zeeland 127 nieuw hoofpijn-dossier Plus Min Ouderen tegen sluiting bieb E Bezwaar tegen bouw van complex appartementen Mortiere afgewezen Scoutinggebouw Arnemuiden naast skatebaan donderdag 21 april 2011 -_p mmsmsa „Het gaat hier om een unieke situatie, waarin r\aar een ruimtelijke verbetering is gezocht van het hele gebied. Inruil van 'zware horeca' voor 'recreatief wonen' is een plus voor de hele omgeving." SGP-wethouder Jaap Melse „Onbegrijpelijk dat per se moet worden gebouwd op een plek die bij anderen als overpad in gebruik is. Als de gemeente dat recht miskent, manoeuvreert ze zich in een onmogelijke situatie." Saskia Koppejan, naburig recreatie-ondernemer zen aan banden legt. Is het dan wel eerlijk een nieuwe eigenaar wel toestemming te geven? Nee, zegt Saskia Koppejan als eigenaar van belendende appartementen en vakantiehuisjes. „Hiermee haalt de gemeente het eigen twee de woningbeleid onderuit." Maar B en W zetten door. De ge meenteraad beslist vanavond over een nieuw bestemmingsplan voor Zoutelande, waarin de zaak in or de wordt gemaakt. „Hiermee ma noeuvreert de gemeente zich in een onmogelijke situatie", waar schuwt Koppejan. Mocht de gemeenteraad vanavond toch akkoord gaan, dan legt ze de kwestie voor aan de Raad van Sta te. Ze snapt niet waarom de nieu we eigenaar uitgerekend wil bou wen op een gedeelte dat bij ande ren in gebruik is als ontsluiting voor hun appartementen, vakan tiehuisjes en parkeerplaatsen. Ze begrijpt al helemaal niet hoe de ge meente een dergelijke inbreuk op andermans rechten zou kunnen rechtvaardigen via wijziging van een bestemmingsplan. Geruchten als zou ze zelf graag het Botterbar-ter- rein willen kopen, berus ten volgens haar op achterklap. „Die grond is ons ooit wel aange boden. Maar als we die hadden ge kocht dan zou dat, gezien de beper kingen die er golden, voor ons niet rendabel zijn. Achteraf denk ik wel eens: hadden we het maar gedaan. Dan was deze ellende niet ontstaan." En dat terwijl alle ingrediënten aanwezig zijn om er iets moois van te maken. „De kleinschalige opzet spreekt ons aan. Alleen, zo als het nu is: de één wil meer dan de ander kan geven." En voor B en W is er geen weg meer terug. Want het college zegde aan die ene medewerking toe, nog voordat met de ander was gesproken. Blijkens het raadsvoorstel gokken B en W er op dat het toch nog goed komt, omdat 'aannemelijk is dat binnen de bestemmingsplanpe riode een regeling kan worden ge troffen die recht doet aan de rech ten en plichten van alle betrokken partijen'. En wat betreft het gebruik van de twee woningen als vakantiehuis: daarbij, aldus het college, is geen sprake van het meten met twee maten. Immers, het gaat hier om een 'unieke situatie, waarin naar een ruimtelijke verbetering is ge zocht van het hele gebied'. Boven dien: zowat overal mag daar ook nu al recreatief worden gewoond, zowel op de 'meeste belendende percelen, als op de percelen aan de overkant van de weg'. OOST-SOUBURG - De ouderenbond ANBO verzet zich tegen de slui ting van de bibliotheek in Oost- Souburg. De veertig leden van de afdeling Souburg/Ritthem stellen in een brief aan de gemeenteraad en verantwoordelijk wethouder Rob van Dooren dat de biblio theek in de Kanaalstraat 'een be langrijke basisvoorziening is, die we graag in stand houden om de boeken te kunnen inzien in een prettige omgeving. De bieb ligt centraal in het dorp, deskundig ad vies is aanwezig en Souburg is groot genoeg om zo'n gebouw te mogen hebben.' De ANBO hoopt dat de gemeente 'dit slechte plan snel in de prullenbak gooit'. ...FF beachen! Wij zoeken voor de zomer enthousiaste vakantiekrachten voor onze verpleeg- en zorg centra en de thuiszorg bel 0118-68 40 00 of mail naar hrm@zorgstroom.nl Zorgstroom www.zorgstroom.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Woongoed Middel burg kan doorgaan met het plan een appartementencomplex met 177 woningen te bouwen in de wijk Mortiere. De bezwaren tegen bouw vanuit de wijk zijn door het college van burgemeester en wet houders ongegrond verklaard. Tegen het plan waren twee ziens wijzen ingediend, waarvan één na mens vijf omwonenden. Eerder waren volgens een van bezwaar makers vijftig afwijzende reacties 'arrogant' weggewuifd. Kern van de bezwaren is dat de tegenstan ders vinden dat een dergelijk om vangrijk complex niet past binnen de opzet van de wijk. De Mortiere was in eerste instantie bedoeld voor de bouw van koopwoningen. Oorspronkelijk zou er slechts ruim te zijn voor 50 appartementen en dan nog alleen op 'het eiland' op de kop van het centrale park in de wijk. Eind 2004 besloot de gemeente raad meer ruimte te maken voor middeldure woningen en huurwo ningen. Verder wil de gemeente dat in de wijken zowel dure als goedkopere woningen te vinden zijn. Een jaar later kwam Woon goed met het plan voor het appar tementencomplex op de plaats waar oorspronkelijk grote heren huizen waren gepland. MEEST GELEZEN 1Bromfietser botst tegen paard 2. Toedracht dodelijk ongeval duister 3. Openstelling stadskantoor beperkt STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ARNEMUIDEN - Het nieuwe gebouw voor de scouting in Arnemuiden komt op de locatie aan de Steiger- weg, achter of naast het speelter rein met de skatebaan. Dat heeft het college van B en W besloten. Het college weet dat er bezwaren van omwonenden zijn te verwachten, maar vindt het al ternatief (de voormalige honden trimbaan vuilstort) te ver buiten het dorp liggen. Het college stelt dat het met de overlast wel mee zal vallen. De dichtstbijzijnde wo ningen aan de Julianalaan liggen 50 meter verderop, gescheiden van de Steigerweg door de spoorlijn en het groen daarlangs. jarenlang inzet van felle strijd tussen eigenaren en buren, foto Ruben Oreel IMJMÏffilRSB! tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl VERAF OF DICHTBIJ ACTIE vanaf MULTIFOCAAL ACTIE vanaf incl. glazen en montuur Minderhoud Wonen Openingstijden: Zuidstraat 116 Ma. t/m vrij. van 9.00 - 17.30 uur 4361 AJ Westkapelle Zat. van 9.00 - 16.30 uur www.minderhoudwonen.nl 0118 - 571212 r mmiJiaiEiBMrir 7- kaa.mjmi-i 11.00 - 17.00 UUR MINDERHOUD WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27