261 zeeland Stormvloed Festival wordt familiefeest Rond Botterbar dreigt Andere opzet inburgering VROUWENPOLDER Muziek op het strand Muziek op het Breezandstrand ia OVERPAD De Botterbar wijkt voor twee vakantiehuizen. Iedereen blij. Tot blijkt dat het recht van overpad wordt overtreden. donderdag 21 april 2011 door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - Het eerste Stormvloed Festival, op 9 juli bij Vrouwenpolder, moet een groot fa miliefeest op het strand worden. Met een hele rij Nederlandse ar tiesten. Van Gerard loling en Jan Smit tot Dean Saunders en Edsilia Rombley. Gistermiddag werd het program ma gepresenteerd in strandpavil joen Breezand. Want vóór dat pa viljoen, op het Breezandstrand, moet alles gaan gebeuren. Met 10.000 kaarten in de aanbieding ge ven de organisatoren aan dat ze het grootscheeps willen aanpak ken. Oud-Feyenoorder John de Wolf; bijna een vaste gast in Zee land, was gistermiddag ook van de partij in het paviljoen. Camerabeveiliging op het festival, gratis bussen vanaf twee parkeer terreinen en opruimploegen tij dens en na het festival moeten dui delijk maken dat het een gezellig familiefeest moet worden èn blij ven. Radio 100% NL is ook bij de organisatie betrokken, vertelde Ma nna van de Giessen, de initiatief neemster van het Stormvloed Fes tival. „Onze insteek is om er een jaarlijks festival van te maken. Het wordt nu opgehangen aan het 25-jarig jubileum van de storm vloedkering. Vandaar dat we die term Stormvloed in de naam van het festival hebben. Maar dan in de positieve betekenis; het tegen houden van water. We willen met dit festival niet alleen Zeeland en Vrouwenpolder op de kaart zet ten, maar ook laten zien wat een groot goed het is dat we op deze manier op het strand kunnen zit ten zonder natte voeten te krijgen. Hoe belangrijk het is dat we daar dagelijks van kunnen genieten. We doen dit op een vrolijke, en ik hoop zonnige, manier met een re laxed festival voor jong en oud." Er worden twee parkeerterreinen opengesteld, bij de Schotsman en Neeltje lans. Vandaar af rijden gra tis bussen naar het festivalterrein. Bij slecht weer moet overkapping van een deel van het strand uit komst bieden. Bij extreme warmte is er extra drinkwater en zorgt de brandweer voor verkoeling. Het wordt ook een echt Zeeuws feestje. De plaatselijke horeca en de gemeente Veere hebben zich be reid verklaard mee te werken en er is regionale sponsoring. Jan Smit tijdens een optreden op het Tros Muziekfeest, op de Markt in Mid delburg in 2009. archieffoto Ruben Oreel Het Stormvloed Festival wordt za terdag 9 juli gehouden op het Bree zandstrand voor paviljoen Bree zand bij Vrouwenpolder. Het pro gramma vermeldt Gerard Joling, Jan Smit, Wolter Kroes, Dean Saunders, Hansen Tomas, Tim Douwsma, Edsilia Rombley, Mar co Mark en de Zeeuwse band Smout. Vanaf 15.00 uur kunnen Middelburg WOONGOED MIDDELBURG is van vrijdag 22 april (Goede Vrijdag) tot en met maandag 25april (tweede paasdag) GESLOTEN door Henk Postma Wethouder Jaap Mei- se (SGP) ziet het als 'een groot pluspunt voor de omgeving'. Wat hem betreft nooit meer 'zwa re horeca' langs de Duinweg bij Zoutelande. De Botterbar, die daar als horecaboot zieltogend op het droge ligt, wijkt voor een recreatie woning. Omwonenden juichten. Maar ten minste één van hen, zet alsnog de hakken in het zand. Als de Veerse gemeenteraad vanavond met het plan akkoord gaat, 'staan wij zo bij de Raad van State', zegt recreatie-ondernemer Saskia Kop- pejan. Ze waarschuwt de gemeen te voor een 'nieuw hoofdpijnver- haal'. Nog geen jaar terug leek het 'de perfecte oplossing'. Recreatief wo nen in het groen, in plaats van 'zware' of'massieve' horeca. Want aanvankelijk was er het plan om het hele terrein vol te bouwen met een hotel. Of anders om van de botterbar weer een uitgaansgele genheid te maken. De omwonenden kondigden fel verzet aan. Want zo'n hotel? Veel te hoog, veel te groot, veel te mas saal. En dronkemansgelal in de achtertuin, daar zaten ze al hele maal niet op te wachten. Uiteinde lijk kon Melses voorganger, de PvdA-wethouder Jan Bostelaer, op gelucht melden dat het terrein een nieuwe eigenaar had gekregen. En dat die er een woonbestemming aan zou geven. De 'zware horeca' kon geschrapt. Het nieuwe plan voorziet in twee woningen, die ook als vakantiehui zen mogen worden gebruikt. De ene woning op de plek van de Bot terbar. En de andere staat er al. Die moet nog wel worden opge knapt en uitgebreid. Omwonen den slaakten een zucht van verlich ting. Maar er schuilden adders on der het gras. Allereerst: De nieuwe eigenaar wil bouwen op grond waarop voor bu ren het eeuwig recht van overpad rust. Dat recht hebben zowel de ei- Plannen met het terrein van de voormalige horecaboot, de Botterbar, zijn al genaren van de appartementen in het naastgelegen Duinoord, als de gebruikers van de zes vakantiehuis jes achter de Botterbar. Een aantal van hen weigert vooralsnog dat recht prijs te geven. Ten tweede: het op te knappen en uit te breiden huis, bekend als De Merelaer, mag niet zomaar als va kantiewoning worden gebruikt. Nog niet zo lang geleden weigerde de gemeente daarvoor toestem ming te geven aan de toenmalige eigenaar. Dat gebeurde op grond van de gemeentelijke verordening die het recreatief gebruik van hui- de bezoekers het festivalterrein op. Het programma begint om 17.00 uur met de onthulling van een kunstwerk gemaakt door basis schoolkinderen. Zij doen mee aan een wedstrijd, uitgeschreven door de organisatie. Om 23.00 uur ein digt het festival. Kaarten: €27.50. www.stormvloedfestival.nl door Theo Gieie MIDDELBURG - Voordat de nieuwe regels rond inburgering in werking treden, wil de gemeente Middel burg de tweehonderd mensen die bezig zijn met een inburgeringscur- sus aan een diploma helpen. Tot voor kort kregen de gemeen ten van het Rijk geld om de inbur- geringscursussen te bekostigen. Die bijdrage wordt in rap tempo verlaagd en vanaf 1 januari 2014 komt er geen cent meer uit Den Haag, omdat de regering vindt dat mensen hun inburgeringscursus zelf moeten bekostigen. Het college van B en W heeft deze week besloten dat vanaf nu alleen nog een inburgeringstraject wordt aangeboden aan asielzoekers, nieuw komers en 'geestelijk bedienaren', in de praktijk veelal imams. De cursussen werden tot nu toe aangeboden door het ROC, waar mee de Walcherse gemeenten tot 1 augustus een contract hebben. Dit contract wordt niet verlengd, maar met het ROC wordt wel gesproken over een nieuwe vorm van samen werking op dit gebied. De gemeen ten willen onderzoeken of de So ciale Dienst Walcheren voor men sen met een uitkering dit kan com bineren met scholing voor werk. Uit de praktijk blijkt dat je nergens zo snel een taai en cultuur leert als op de werkvloer. De SDW kan hierbij samenwerken met het ROC. In Middelburg zijn nog tweehon derd mensen die aan een inburge ringscursus zijn begonnen, maar nog geen diploma hebben. Van ge val tot geval bekijkt de gemeente of zij nog kans van slagen hebben. Er zijn mensen die door persoonlij ke omstandigheden of ziekte vrijge steld kunnen worden van de inbur- geringsplicht. Bij andere cursisten wordt bekeken hoe ze een diploma kunnen halen, het liefst op een zo hoog mogelijk niveau, in theorie kan de gemeen te een boete opleggen als iemand er met de pet naar gooit, maar in de praktijk is zo'n straf nog nooit opgelegd. Bovendien hebben veel cursisten zo'n laag inkomen dat het opleggen van een boete niet reëel is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26