MA AD VDTTA •J&SÊBSfe» INnnrv I\i\L In nsssssï Damascus geeft laatsi 81 buitenland Navo erkent limiet aan inzet in Libië SUPER LASTMINUTES Weinig geld voor Tsjernobyl Misrata ligt zwaar onder vuur RELLEN SYRIË Regime Al-Assad komt eis van opstan Verdachten moord op Italiaan gepakt 'Zeker 846 doden bij opstand Egypte' Fidel voor het eerst buiten partijleiding r?STA MD LIBIË Londen stuurt adviseurs om rebellen te helpen Geweld na uitslag presii Logies Ontbijt Logies Ontbijt All Inclusive AH Inclusive Agta Gallni Hotel Aretl Hotel Theodora is een vertrekdatum vertrekdata vertrekdata 8 dagen 4 persoons appartement 2 pers. kamer 2 pers kamer Extra Week M-..- Oihw» al Chersonissos Adams Appartement Adams Appartementen i3 een ,JNL gemoedelijk complex aan de rand van Chersonissos en dicht bij het strand en Star Beach Village Waterpark Wilt u lekker genieten van de zon bij het appartementcomplex of juist in het Aquapark van alle glijbanen af de keus is aan ul I Theodora hotel en is al jaren erg populair bij liefhebbers van Griekenland. Dat Is zeker niet voor niets: Theodora hotel is knus. heeft eon centrale ligging, een vriendelijke sfeer en u wor familielid warm en gastvrij. Hotel Aretl ligt In het leukste dorpje van Zuid Kreta., Agia Gallntl Van oorsprong is Agio Gallni een vissersdorp, waar u geen massa toerisme treft. De witte huisjes die tegen de berg zijn gebouwd zorgen voor een pittoresk beeld. Hotel Aren is een prima uitgangspunt om allerlei mooie plaatsen en bezienswaardigheden in Griekenland te bezoeken Chersontssos Porto Village Chersonissos Star Beach Village Star Beach Village bestaat uit studio's appartementen. De ligging aan zee biedt eon spectaculair uitzicht Het ligt slechts een paar meter van het Star Beach Water Park af. Dit park heeft S prachtige zandstranden 8 zwembaden en een grote keuze aan bars en restaurants en is echt geweldig voor zowel volwassenen als kinderen Porto Village vs een vriendelijk en gemoedelijk complex in Chersonissos U wordt hartelijk ontvangen door het personeel en zij zullen er alles aan doen om uw vakantie te laten slagen. Aio u er op uit wilt; u staat binnen mum van tijd in het gezellige centrum van Chersonissos met tol van restaurantjes, winkels en terrasjes Slsst I Aquis Vasia Beach Vasla Beach u een stijlvol hotel met maar liefst 7 zwembaden waar u zich direct op uw gemak zult voelen. Het hotel ligt net buiten het pittoreske vissersdorpje Sissi met verscheiden winkeltjes en restaurantjes Speciaal voor de kinderen ts er kinderantmatie en een speelterrein Dus dat wordt genieten met de hele familiel vertrekdata 8 dagen 1 mei 5pers appartement] 299 2 pers studio 399 vertrekdata" 15-15-19-22-26!8 8 12 8 dagen mei mei 2 pers kamer 349 399 Fam. 2 volw+ 2 kind 1449 1449 vertrekdatum 8 dagen 2 pers. kamer Extra Week Speciale rechtbanken voor po litieke gevangenen worden op geheven. Bewind laat echter ook weten geen protesten meer te tolere ren. Rosenthal wil dat EU nadenkt over maatregelen tegen Syrië. damascus - Het Syrische bewind liet gisteren weten geen demon straties en protesten meer te zul len tolereren. De Syrische bevol king werd opgeroepen zich te ont houden van demonstraties in wel ke vorm dan ook en is gevraagd de autoriteiten te helpen om rust en orde in het land te bewaren. In een verklaring die op de televi sie werd voorgelezen, liet het be wind weten dat geen middel zal worden geschuwd om de veilig heid en stabiliteit te waarborgen. De waarschuwing komt na het be sluit gisteren om de sinds 1963 gel dende noodtoestand op te heffen. Daarmee komt de Syrische presi dent Bashar al-Assad, die het be sluit nog moet bekrachtigen, tege moet aan één van de eisen van de monstranten in zijn land. Deze be togers willen in navolging van de- Prijzen zijn gebaseerd op perv bezetting voor 8 dagen excl. ovl weekend of brandstoftoeslag. Druk en zetfouten voorbehouden kiev - Op een donorconferentie voor het rampgebied rondom de kernreactor in Tsjernobyl is giste ren het gestelde doel van 740 mil joen euro bij lange na niet ge haald. De toezeggingen van de aan wezige landen en internationale organisaties kwamen uit op 550 miljoen euro. Het geld is bestemd voor de bouw van een bunker die de kernreactor, die in 1986 ontplofte, moet omvat ten. Ook moet er een faciliteit ge bouwd worden om het afval uit de overige drie reactoren in op te slaan. Japan doneerde in het verleden in totaal 72 miljoen euro en was daar mee een van de grootste dona teurs, maar het land heeft dit jaar geen geld toegezegd. Enkele ande re landen die in het verleden wel doneerden hebben ook geen toe zeggingen gedaan. Landen als Ierland, Spanje en Ca nada zeiden vanwege de eigen eco nomische situatie dit jaar geen geld te kunnen verstrekken. woensdag 20 april 2011 JERUZALEM De Hamas-politie in de Gazastrook heeft gisteren bij de bestorming van een huis in Gaza twee extre misten gearresteerd die betrokken zouden zijn geweest bij de moord op de Italiaanse activist Vittorio Ar- rigoni. Een derde verdachte pleeg de zelfmoord, zei een woordvoer der van Harnas. Aan de bestorming gingen een urenlange belegering en diverse schotenwisselingen vooraf. CAIRO Bij de opstand tegen president Hosni Muburak in Egypte zijn ten minste 846 mensen om het leven gekomen. Dat is twee keer zoveel als eerder werd geschat. Dat was gisteren de conclusie van een on derzoek door een groep Egyptische rechters. In het rapport van de rech ters wordt in detail beschreven hoe de Egyptische veiligheidsdien sten buitensporig geweld gebruik ten tegen de betogers. HAVANA Raul Castro is gisteren benoemd tot eerste secretaris van de Com munistische Partij van Cuba. Zijn bejaarde broer Fidel maakt voor het eerst geen deel meer uit van de partijleiding. Tot drastische verjon ging van de partijleiding komt het echter niet: tot tweede man is de 80-jarige José Ramon Machado Ventura benoemd, terwijl de twee jaar jongere vicepresident Valdes nummer drie wordt. Om burgerslachtoffers te voor komen, zegt Navo niet alles te kunnen doen. 'Erg lastig' om de vuurkracht van regime Kaddafi in te dam men. Britten zullen opstandelingen organisatorisch helpen. tripoli - De militaire leiding van de Navo geeft toe dat het geen eind kan maken aan het bombar deren van de Libische rebellen door de troepen van Kaddafi. De Britse regering nam gisteren het besluit militaire adviseurs naar de rebellen te sturen. De Britse minister van Buitenland se Zaken, Hague, zei dat een team van twintig experts naar Benghazi zal reizen om de opstandelingen organisatorisch bij te staan. Het is uitdrukkelijk niet de bedoeling mee te vechten. Ook leveren zij de opstandelingen geen wapens. De Britse beslissing lijkt te zijn in gegeven door de patstelling die nu al enkele weken duurt en waarbij geen van de strijdende partijen aan het langste eind trekt. De Nederlandse Navo-generaal Mark van Uhm zei gisteren vanuit Brussel dat er de afgelopen tien da gen fel is gevochten. De Navo heeft volgens hem meer dan veer tig tanks en een aantal pantser voertuigen vernietigd. „De situatie op de grond is erg onberekenbaar, beide partijen weten om en om terreinwinst te boeken." Generaal Van Uhm waarschuwde dat er een limiet is aan wat er kan worden bereikt door middel van luchtaanvallen. „We doen er alles aan om te voorkomen dat er bur gerslachtoffers vallen bij onze ei gen aanvallen, terwijl we proberen de mogelijkheden van Kaddafi voor het onderhouden van zijn strijdkrachten te verminderen." Eerder gisteren zei admiraal Giam- paolo di Paola, voorzitter van het militaire comité van de Navo, dat het bondgenootschap grote moei te heeft mortieren en raketten van Kaddafi uit te schakelen. Hoewel de operaties van de Navo 'signifi cante schade' hebben toegebracht aan het arsenaal zware wapens van de troepen van Kaddafi, be schikken die nog steeds over een aanzienlijke wapenvoorraad, zei Di Paolo. Op de vraag of er meer vuurkracht en luchtaanvallen van de Navo no dig zijn, antwoordde de admiraal dat een grotere bijdrage van de bondgenoten welkom is. Gezien het mandaat van de Navo in Libië, dat niet toestaat dat er grondtroe pen worden ingezet, is het 'erg las tig' om de vuurkracht van het regi me in te dammen. De regering in Tripoli heeft scherp gereageerd op een idee van de EU om een humanitaire missie naar Libië te sturen, vergezeld van mili tairen. Voor Kaddafi staat dit gelijk aan een militaire operatie. rome - Misrata is gisteren zwaar onder vuur genomen door troepen van Kaddafi. Dat hebben ooggetui gen gezegd. De Navo heeft grote moeite om de vuurkracht van Kad- dafi's leger uit te schakelen. In het centrum van Misrata waren explosies en schoten te horen, zo meldde een inwoner. Terwijl rege ringstroepen en opstandelingen strijd leverden, vlogen toestellen van de Navo over. Volgens oogge tuigen werden echter geen bombar dementen uitgevoerd. Elke dag vluchten duizenden Li- biërs naar het zuiden van Tunesië om de gevechten in Libië te ont vluchten. Dat heeft de vluchtelinge norganisatie van de Verenigde Na ties Unhcr gisteren gezegd. zie onze website:buitenland De sporen van de strijd zijn duidelijk zichtbaar in Misrata kaduna - Een man fietst langs uit gebrande voertuigen. In de buiten wijken van Kaduna, een van de ste den waar geweld uitbrak nadat Goodluck Jonathan tot winnaar was

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8