sport §35 zienkzee wim Hendriks Trofee maakt met fusie weer deel lit van clubcompetitie donderdag 21 april 2011 W ZIERIKZEE - De leden van voetbalve reniging Zierikzee hebben zich gis teravond uitgesproken voor een fu sie met Mevo. Tijdens een buitenge wone algemene ledenvergadering stemde een overgrote meerderheid (92 procent) voor een samengaan. Er was tweederde meerderheid no dig om met de fusie te kunnen in stemmen. Vorige maand hield Zierikzee ook al een buitengewone algemene le denvergadering over de samenvoe ging met Mevo. Tijdens die bijeen komst was echter niet het vereiste quorum - 75 procent van het totale aantal leden - aanwezig. Zierikzee telt 318 leden en die avond waren er slechts 42 present. Hierdoor moest een nieuwe verga dering worden uitgeschreven. Ver eiste was nu dat tweederde van de aanwezige leden voor een fusie zou instemmen. Dat gebeurde dus gisteravond. Er kwamen 191 leden naar de bijeenkomst. Uiteindelijk was 92 procent voor een samen gaan. Fusiepartner Mevo houdt van avond een soortgelijke vergadering. Als ook daar het licht op groen wordt gezet, fuseren beide clubs met ingang van het nieuwe voetbal seizoen. Dat gebeurt dan onder de naam sv MZC'11, hetgeen staat voor Mevo Zierikzee Combinatie. door René van Stee KOEWACHT - Secretaris Ludwig Kouijzer van het organisatiecomi té van de Wim Hendriks Trofee trekt absoluut geen lange neus naar de KNWU. Maar dat de wie- Ierunie op haar schreden is terug gekeerd, doet hem duidelijk goed. De Zeeuws-Vlaamse wielerklassie ker van zondag maakt weer deel uit van de clubcompetitie, nadat de koers hiervoor enige jaren was uitgesloten. Het verbod vanuit de KNWU om ploegen uit het bui tenland mee te laten doen was daarvan de oorzaak. „Uiteindelijk is men toch tot het inzicht gekomen dat de deelname van teams buitenom de club competitie tot betere en span nendere wedstrijden leidt. Door dat veelal minder bekende teams nu meerijden, maakt alles toch iets minder voorspelbaar. En dat is goed voor de koers, het publiek en onszelf als organisatoren", ver telt Kouijzer. Hij voegt er aan toe dat de Wim Hendriks Trofee het als vrije koers ook wel zou hebben gered. „We kregen toch altijd al een mooi deelnemersveld aan de start. Natuurlijk met heel veel Bel gen. Niettemin zijn we tevreden dat we opnieuw deel uitmaken van de clubcompetitie, die daar door weer wat meer body heeft gekregen." De clubcompetitie leidde de laat ste jaren een marginaal bestaan. Reden voor secretaris Edwald Mar- tijn van de Omloop van de Braak man, een koers die ook deel uit maakt van de clubcompetitie, om aan de bel te trekken. Zijn inspan ningen om naast club- competitieteams ook andere ploe gen te kunnen uitnodigen, sorteer den het gewenste effect. Onder meer daardoor staat er niet alleen een veel groter peloton aan de start, maar is de serie wedstrijden ook uitgebreid van vijf naar acht. Aangezien de clubcompetitie als uitgangspunt hanteert dat er een zo competitief mogelijk deelne mersveld aan de start dient të ver schijnen, boet de Wim Hendriks Trofee iets aan kwaliteit in. Kouij zer: „Continentale ploegen en de zogenaamde lse-teams voor top- amateurs, zeg maar halve profs, krijgen we daardoor niet aan het vertrek. Dat is ook wel terecht, want anders krijg je een ongelijk waardige strijd. Clubcompetitie- renners zijn veelal jongens die er een baan naast hebben of volop studeren en daardoor minder trai ningsmogelijkheden hebben. Die groep moet je ook de gelegenheid bieden om grote wedstrijden te kunnen winnen." De Wim Hendriks Trofee begint zaterdag traditiegetrouw met de nieuwelingenkoers. Naast Neder landers staan ook Belgen, de En gelse selectie (die vorig jaar win naar Alex Minting in de gelederen had) en teams uit Noord- rij n-Westfalen aan de start. De dik 190 renners rijden vanuit Sint-Gillis-Waas richting Koe wacht, waar nog drie plaatselijke rondes volgen. In hun rit over ruim 76 kilometer moeten zij ruim zes kilometer kasseien, het handelsmerk bij uitstek van de Wim Hendriks Trofee, zien te trotseren. De eliterenners/beloften (dik 170 coureurs) beginnen zondag aan hun wedstrijd over 165 kilometer. Zij rijden de koers volledig op Zeeuws-Vlaams grondgebied, om dat in de oorspronkelijke start plaats Sint-Gillis-Waas in verband met Pasen geen startlocatie voor handen was. „Spijtig, maar het is niet anders. Er waren ook geen uitwijkmogelijkheden. Zo was de koers een week later verrijden in verband met de Meikermis in Koe wacht bijvoorbeeld geen optie", al dus Kou ijzer. Het peloton rijdt eerst drie grote omlopen rond Axel en Koewacht. Daarna volgen vijf plaatselijke ron des in Koewacht. In totaal krijgen ze zo'n acht kilometer kasseien Zeeuwse deelname Elite/beloften (voorlopig): Alex Oresnigt, Ferdinand Boogaard, Ru ben Tissink, Joeri Kasper, Mathijs Buzeijn, Michel Jumelet (Middel kamp), Brian van Goethem (Dom- melstreek), Jacob Wijnstra (De Mol), Roy Gijzel (Denderstreek La- biekes, B), Thomas Polak (Schijn- del). 0 Nieuwelingen (voorlopig): Jordy Geijsels (Team Cata Bikès, B), Jordy van Poecke (Willebrord Wil Voor uit), Davy Gunst, Guido de Neve, Bart-Jan de Vink, Frank Vermue, Jes se Raas, Tim Janssen (Middel kamp). voor hun kiezen: drie keer op de Plattedijk bij Axel en Jn Bonte Koe en de Waterhuisstraat bij Koe wacht. De start van de nieuwelingen- koers is zaterdag om 13.00 uur. De organisatie verwacht de finish op de Eikenlaan rond 14.50 uur. Een dag later wordt het startschot voor de eliterenners en beloften eveneens gelost om 13.00 uur. De aankomst in Koewacht wordt bijna vier uur later verwacht. Zowel zaterdag als zondag zijn er in Koewacht ook nog wedstrijden voor de jeugd. idexVa.TvAsc Kom onze koeien in de wei bekijken, doe mee aan de rondleiding van onze boeren en geniet van onze heerlijke Campina producten. Op de Campina Open Boerderijdag kom je dus alles te weten over echte Nederlandse melk. www.campina.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35