«LièèiSi iiJS P J^gg PZCU5 M 1 Wel geld voor natuur bij Westduin' WALCHEREN 26 en 27 28 en 29 BEZUINIGINGEN Provincie wil nog steeds meebetalen aan natuuraanleg, mits er draagvlak is bij gemeente Vlissingen Pakketje van de Paashaas Historische schepen almanak te zien in Zierikzee Toverwoord Rond Botterbar dreigt nieuw hoofdpijndossier Titel Superplatz is niet langer heilig Donderdag 21 april 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - De provincie heeft wel degelijk nog geld voor de aan leg van achttien hectare natuur bij Westduin. En wil daar dus ook best voor betalen. Maar alleen als de gemeente zelf het plan nog ziet zitten. En als die het geld ook nü wil hebben. Dit blijkt uit een brief van Gedepu teerde Staten aan de gemeente Vlissingen. „Het geld is er nog en Vlissingen kan het krijgen. Maar dan zou ik wel snel zijn, als ik Vlis singen was. Wij kunnen het ook op andere manieren en andere plekken kwijt. Het is graag of niet. En hoe het over een jaar is, weet ik niet", waarschuwt gedeputeerde Sjoerd Heijning (natuur). Vanuit de gedachte dat het Rijk sterk bezuinigt op de aanleg van nieuwe natuur en de provincie dus ook te weinig geld zou hebben voor Westduin, heeft Vlissingen de plannen voor dat gebied sterk aangepast. Alleen twaalf hectare verplichte natuuraanleg is opgeno men in een nieuw bestemmings plan; de Vrijwillige' extra aanleg van achttien hectare is daar buiten gehouden. Daar kan, als die alsnog doorgaat, een nieuw plan voor worden gemaakt, heeft de gemeen teraad onlangs besloten. De gemeenteraad was er in grote meerderheid trouwens niet rou wig om dat die extra natuur er (voorlopig) niet komt. Het werd al lemaal wat te veel natuur, naar de zin van de raad. De overwegingen van de Vlissingse gemeenteraad lij ken niet te kloppen met de werke lijke situatie bij de provincie. Gedeputeerde Staten wijzen de ge meente erop dat door de rijksbe zuinigingen weliswaar geen nieu we afspraken voor natuuraanleg gemaakt kunnen worden, maar dat naleving van de oude afspra ken nog wel mogelijk is. Dat geld is er nog. Er wordt slechts op nieuw bekeken welke afspraken al zijn gemaakt, welke knelpunten er zijn en hoe die opgelost kunnen worden. „In dit plan gaat het om co-finan- ciering door meer overheden", legt Heijning uit. De provincie wil nog meedoen, maar GS koppelen daar uitdrukkelijk de voorwaarde aan dat er binnen de gemeente raad nog steeds draagvlak is voor dat plan. De provincie betwijfelt of dat het geval is, aangezien de ge meenteraad zelf weinig belangstel ling meer toonde voor die natuur aanleg. MIDDELBURG - Fleur de Graaff beschildert met hulp van bewoners van verzorgingshuis Rus tenburg in Middelburg paashazen. Fleur zit op De Vossenburch en samen met klasgenootjes van groep 5/6 deed ze gisteren mee aan een jaarlijkse Paasactie van de Riki Stichting en de Zonnebloem. De schoolkinderen maakten paashazen, pakten Paaspakketjes in en deel den die daarna uit onder de bewoners van Rustenburg en een naastgelegen flat. In totaal kregen 115 ouderen een pakket. De Riki Stichting wil met de Paasactie extra aandacht schenken aan (eenzame) ouderen en stimuleren dat kinderen en ouderen elkaar ontmoeten en samen iets leuks doen. foto Ruben Oreel ZIERIKZEE - Zaterdag zijn 13 histori sche schepen te bewonderen in de Nieuwe Haven in Zierikzee. Het is ook mogelijk een korte rondvaart te maken. Het initiatief voor deze dag komt van het Platform Mari tiem Varend Erfgoed. Vorig jaar tij dens Koninginnedag in Middel burg is een dergelijke ontmoeting voor het eerst gehouden. Dat bleek een succes. Dit jaar is Zierik zee aan de beurt. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Die Middelburgse kinderen waren goed opgevoed. Ze spraken altijd netjes met twee woorden en gebruikten 'alsjeblieft' en 'dankjewel' als ze ergens om vroe gen of voor bedankten. Hun moeder was er trots op dat haar strategie met het 'toverwoord' zijn vruchten had afgeworpen. Wanneer een gezinslid geen alsje blieft zei als diegene vroeg om iets te doen, riep zij: toverwoord! Tip? redactie@pzc.nl De kinderen waren het na al die ja ren gewend en vonden het ook een sport om elkaar op te voeden. De man des huizes was echter niet op de hoogte van de strategie met het toverwoord. Toen hij tijdens het ontbijt nietsver moedend om de pot pindakaas vroeg en geen alsjeblieft zei, riepen alle ge zinsleden in koor. 'Eerst het tover woord.' Waarop hij onwetend zei: 'Hokus pokus?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25