281 zeeland 'Tegenwind' weer in actie tegen molens In het atelier ruikt het (44) krijgt oor geweld Terneuzenaai halfjaar cel v Schoolreünie Schoondijke Living should be easy HMPi 1 17öpform 1 morres9 véél woonplezier donderdag 21 april 2011 DORPSRAAD Hoofdplaat wil geen turbines door René Hoonhorst een klant wel eens met hem fïloso- feerde over een 'mogelijke bijdra- HOOFDPLAAT - De actiegroep ge', maar een concreet aanbod is Hoofdplaat Tegenwind is na een hem nooit gedaan. Of hij daar op 'slaapperiode' van zes jaar weer ac- in zou gaan, weet hij niet. „Ik tief Inwoners van Hoofdplaat wil- woon nog niet zo lang in het dorp len op tijd laten weten dat ze nog en heb de discussies over de wind- dezelfde aversie tegen windmo- molens niet meegemaakt." lens in hun woonomgeving koeste- Actiegroep en dorpsraad zijn niet ren als begin deze eeuw. van plan voor 'chantage' te zwich- De meerderheid van de bevolking ten, laten ze weten. De actiegroep van Hoofdplaat heeft zich in het heeft burgemeester en wethouders verleden tot het uiterste verzet te- én de Sluise gemeenteraad een gen de komst van windmolens, brief gestuurd. In het door de „We zijn niet tegen duurzame dorpsraad ondersteunde epistel ra- energie, maar windmolenparken kelt ze de procedures en raadsuit- horen ons inziens alleen op zee spraken uit het verleden nog eens thuis", zegt Ad de Koster van de ac- op en verklaart ze zich tegen nieu- tiegroep. Het dorp heeft zich met we plannen voor het opwekken pijn in het hart neergelegd bij het van windenergie om het dorp. blijven staan van de huidige vijf De brief is mede bedoeld ter on- win dmoleru^-in-dri dorotorming van titrmotio van-fcijct- der, maar wil nu koste wat kost Babijn, die vanavond in de ge- Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Gareelmaakster Dhont leerde ze vervolgens ook nog de bijzonderheden van aangespan nen tuig, de tuigen die paarden dragen als ze een koets of kar trek ken zoals disselriemen, strengen of een zogenoemde broek, die het paard draagt. Als het stuk is, of aanpassing behoeft, Dhont kan er mee aan de slag. Behalve reparaties, kan Dhont ga juli 2009 af bij de Otheense Kreek in Terneuzen. Volgens de verdach te oefende de ex-vriend van zijn dochter al jarenlang een ware ter reur uit tegen zijn familieleden, met vele mishandelingen en be dreigingen. Hij kocht een pistool en zocht hem op. Er onstond een worsteling waarbij het pistool af ging. De kogel bleef steken. Puur mazzel dat het slachtoffer nog leeft, vond het OM, dat daarom po ging tot moord bewezen achtte. Het slachtoffer kreeg ook nog een klap tegen zijn hoofd met het wa pen. Hij zou volgens zijn huisarts aan het gewelddadig treffen een post-traumatische stressstoornis hebben overgehouden. Advocaat mr. A. Sol zei, tijdens de behandeling van de strafzaak twee weken geleden, zich wel te kun nen vinden in handhaving van de straf, opgelegd door de rechtbank. ZADELMAAKSTER Jannie Dhont maakt en herstelt hoofdstellen en Dhont in haar atelier aan het werk aan een van de singels (buikriemen) van een gebruikt zadel. De singels, waar mee het zadel op de rug van het paard wordt vastgegespt, waren aan vervanging toe. voorkomen dat er meer molens in en om Hoofdplaat verrijzen. Om tegenstanders van windmo lens gunstig te stemmen, zou ener giemaatschappij Nuon willen in vesteren in de leefbaarheid van Hoofdplaat door het dorpshuis op te knappen en de supermarkt te steunen. Uitbater Bram Hagens van de Troefmarkt bevestigt dat meenteraadsvergadering aan de or de komt. Overigens komt de volle dige coalitie, op initiatief van de PvdA, ook met een motie. De frac ties willen dat B en W een visie ontwikkelen over duurzame ener gie en een beleidsnota opstellen, zodat duidelijk is hoe Sluis voortaan wil omgaan met aanvra gen voor duurzame energie. SCHOONDIJKE - Leerlingen die ooit nog op een lei of met een kroon tjespen schreven én leerlingen voor wie de computer geen gehei men kent, worden uitgenodigd voor een reünie van het openbaar onderwijs in Schoondijke. Een werkgroep, die al meer dan 700 adressen achterhaalde, nodigt alle oud-leerlingen vanaf 25 jaar uit voor een bijeenkomst zaterdag 17 september in en om de school. Tijdens de reünie worden oude klassenfoto's tentoongesteld en er wordt doorlopend een film uit 1952 over Schoondijke vertoond. Reünisten kunnen zich aanmel den bij Leo Pielaet (0117-402131) of Ronald den Hollander (0117- 401608). door Sheila van Doorsselaer Tf annie Dhont-Garritsen (54) I was altijd al een 'paarden- I meisje'. Sinds haar negende I jaar is ze een bevlogen ama- I zone en de liefde voor paar- W den heeft haar zich doen be- kwamen in een eeuwenoud ambacht; zadelmaken. „Ik ben altijd al heel zuinig ge weest op het tuig van mijn paar den", zegt Dhont. „Het leer poet sen vond ik altijd een leuk karwei tje. Als er dan toch eens wat stuk ging, dan vond ik dat vervelend, want reparaties duurden altijd lang en die tijd kon ik dan niet rij den. Zo ben ik zelf begonnen om voorzichtig het leer te repareren als dat nodig was. Dat beviel eigen lijk heel goed en na een workshop en wat ditjes en datjes besloot ik het serieus aan te pakken." In het Westvlaamse Veurne vond Orion 3-zitsbank. Puur design kan ook leefbaar en betaalbaar zijn. Ruime 3-zits bank in stof. De prijs is very easy: van 1.599 nu voor 1.399 Er is ook een Orion loveseat van 1.199 voor 1.049. www.topform.nl Morres Wonen Huist Industrieweg 2 4561 GH Hulst Tel. 0416-673678 www.morres.com Dhont precies die opleiding die ze zocht; zadelmaken. Ze was er ruim twee jaar mee zoet, maar in die tijd leerde ze alle facetten van het ambacht, van het opmeten van de maten van onderdelen van paardenzadels en hoofdstellen en het snijden van het leer, tot het naaien en het afwerken. Van een bevriend paardenhouder door Jan jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Het gerechtshof heeft een 44-jarige Terneuzenaar veroor deeld tot een jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Het von nis komt overeen met dat van de rechtbank in Middelburg. Die leg de de straf op voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Het Openbaar Ministerie (OM) eis te twee weken geleden in hoger be roep een veel hogere straf: vier jaar, waarvan anderhalf jaar voor waardelijk. Het OM achtte poging tot moord bewezen en wilde daar om alsnog de veel hogere straf op gelegd zien. Het hof hield echter vast aan de eerdere uitspraak van de rechtbank. De veroordeelde moet het slachtof fer ook duizend euro smartengeld betalen, bepaalde het hof Het incident speelde zich op 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48