SIEBEL 281 zeeland 'Titel Superplatz niet langer heilig' 100 korting tOpeningsactie Middelburg! Horloge inruilactie Zeeuwse Schaapskudde gaat in de verkoop TOERISME Camping Scheldeoord in Baarland verliest na vijftien jaar Duits keurmerk lever uw oude horloge in en ontvang maximaal 100 korting" bij aankoop van een nieuw horloge. Juweliers door Frank van Caoten HEINKENSZANO - De 108 Suffolk schapen van De Zeeuwse Schaaps kudde gaan in de verkoop. Dat heeft het bestuur van de gelijkna mige stichting besloten. Ze worden vervangen door melk- schapen van Schapenboerderij de Schaapskooi in Heinkenszand. „We beginnen met honderd schapen die op de dijken gaan lopen en wil len uiteindelijk uitgroeien tot een kleine tweehonderd", zegt Yvonne Nijssen van de schapenboerderij. De schapenboerderij, voorheen De Zwaakse Weel, nam het be heer en de verzorging van de scha pen, inclusief het bezoekerscen trum en de kooi, per 1 april over van de stichting. „Er kwam tussentijds wat kritiek van deskundigen over de rommeli ge aanblik van de. kudde". zegt voorzitter Jaap Gelok van de stich ting. „Door een kruising van Suf- folks met Vlamingen was het geen raszuiver ras meer. Daarnaast zou de biologische bedrijfsvoering van de schapenboerderij in het geding kunnen komen. Deze boerderij heeft een biologische label. De Suf- folks zijn geen biologische scha pen. De schapenboerderij zou het certificaat dus kwijt kunnen raken. Mede daarom hebben we besloten de 108 Suffolks te verkopen. We gunnen de schapenboerderij van harte de doorstart." De nieuwe kudde zal dus bestaan uit melkschapen van De Schaaps kooi. Herder Marjan Bosgoed gaat met deze schapen over de dijken lopen. „Vroeger liepen ook melk schapen over de Zeeuwse dijken. En dat gebeurt nog steeds in Italië en Frankrijk", legt Yvonne Nijssen .uita, donderdag 21 april 2011 door Frank van Cooten ean Melis en Fabiënne Dieu- I donné uit Berchem bij Ant- I werpen kochten enkele da- I gen terug een nieuwe cara- J van in Hulst. Die zijn ze nu aan het uittesten. Ze stonden giste ren op camping Scheldeoord in Baarland. „De caravan bevalt prima. Net zo als deze camping trouwens. Rui me plaatsen en prachtig en schoon sanitair", zegt Fabiënne. Directeur Robbert Northolt van de camping glundert van oor tot oor. Een dergelijk compliment doet hem veel meer dan het predi kaat Superplatz van de Duitse toe ristenorganisatie Adac of kwalifica ties van de ANWB. Natuurlijk, Northolt baalt dat zijn camping na vijftien jaar geen Su perplatz meer is, maar een derge lijk predikaat is niet zaligmakend. „Ik was diep teleurgesteld. Het pre dikaat Superplatz is toch een belo ning voor je ondernemerschap en streelt je ego, maar de gast zal het worst wezen. Ik zal er geen cent minder om verdienen. De toerist kijkt steeds vaker op internet en baseert zijn keuze voor een cam ping mede op meningen van ande ren op sites als zoover.nl." Adac beoordeelt een camping bijvoor beeld aan de hand van de breedte van een toiletruimte. „Om Superplatz te zijn, moet de toiletruimte minimaal een meter breed zijn. Toen wij de nieuwe toi letten hadden betegeld, kwamen we uit op 98 centimeter. Te smal volgens de Adac en dus afgekeurd. Maar het maakt de toerist echt niet uit hoor, of een toilet een me ter breed is of 98 centimeter. Die wil gewoon een schoon toilet." Northolt zegt hiermee dat kwalificaties van toeris tische organisaties leuk zijn, maar inmiddels niet meer dan dat. „Dat we geen Superplatz meer zijn, merk ik niet aan de boekin gen. We overtreffen alle verwach tingen. We verwachten een prach tig nieuw seizoen. Pasen, Pinkste ren en Hemelvaart vallen laat. Dat is goed voor de recreatiebranche, want de kans op mooi weer is dan alleen maar groter." Campings zoals Scheldeoord zijn volgens de directeur weer in op mars. „We merken gewoon dat veel mensen weer behoefte heb ben aan het echte buitenleven en de sociale contacten die op een camping veel beter zijn dan op bij voorbeeld een bungalowpark. En natuurlijk spelen we in op de wen sen van de moderne toerist. Zo zijn de kampeerplaatseri voorzien van zestien ampère stroom en we gaan zelfs toe naar 25 ampère, is op de hele camping draadloos in ternet aanwezig en werken we sa men met restaurant De Koren beurs in 's-Heerenhoek. Koks van De Korenbeurs werken in ons res taurant. Afgelopen weekend had den we 150 eters. Hieruit blijkt dat de samenwerking prima werkt." Jean Melis (links) en Fabiënne Dieudonné uit Berchem bij Antwerpen hebben zojuist hun nieuwe caravan uitgetest op camping Scheldeoord in Baarland. De vakantievierders zijn meer dan tevreden over de accommodatie. Directeur Robbert Northolt verwacht veel van het nieuwe seizoen, foto Willem Mieras Vraag naar de voorwaarden. Actie is geldig vanaf 21 t/m 30 april 2011. Exclusief bij Siebel Juweliers, Lange Delft 57 in Middelburg. Ook Siebel Juweliers Goes viert mee!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28