden." Zoon Bas neemt trots na afloop van de dienst de helm van zijn va der die op de kist lag in ontvangst. „Ik ga nog even achter hem aan", sprak Haveman toen hij op zoek ging naar de moordverdachte in Baflo. zie onze website:binnenland Video: familie en politie nemen afscheid van Groningse agent amsterdam - Operaminnende kleuters kunnen binnenkort hun hart ophalen. De Nederlandse Opera uit Amsterdam voert in mei en juni PoYl op, een 55 minuten durende voorstelling die is be doeld voor spruiten van drie tot en met zes jaar. Jfc Bungalows va 99,- Hotels v.a 39,- Campings v.a 36,- Citytrips va. 20,- Vier met ons mee! Kijk op vrijuit.nl/sale ga naar je reisbureau of bel 0900-874 58 48 ps aim)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4