21 zeeland Waterschap maakt dijk PZC donderdag Debuut De krant 8 weken voor 24 euro! Dat uitgerekend de dijk bij de kerncentrale Borssele tot nu toe niet aan de allerhoogste eisen voldeed, wekt verwondering. WÊÊÊÊÊtÊÊÊtÊÈÊÊÊÊtÈÊKÊË WÊtFRj' Belangrijke veiligheidswaarschuwing! JJJjyJijU donderdag 21 april 2011 door Willem van Dam Vijf is hij* geworden, klein zoon Luca. Hij kreeg een trainingspak voor zijn verjaardag, voetbal schoenen, voetbalkousen, keepers handschoenen en heel stoere scheenbeschermers. Dolgelukkig was hij daarmee, want begin deze week mocht hij voor het eerst meetrainen met de plaatselijke v.v. - „Kom je ookopa?" Dus stond ik maandag in een aan genaam avondzonnetje langs de lijn te kijken naar een stuk of vijf tien kleine mannetjes en één meisje, dat het haar in een schat tig staartje bovenop het hoofd had gebonden. Uitgelaten dartel den ze over het veld. Tikkertje de den ze, en doelschieten. Vanaf de zijlijn werden ze hartstochtelijk door trotse ouders en - grootou ders aangemoedigd. „Schieten, schieten!" Gelukkig luisterden die vijftien mannetjes en dat ene meisjes met dat schattige staartje niet. Te druk. Met hun eigen spel. Ergens in een verstoft hoekje van COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc'.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-VJaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zïerikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@badestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal ina28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal <na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor€ 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aa ZEEDIJK mijn boekenkast staat een boekje dat ik ooit als kleine jongen van mijn ouders cadeau kreeg. 'Voet ballen doe je zó'heet het. Daarin staan foto's van Abe Lenstra en te keningen van Dick Bruynesteyn. In dat boekje wordt onderwezen hoe je achtjes met de bal aan je voet moet draaien; hoe je beentje over moet doen; hoe je met een schaar de tegenstander op het ver keerde been zet. Ik heb het kapot gelezen, dat boekje en droomde ervan een Abe Lenstra te worden. Faas Wilkes was ook goed. Of een Coentje Moulijn natuurlijk. Maar hoe ik ook trainde - nooit wat ge worden. Verder dan het vierde (door sommigen spottend aange duid als het bierde) van de lokale v.v. zou ik het niet schoppen. Maandag maakte kleinzoon Luca zijn debuut op het voetbalveld. Wat hij het leukst had gevonden, vroeg ik na afloop. „Tikkertje spe len", zei hij. Of hij ooit tot een echte ster zal uitgroeien - geen idee. Kan me niet schelen ook. Als hij maar plezier in het spelle tje heeft. En dat heeft hij. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Ben Jansen en Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Waterschap Schelde- stromen pakt de verbetering van de dijk bij de kerncentrale Borsse le volgend jaar fors aan. De over stromingskans wordt verlaagd. Van eens in de vierduizend jaar, waaraan de dijk naar is gebleken nu niet voldoet, naar eens in de tienduizend jaar. Daarmee wordt de statistische kans dat de dijk bij het centrale complex van EPZ een extreem ho ge waterstand niet kan keren op ge lijke niveau gebracht met die van de dichtbevolkte en economisch belangrijke gebieden in de Rand stad. In Zeeland zijn de dijken ge bouwd op een overstromingskans van eens in de vierduizend jaar. In politiek Den Haag en in krin gen van tegenstanders van kern energie wordt verwonderd gerea geerd op het feit dat voor de dijk bij de kerncentrale qua overstro mingskans tot nu toe niet de zwaarste norm heeft gegolden. Tweede Kamerlid Diederik Samsom (PvdA): „Ik ging er blind van uit dat de dijk op die plek aan de zwaarste norm zou voldoen. Ie dereen zegt braaf dat hij lessen wil leren uit wat in Japan is gebeurd. Maar daar moet je wel wat voor doen. De vanzelfsprekendheid van veiligheidsbeloftes is na die ramp helemaal weg. Dit type theoreti sche kansberekeningen is niets waard. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor de kans op een smelting van de kernreactor. Ook de zeewerin gen past in de brede vraag over de veiligheid van kerncentrales." Vergeleken met de normen in bij voorbeeld België zijn de eisen waaraan de dijken in Nederland moeten voldoen hoog, merkt SP-Kamerlid Paulus Jansen op. „Maar de dijk in Borssele zou nu a) bestand moeten zijn tegen een storm die eens in de 10.000 jaar kan voorkomen." Burgemeester Jaap Gelok van Bor- sele is gistermiddag op de hoogte gesteld van het feit dat de dijk op dit moment niet overeenkomt met de normen. „Het is wel een heel bijzonder moment dat dit naar buiten komt, zo vlak voor het Kamerdebat over kernenergie", is mogelijke locaties ZRC 2e kerncentrale I /S^C Borssele zijn eerste reactie. Het bericht heeft hem niet verontrust. „Veilig heid verbeteren stopt nooit. Dit houdt ons bestuurlijk scherp." Kerncentrale-exploitant EPZ is ta melijk laconiek over de geconsta teerde onvolkomenheid aan de dijk. Woordvoerder Monique Lin ger vertelt dat EPZ vorige week is geïnformeerd door het waterschap over de noodzaak 'extra onder houd' uit te voeren. „Er komt over leg over de manier waarop dat werk zal verlopen, zodat de kern en de kolencentrale ongestoord elektriciteit kunnen produceren." Volgens Linger is de veiligheid van de kerncentrale niet in het geding. „We hebben onze eigen veilig heidssystemen. Die functioneren ook als er helemaal geen dijk zou zijn." Gedeputeerde Kees van Beveren, die kernenergie in zijn portefeuille heeft,_gaat navragen in welke mate de dijk nu niet voldoet en wat de gevolgen ervan zouden kunnen zijn. „De veiligheid moet natuur lijk voorop staan." Tegenstanders van kernenergie rea geren 'verrast' (Tjeu van Mierlo, Zeeuwse Milieufederatie), 'be zorgd' (Kim Schoppink, Green peace) en 'geschrokken' (Peer de Rijk, Wise). Van Mierlo: „Het lijkt me een nogal elementaire fout om juist op zo'n plek te moeten vast stellen dat de dijk niet aan de ei sen voldoet." Schoppink: „Dit on derstreept onze stelling dat er al tijd iets mis kan gaan met kern energie. Iemand kan bij de bedie ning van een kerncentrale verkeer de handelingen verrichten en ie mand kan niet in de gaten hebben dat de dijk niet meer deugt." De Rijk: „Het is ongelooflijk dat juist bij zo'n vitale installatie moet blij ken dat de dijk niet in orde is." De kerncentrale Borssele ligt op dit moment stil wegens een splijt stofwisseling en een onder houdsbeurt. De Rijk en Schop pink vinden dat de centrale niet opnieuw mag worden opgestart zolang de dijk niet is verbeterd. „Maar dat vonden we toch al." MEEST GELEZEN 1.Mark en Geert wijzen Robesin de weg 2. Provincie grijpt in bij Jeugdzorg 3. SGP: optreden tegen housefeesten VIDEO Jumbo heeft besloten om Romige kipFricassée en Kruidige lams ratatouille van het Pasen 2011 label per direct uit de schappen te halen. De etiketten op de verpakking blijken in de magnetron ontvlambaar, waardoor schade kan ontstaan. Klanten die de producten gekocht hebben, kunnen ze terugbrengen en krijgen hun geld terug. Een aankoopbon is niet nodig. Met de producten is niets mis. U kunt de producten alsnog bereiden door ze uit de originele verpakking te halen en in een afgedekte, magnetron bestendige schaal te doen. Na 5 minuten op 700 watt zijn ze klaar. Straat J Zeeland kan geld verdienen door Consumentenservice via (0413) 38 02 00 of kijk op Postcode Woonplaats zich beter te profileren als duikprovin- www.jumbosupermarkten.nl Telefoonnummer Emailadres cie. Zie www.pzc.nl/video. Onze welgemeende excuses voor dit ongemak. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Wij wensen u vrolijke paasdagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2