zeeland 129 Digitaal museum via app voor mobiele telefoon DAGEN Streep door bodemsaneringsplan Coese Schans Weg vrij voor zorgresidence Kamperland Terneuzen wil proef met gratis openbaar vervoer mbo-leerlingen Bejaarde fietser van de snelweg gehaald Stichting Kinderen Tsjernobyl herdenkt Dorpsvereniging zoekt voorzitter verNIEUWd MIDDELBURG KOZIiNEN||ZONWERING I DAKKAPELLEN Vernieuwde showroom met de nieuwste innovaties! assL Nuook JS overkappingen! SPETTERENDE AANBIEDINGEN! donderdag 21 april 2011 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Al jaren voordat de iPhone bestond, had cultu- reel-agrarisch ondernemer Jaap Verseput uit Zonnemaire behoefte aan een dergelijk communicatie middel. Niet verwonderlijk dus dat hij initiatiefnemer is van het Digitaal Museum Schouwen-Dui- veland. Het gaat om een zogeheten 'app', ofwel een programma (applicatie) dat op de iPhone gezet kan wor KAMPERLAND - Aan de Schotsman- weg naast recreatiepark Ruiter- plaat bij Kamperland mag een zorgresidence komen. Dat heeft de Raad van State gisteren bepaald. Daarmee lijkt de weg vrij voor het initiatief van Hedwig Smits voor een luxe complex voor zorgbehoe vende senioren, bestaande uit drie appartementsgebouwen met in to taal twaalf woningen. Vier uit Duitsland afkomstige eige naren van vakantiehuizen aan de rand van recreatiepark Ruiterplaat in Kamperland wilden de bouw te genhouden, omdat het in hun ogen strijdig is met het omgevings plan Zeeland en de behoefte niet is aangetoond. Bovendien vrezen zij voor hun uitzicht. „In de winter zijn de eigenaren niet in hun vakantiewoningen en in de zomer zitten de bomen in het blad, waardoor de residence niet te zien is", zei een woordvoer der van de gemeente Noord-Beve land in februari tijdens de zitting bij de Raad van State. Hij voerde ook aan dat de recreatiewoningen op grote afstand van het geplande complex staan. De Raad van State is het daar mee eens en verklaarde het beroep van de tegenstanders dan ook ongegrond. den en dat een schat aan informa tie biedt. In dit geval over Schou- wen-Duiveland. De door Verseput gelanceerde museum-app is voor 0,79 cent te koop via de app-store, waar al die verschillende toepassin gen worden aangeboden. Verseput wilde bij de kunstzinni ge picknickplekken op het eiland (een ander creatief project uit zijn koker) geen bordjes met geschre ven uitleg geplaatst hebben. Toch zou wat achtergrondinformatie hier best welkom zijn. Hij geeft een demonstratie: „Je gaat via je iPhone naar de app-sto re en toetst daar 'Digitaal Museum Schouwen-Duiveland' in. Zodra je die app hebt gedownload, kun je informatie over de picknick-plek ken oproepen. Die heb ik er om te beginnen opgezet, maar deze mu seum app geldt natuurlijk als groei model. Alle musea in de regio kun nen erbij aansluiten." Van het re gionaal Museumplatform heeft hij enthousiaste reacties ontvangen. Verseput pleit voor een toevoeging van wat museum of locatie al te bieden hebben. Bijvoorbeeld: een bezoeker van het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk hoort of ziet ter plekke iets over verdronken dorpen. Via de app zou aanvullen de informatie, een gedicht, een his torische toelichting of wat dan ook verkregen kunnen worden. Het is beslist niet Verseputs bedoe ling dat de app-bezitter Schou wen-Duiveland vanuit zijn luie stoel gaat beschouwen. Wie op een van de picknick-plekken klikt, door Luc Oggel GOES - De Raad van State heeft gis teren een streep gehaald door het bodemsaneringsplan voor woning bouwproject Goese Schans in het havenindustriegebied. Dat heeft volgens wethouder Jo-Annes de Bat voorlopig echter geen gevol gen. Betonfabriek Haringman, die in het havenindustriegebied is geves tigd en op termijn zal moeten ver kassen, had bezwaar aangetekend tegen het saneringsplan. Volgens het bedrijf heeft de provincie het saneringsplan onterecht goedge keurd. Er was namelijk nog geen besluit genomen over de ernst en spoedeisendheid van de verontrei niging en daarmee is het sanerings plan in strijd met de Wet bodem bescherming. De Raad van State geeft Haringman daarin gelijk Volgens wethouder Jo-Annes de Bat betekent de uitspraak geen te genslag. „Hij heeft ook geen gevol gen. We wilden één saneringsplan opstellen, zodat het niet, zoals ge bruikelijk, perceel voor perceel hoeft. Zo boek je tijdwinst. De Raad van State snapt dat ook, maar omdat we bepaalde gronden nog niet in bezit hebben, is de ma te van vervuiling daarvan nog niet bekend. Dat moeten we eerst vast stellen." Volgens De Bat is er de eerstkomende vijf jaar geen pro bleem, omdat het Goese Diep, de eetste bouwfase, al gesaneerd is. „We moeten nu perceel voor per ceel gaan saneren, maar we waren toch al van plan om het hele pro ject stapsgewijs uit te voeren." Dat is wel noodgedwongen, want de Raad van State haalde eind vo rig jaar een streep door het bestem mingsplan Goese Schans. TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren moet een proef worden gehou den met gratis openbaar vervoer voor leerlingen uit het middelbaar beroeps onderwijs. De gemeente Terneuzen gaat daarvoor bij de provincie pleiten in opdracht van de gemeenteraad. Wethouder Co krijgt een pijl op zijn schermpje naar de locatie waar hij naar toe moet. Geen uitgebreide routebe schrijving, maar een richtingaan wijzer. Wie op de betreffende pick- nickplek komt, kan in een straal van dertig meter de extra app-info met tekst, beelden en korte film pjes tot zich nemen. Verseput denkt ook aan uitbrei ding van de app met bijdragen van kunstenaars die in woord, klank of beeld de schoonheid van dit ei land op spécifieke wijze belichten. OOST-SOUBURG Een bejaarde fietser is gistermid dag rond zes uur van de snelweg gehaald. Na een melding van een passant troffen de agenten de Mid delburger (85) lopend met zijn fiets aan op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg. De man, die op weg was naar huis, werd in de poli tieauto gezet en zijn fiets werd te rug naar Souburg gereden. Daar werd hem uitgelegd hoe hij het bes te naar Middelburg kon fietsen. Agenten begeleidden hem tot aan Groot Abeele. VROUWENPOLDER De Stichting Tsjernobylkinderen Vrouwenpolder houdt dinsdag 26 april een herdenkingsplechtig heid. De Stichting wil stilstaan bij het feit dat het die dag 25 jaar gele den is dat de ramp in de kerncen trale zich voltrok. De bijeenkomst wordt gehouden bij het monu ment aan de Fort den Haakweg, vanaf 19.30 uur. Burgemeester Rob van der Zwaag houdt een korte toe spraak. Verder worden gedichten voorgedragen, kaarsen aangesto ken en ballonnen opgelaten. SINT LAURENS De Dorpsvereniging Sint Laurens is op zoek naar een nieuwe voorzit ter. De vorige voorzitter, Ruud Bui tenhuis, is verhuisd. „In eerste in stantie wilde hij doorgaan na zijn verhuizing, maar de binding met het dorp is dan toch te weinig om een goede voorzitter te kunnen zijn", meldt het bestuur van de dorpsvereniging in de laatste uitga ve van de Dorpskrant Sint Laurens. Ton Zuidwijk is tot het bestuur toe getreden als algemeen bestuurslid. van Schaik wees er op dat leerlin genvervoer een zaak van de provin cie is. Hij zal de zaak aankaarten bij Gedeputeerde Staten en er een brief over te sturen. De raad ging ook akkoord met het voorzetten van de proef met gratis openbaar vervoer voor ouderen. De vooroorlogse wijk Nieuw Middelburg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het öp de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl OPEN Verrassend goed, zonnig geprijsd! donderdag april 2011 zaterdag 0830 t/rri 18.00 uur X april 2011 09.00t/m 17.00 uur jy BENT U OPZOEK NAAR EEN LEUKE BAAN? KIJK SNEL OP ASCOZEELAND.NL President Roöseveltlaan 735 ij 4383 NG V!issingen|j|oi 18 - 441 944 j info@ascozeeland.nl^www.ascozeeland.nl MMBaa bandag t/m Vrijdag 08.30 uur t/m 18.00 uur Zaterdag 10.00 uur t/m 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29